Проблем с оборотите при ИЗКЛЮЧЕН! климатик

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.09.2023

Проблем с оборотите при ИЗКЛЮЧЕН! климатик

Мнение от tsekov92 » 06 Сеп 2023, 15:30

Здравейте! Става въпрос за 320 ка е90 2005 година. Специално си направих регистрация за да споделя проблема, а именно -> когато спра климатика, изключа ли от скорост, било то тъкмо да паля колата или да чакам на светофар, оборотите почват да играят и евентуално колата гасне. При включен климатик е пушка, няма никакви проблеми, обслужена е преди две седмици, сменени свещи, филтри милтри, включително сменена верига. Колата има и газова уредба, но проблема е както на газ така и на бензин. Някой ако има опит с такъв проблем, да каже, че съм набил 3 бона ремонти в тая кошница, и не че ме бърка да си карам на климатик, ама ми е много дразнещо да знам, че съм заложник на климатика :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Проблем с оборотите при ИЗКЛЮЧЕН! климатик

Мнение от Guberkov » 07 Сеп 2023, 10:47

tsekov92 написа:Здравейте! Става въпрос за 320 ка е90 2005 година. Специално си направих регистрация за да споделя проблема, а именно -> когато спра климатика, изключа ли от скорост, било то тъкмо да паля колата или да чакам на светофар, оборотите почват да играят и евентуално колата гасне. При включен климатик е пушка, няма никакви проблеми, обслужена е преди две седмици, сменени свещи, филтри милтри, включително сменена верига. Колата има и газова уредба, но проблема е както на газ така и на бензин. Някой ако има опит с такъв проблем, да каже, че съм набил 3 бона ремонти в тая кошница, и не че ме бърка да си карам на климатик, ама ми е много дразнещо да знам, че съм заложник на климатика :D



Щом има ГАЗ , Ясмо - всички проблеми започват с газовото.

На Е46 318ci си слагах газ , е-благодаря неща и да чуя за Газ повече.

След нея си вземах същата кола като твоята (е90,2005-та N46), и си я карам и обслужвам вече 6-та година без никакви проблеми , обаче с малката подробност че не направих същата грешка както при предната си кола да и сложа ГАЗ :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Проблем с оборотите при ИЗКЛЮЧЕН! климатик

Мнение от Guberkov » 07 Сеп 2023, 10:52

А що се отнася до това как се държи мотора ти при пуснат и спрян климатик - много елементарно - Когато си с пуснат климатик оборотите на празен ход са със 100-150 оборотапо-високи от колкото на изключен климатик.

Най-добре отиди да я закачат на диагностика за да се види какви грешки записва първо , и после вече да се търси по горивната система ли е проблема,въздух ли ти смуче паразитен от някъде и така нататък, макар че според мен 2-рото е по-вероятно.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook