Динамометричен ключ!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 28 Апр 2023, 13:51

Здравейте,

Препоръчате ми динамометричен ключ от 40-210nm са ми достатъчни.

Миналата година си закупих първия от ITT Vortex... 50 лева и няма и година вече превърта....пък повече от 170NM, не съм го напъвал и винаги е бил разхлабен по време на съхранение...
За първи път края на 2022 сменях гарнитура на главата и без него едва ли щях да се справя.

Виждам че Нитех предлагат на BGS, уж немски, но изместиха производството в Китай...та не знам

Ще съм благодарен ако споделите за марка модел от която сте доволни. Като цена, нещо до 150 лева.
Наясно съм, че хубавите са 600-700лв и нагоре, но за моите любителски изпълнения не е оправдано.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Jordana » 28 Апр 2023, 14:43

За глави ползвам ето такъв форс , купуван е преди 6-7 години . Ползвал съм го за около 30-40 гарнитури само за любителски нужди . Тайвански е моя , дали са същите в момента нямам идея .
https://bazar.bg/obiava-28308241/dinamo ... -force-1-2
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 16.06.2010
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Скучно E91 с N46B20
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от turbo_k27 » 28 Апр 2023, 15:45

Аз съм доволен от марката UNIOR. Моя го купих 150лв. умишлено 5-110nm и ми върши работа, защото в повечето случаи момента на затягане на болтовете на главата е комбинация от нютони и градуси. В този диапазон може да се ползва за повече операции.
В диапазона 40-210nm са малко по скъпи от бюджета на питащия ама не са 600-700лв.
Все пак такъв инструмент не се купува всеки ден.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от DiscontroL » 28 Апр 2023, 16:15

За тея пари Toptul. Имам два броя от тая марка и съм доволен, с единия съм поработил бая и последно като го проверихме с дигитален силомер си беше точен.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от nickstorm » 28 Апр 2023, 17:59

Ако имаш възможност да си поръчаш от чужбина (Германия) :arrow:

https://www.manomano.de/p/proxxon-drehm ... 3-32018819

Proxxon Micro Click 200 е модела, но ако ги ползваш като тресчотка никой ключ няма да изкара много
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 28 Апр 2023, 18:42

nickstorm написа:Ако имаш възможност да си поръчаш от чужбина (Германия) :arrow:

https://www.manomano.de/p/proxxon-drehm ... 3-32018819

Proxxon Micro Click 200 е модела, но ако ги ползваш като тресчотка никой ключ няма да изкара много
Това изглежда добре, нямам проблем че е от Германия.
Ключа се ползва само по предназначение(само за финалното затягане), винаги изчистен, прибран, отхлабен...явно съм взел боклук.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1535
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от ildivvy » 28 Апр 2023, 19:32

А какво мислите за тези, които са стрелкови? Точни ли са?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Jordana » 28 Апр 2023, 19:47

Преди години се работеше почти само с такива , виждал съм само на гедоре такъв ключ . Мисля че не са особено практични щото там ясен момент кога достига килограмите няма . Просто напъваш и гледаш стрелката , трябва да имаш опитна ръка за работа с такъв ключ щото стрелката постоянно мърда и прескача килограмите . Съвременните двигатели ползват на главите нови болтове и нови материали за гарнитурите , вече не е необходимо такова прецизно стягане на големи килограми . Те и затова не го прилагат щото не е особено прецизно заради триенето в резбите . Масата мотори са първа стъпка 4 - 6 кг после е на градуси . Така че по важен е инструмента за отчитане на градусите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Dilyan1 » 29 Апр 2023, 9:21

Аз ползвам такъв Stier не е известна марка, но си идва със сертификат за тестване точно за ключа с номер. https://www.contorion.de/p/stier-drehmomentschluessel-mit-umschaltknarre-c76745307?$ps=1&torque_max_nm=200&wrench_drivesize_inch=1%2F2&simple_sku=82143397&aid=626796720701&targetid=pla-297209319048&campaignid=18528435351&gclid=Cj0KCQjwgLOiBhC7ARIsAIeetVB0Qxlf-ApDFg5UL0yBqh22HGGTeHfzUzhO9xQ-msirzb9889BSR_kaAk8qEALw_wcB


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6216
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от zvetiko » 29 Апр 2023, 15:38

Колкото е по-тесен обхвата, толкова по-точно ще се работи. По принцип е добре да имаш 3 ключа, с които да обхванеш необходимото- да кажем един до около 30Nm, един до около 110Nm и един над 200 Nm. Има и модели само на 25Nm, които са перфектни за определени дейности. Няма значение как работиш- любителски или професионално, колата си иска своето и няма да прояви разбиране към начина ти на работа- или го правиш както трябва или не. Важен е и типа на скалата- да е лесно разбираема и лесна за работа/виждал съм ключ с 1.2 Nm за регулиране и трябва да гадаеш къде е точно единицата/, да не се изтрива и да не се замърсява лесно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от NiksGS » 30 Апр 2023, 7:35

Аз ползвам този 5-та година: https://www.louis.eu/en/rothewald-torqu ... r=10002599
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 30 Апр 2023, 13:11

Благодаря на всички!
Спрях се на Proxxon Micro Click 200, специално за него в немския амазон има много ревюта, положителни.

Един въпрос към @nickstorm , от този сайт ли си взе твоя или.
Понеже до момента имам положителни отзиви за амазон, като доставки, рекламаци и т.н

72.42€ от manomano (не съм запознат с този сайт) и 89.99 от немския амазон.

https://www.amazon.de/Proxxon-MicroClic ... rrency=EUR





Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от nickstorm » 30 Апр 2023, 13:32

mario001 написа:Благодаря на всички!
Спрях се на Proxxon Micro Click 200, специално за него в немския амазон има много ревюта, положителни.

Един въпрос към @nickstorm , от този сайт ли си взе твоя или.
Понеже до момента имам положителни отзиви за амазон, като доставки, рекламаци и т.н

72.42€ от manomano (не съм запознат с този сайт) и 89.99 от немския амазон.


ManoMano е платформа от типа на Амазон, поръчвал съм оттам, но на физически адрес в Германия, проблеми не съм имал. Амазон не съм ги ползвал, по принцип избирам най-изгодната оферта към момента. 90 евра му е ритейл цената на тоя ключ в обикновен магазин.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.11.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 325i

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от Barird » 30 Апр 2023, 19:53

Аз пък скоро си закупих този: https://www.shop.niteh.com/dinamometric ... -2827.html
Предпочитам, ако е възможно да го вема от БГ. Ако нещо стане и трябва да го връщаш по гаранция, става дълга и широка да се разправяш с куриери, да чакаш отговори и т.н. Отделно доставката става в рамките на 1 ден, а ако си в София направо отиваш и си го купуваш!
Ключа си има сертификати и отделно фирмата предлага калибриране и резервни части.
За сег асъм дволен от покупката. Закупил съм си и 2 броя електронни, за по-малките сили на затягане(до 25Nm и до 40Nm), например за смяната на свещите и затягането на разни алуминиеви болтове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Динамометричен ключ!

Мнение от mario001 » 01 Май 2023, 7:13

Barird написа:Аз пък скоро си закупих този: https://www.shop.niteh.com/dinamometric ... -2827.html
Предпочитам, ако е възможно да го вема от БГ. Ако нещо стане и трябва да го връщаш по гаранция, става дълга и широка да се разправяш с куриери, да чакаш отговори и т.н. Отделно доставката става в рамките на 1 ден, а ако си в София направо отиваш и си го купуваш!
Ключа си има сертификати и отделно фирмата предлага калибриране и резервни части.
За сег асъм дволен от покупката. Закупил съм си и 2 броя електронни, за по-малките сили на затягане(до 25Nm и до 40Nm), например за смяната на свещите и затягането на разни алуминиеви болтове.
В началото попитах за тях, дали някой е с добро впечатление, понеже специално те са близо до мен.
По принцип планирам да сменям амортесиори, тампони и носачи следващия уикенд, гледам, че ще е топло и хубаво време, пък и частите трябва да са тук тези дни от Германия и много би ме улеснено.
Единственото ми притеснение, както и критерии е, да е качествен ключа, това е.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook