Динамометричен ключ!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от dhtj » 03 Май 2023, 12:05

По окачването можеш и с най-евтиния динамометричен ключ да работиш, болтовете са достатъчно яки за да не ги скъсаш, освен ако не си Хълк. :lol:
Ключа е важен за главата и други резби в меки материали - алуминий или пластмаса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 03 Май 2023, 17:29

Носачите са от Словакия, Lemfuorder отдавна има фабрика, но знам че премести и производство в Китай.
Биалетките примерно на LF се произвеждат в Турция, там с една брах ядове....
Амортисьорите, чудех се за B4, те се произвеждат в Румъния и реших да заложа на Sachs, но не очаквах, че се произвеждат в Турция..
За тампони, надявам се да не съм се прецакал, заложених отново на Sachs пише че са произведени в Германия.

Взех и на Mayle, тампони и калобрани или както се наричат, не намерих на Sachs.

За ключа, ми аз обичам да правя нещата по указанията на производителя.
Ще го взема в петък, пък то ще си покаже.

Имам известни резерви към BGS, но искам уикенда да я направя, и 2 седмици не ми се чакат.
Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Dilyan1 » 03 Май 2023, 18:13

Трябваше TRW носачи да вземеш, те са оригиналните които се слагат от завода. Межеше и от М3 да сложиш с цял, плътен тампон по-здрави са оригиналните.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 03 Май 2023, 21:46

Dilyan1 написа:Трябваше TRW носачи да вземеш, те са оригиналните които се слагат от завода. Межеше и от М3 да сложиш с цял, плътен тампон по-здрави са оригиналните.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не, оригиналните ги произвежда BOGE, която 2003-2004 се слива с ZF, сиреч Lemfuorder, прилагам и снимка на оригиналния.
TRW произвеждат носачите за щатския пазар и за М3 (тук мога да греша, говоря по спомен какво съм чул, прочел). И двата са производител за BMW.
На TRW не се спрях заради факта, че от дълги години изместиха производството в Китай, специално тези носачи на TRW не мога да кажа къде се произвеждат и какво е качеството им.
Спрях се на тези, заради една идея по-големия комфорт. Не че познавам някой който кара с м-окачване, но по пътя на логиката.

Един въпрос, нужно ли е колата да си стъпи на гумите, или мога да повдигна окачването до височината при стандартно положение.
Тази снимка е именно от моя автомобил и тогава направих грешката да стегна носача когато бе във въздуха, не го затегнах напълно но го стегнах, тогава разбрах, че се стяга само когато автомобила е с цялата си тежест или е вдигнат в положение на височина при шофиране.
Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Dilyan1 » 04 Май 2023, 6:35

Аз сложих носачи от М3 на TRW, наистина комфорта малко се губи за сметка на управлението (става още по-прецизно). Бяха произведени в Малайзия, поне така пишеше на опаковката. При затягане от страната на тампона, задължително окачването трябва да е повдигнато на нормалната височина или колата да си е стъпила на гумите, иначе тампона ще се скъса много бързо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 04 Май 2023, 11:37

Ако предницата я кача на рампа, с оглед да имам пространство от долу за затягане, ок ли ще е?
Другият вариант е да повдигна с крика и подложка

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Dilyan1 » 04 Май 2023, 11:44

Аз лично съм ги сменял с две рампи, предницата качена върху тях. Разликата във височината беше в порядъка на няколко милиметра. За по-сигурно премери разстоянието от центъра на главината до калника преди и след като я качиш на рампите да видиш дали има разлика в разстоянието и ще прецениш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от dhtj » 04 Май 2023, 16:52

Кви крикове, кви рампи, просто стегни тампона преди да нанижеш шарнира в шенкела, докато придържаш носача с ръка в работно положение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 04 Май 2023, 19:44

Отклоненихме се от темата, но така и така сме тръгнали.
Зимните са ми R16 run flat, преди 4 дни сложих 17 ките и те са raun flat, и все едно усещам едно водене във волана и вибрация при 90-100... отидох на баланс преди 2 дни..
По околовръсното , новата част 90-100 си трепери... това може ли да се дължи на носачите и поради по големия диаметър да се мултиплицара...или да ходя на друг гумаджия?
Под водене, разбирайте че при дупка и неравност е някак нестабилен...

Едно допълнение, кормилните накрайници са на 15к и минах през реглаж..


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 05 Май 2023, 17:26

Здравейте,

Взех го!
Момчето ми препоръча този, аз и този си бях избрал.
За жалост вече нямат машината за калибрация, чудели се дали да я купят отново, била 5к лв. Обясни ми основните неща, които коментирахме тук и при съхранение да не бъде напълно разхлабен.

Благодаря на всички които ми помогнаха с избора, надявам се да не съм сгрешил.

Ключа го взех от Нитех, 169лв.
Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 23 Авг 2023, 14:39

Здравейте,

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Бих искала да си купя хубав крик.
Трябва да може да вдига автомобила от подпората под двигателя, за да може да поставя се стойките.
До момента съм сменил 3 крика, 2 райдъра и 1 Енхел, Енхела се оказа най-сполучлив но и той издъхна. И трите бяха 2т.

Спрял съм се на този https://www.shop.niteh.com/niskoprofile ... hter-.html

Товароподемност: 3 т. (3000 кг.)
Височина на повдигане: 75-515 мм.
Размери: 730 х 340 х 160 мм
Тегло: 32 кг

Ако имате наблюдения над крик с подобни х-ки и около тези пари ще съм благодарен за споделите.
Може и да не е от България но да е или Англия или Германия с цел по-икономична доставка.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от shlosera » 23 Авг 2023, 17:14

mario001 написа:Здравейте,

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Бих искала да си купя хубав крик.
Трябва да може да вдига автомобила от подпората под двигателя, за да може да поставя се стойките.
До момента съм сменил 3 крика, 2 райдъра и 1 Енхел, Енхела се оказа най-сполучлив но и той издъхна. И трите бяха 2т.

Спрял съм се на този https://www.shop.niteh.com/niskoprofile ... hter-.html

Товароподемност: 3 т. (3000 кг.)
Височина на повдигане: 75-515 мм.
Размери: 730 х 340 х 160 мм
Тегло: 32 кг

Ако имате наблюдения над крик с подобни х-ки и около тези пари ще съм благодарен за споделите.
Може и да не е от България но да е или Англия или Германия с цел по-икономична доставка.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk
https://www.ebay.co.uk/itm/195906747758?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=BzAbAKuDRFW&sssrc=4429486&ssuid=0UEaaFBSRGq&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
Имам такъв от около 4 години купуван в Англия доста съм го ползвал и там и тук си го ползвам вдигал съм бусове и коли, основно го ползвам на гранд черокито вдигал съм цялата предница на предния мост и за 2-3 часа не мърда. Поразрови в ибей може и на по-ниска цена да го намериш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 29 Авг 2023, 10:43

shlosera написа:
mario001 написа:Здравейте,

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Бих искала да си купя хубав крик.
Трябва да може да вдига автомобила от подпората под двигателя, за да може да поставя се стойките.
До момента съм сменил 3 крика, 2 райдъра и 1 Енхел, Енхела се оказа най-сполучлив но и той издъхна. И трите бяха 2т.

Спрял съм се на този https://www.shop.niteh.com/niskoprofile ... hter-.html

Товароподемност: 3 т. (3000 кг.)
Височина на повдигане: 75-515 мм.
Размери: 730 х 340 х 160 мм
Тегло: 32 кг

Ако имате наблюдения над крик с подобни х-ки и около тези пари ще съм благодарен за споделите.
Може и да не е от България но да е или Англия или Германия с цел по-икономична доставка.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk
https://www.ebay.co.uk/itm/195906747758?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=BzAbAKuDRFW&sssrc=4429486&ssuid=0UEaaFBSRGq&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
Имам такъв от около 4 години купуван в Англия доста съм го ползвал и там и тук си го ползвам вдигал съм бусове и коли, основно го ползвам на гранд черокито вдигал съм цялата предница на предния мост и за 2-3 часа не мърда. Поразрови в ибей може и на по-ниска цена да го намериш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодаря!

Мисля, да се спра на този който предложи. Поразрових се за марката, оказа се, че предлагат не лошо гаражно оборудване.
Но все пак ще посетя и тези от горепосочения да го видя какво представлява.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 09 Окт 2023, 16:57

mario001 написа:
shlosera написа:
mario001 написа:Здравейте,

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Бих искала да си купя хубав крик.
Трябва да може да вдига автомобила от подпората под двигателя, за да може да поставя се стойките.
До момента съм сменил 3 крика, 2 райдъра и 1 Енхел, Енхела се оказа най-сполучлив но и той издъхна. И трите бяха 2т.

Спрял съм се на този https://www.shop.niteh.com/niskoprofile ... hter-.html

Товароподемност: 3 т. (3000 кг.)
Височина на повдигане: 75-515 мм.
Размери: 730 х 340 х 160 мм
Тегло: 32 кг

Ако имате наблюдения над крик с подобни х-ки и около тези пари ще съм благодарен за споделите.
Може и да не е от България но да е или Англия или Германия с цел по-икономична доставка.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk
https://www.ebay.co.uk/itm/195906747758?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=BzAbAKuDRFW&sssrc=4429486&ssuid=0UEaaFBSRGq&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
Имам такъв от около 4 години купуван в Англия доста съм го ползвал и там и тук си го ползвам вдигал съм бусове и коли, основно го ползвам на гранд черокито вдигал съм цялата предница на предния мост и за 2-3 часа не мърда. Поразрови в ибей може и на по-ниска цена да го намериш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодаря!

Мисля, да се спра на този който предложи. Поразрових се за марката, оказа се, че предлагат не лошо гаражно оборудване.
Но все пак ще посетя и тези от горепосочения да го видя какво представлява.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Най-накрая се реших и го купих.
440лв.
4 напомпвония и колата е във въздуха.
75-515мм.

Сега се чудя, защо не го направих по-рано.

https://www.rp-tools.com/Car-jack-marsh ... extra-flat
ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook