Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.02.2023
Пол: Жена
Кара: Е 90-318 i

Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Julsss » 07 Фев 2023, 10:33

Привет колеги, имам проблем със включването на първа скорост (на механична скоростна кутия) на модел 318И 2009г. Понякога влиза, а понякога не. И други хора я караха и имат същия проблем от време на време. И двама автомонтьори я пробваха и единят каза, че нямало проблем да си я карам и така, да си включвам на 2-ра и после на 1-ва, за да потеглям. Другият каза, че като не се знае какъв е проблема, може и да се задълбочи и предложи да смени скоростната кутия с друга, която е втора употреба и струва около 1000лв, но се намирала трудно. Никой не е свалил и прегледал въпросната кутия. Казват, че е сложно и може да излезне някоя чяст за смяна в нея, която също е доста скъпа и да излезне пак около 1000лв. Въпросът е, че се чудя кое да предприема, има ли специалисти, занимаващи се предимно със скоростни кутии?! Това е доста сложна и специфична част. Единият мяйстор спомена, че това е изключително рядък проблеми и той за първи път вижда такъв проблем в практиката си.
Доста е неприятно да не знаеш кога точно ще запъне първата скорост и ще потеглиш от 2-рия или 3-тия път. Не винаги го прави, но вече случаите сякаш зачестиха.
P.S. Най- гадното в историята е, че я купих преди мeсец след преглед в голям сервиз (не случаен при това), но този проблем не са го хванали, защото като са направили кръгче всичко си е било ок, а като са преглеждали колата скоростната кутия е капсулована, няма как да са го видяли. Също и аз като я карах преди да я купя не ми правеше проблем.
Благодаря на всички, които се отзоват.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Kroki » 07 Фев 2023, 15:20

А каква е колата, с какъв двигател е?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от laviatan » 07 Фев 2023, 15:49

Същия проблем имах на х3 ръчка .
Смени маслото на скоростите с хубаво / под хубаво имам в предвид бмв / , а може и да ти прави мизерии CDV - клапана .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от kikko » 07 Фев 2023, 16:06

Преди много години имах същия проблем с 34ката. Оказаха се някакви тампончета на “щангата” между лоста и кутията. Проста работа беше, но и колата беше такава. :lol:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.02.2023
Пол: Жена
Кара: Е 90-318 i

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Julsss » 07 Фев 2023, 16:07

Калата е БМВ Е90 318И, 2009г.Двигателят еработи с бензин (ако това имаш предвид под "Какъв е двигателят?")

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.02.2023
Пол: Жена
Кара: Е 90-318 i

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Julsss » 07 Фев 2023, 16:14

Kroki написа:А каква е колата, с какъв двигател е?

Не съм сигурна какво точно имаш предвид под вида двигател, работи с бензин, 143 конски сили. Модела и кода на двигателя не го зная.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.02.2023
Пол: Жена
Кара: Е 90-318 i

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Julsss » 07 Фев 2023, 16:23

Друтото ми питане е следното: къде биха проверили проблема коректо?
Някои казват, че е добре да се отвори и види какво се случва в кутията, просто всеки автомонтьор дава някакво мнение и вече не знам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от ildivvy » 07 Фев 2023, 18:28

Още един глас за смяна на маслото, както и преглед на щангите отдоло, както препоръчаха колегите, ! Ако не помогне, то няма и да навреди! Някога на Компакт-а също имах от време на време този дефект/ефект ... Вкарвах 2-ра и след това 1-ва си влизаше без проблем! Не се задълбочи... Просто свикнах да го правя, когато не се включваше 1-ва и това беше...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Ивайло Димов » 07 Фев 2023, 20:02

Смени и маслото на тази кутия ,за толкова години вече е станало на вода .Някъде по самата кутия трябва да има тебелка какво трябва да бъде .....мисля ,че от тия години е BMW MTF lt-3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от n1k1to96 » 08 Фев 2023, 11:26

Съвет - може да пробваш с ето това масло: https://www.liqui-moly.com/en/top-tec-a ... .html#3650
Ако следваш сърбина M539Restorations в youtube, ще видиш колко положителни мнения има за него. Аз го направих на 325d е90 ръчка и наистина има доста разлика, най-много се усеща при все още студени кутия/двигател. :driving:
The Ultimate Driving Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Ивайло Димов » 08 Фев 2023, 13:16

Ранните модели Е36 и то само някои ползват ATF 3 в ръчните кутии,принципно ако е указано че може да се използва такова масло и да се замени трансмисионното е по-добре.Но ATF маслата имат по-кратък експлоатационен срок.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.02.2023
Пол: Жена
Кара: Е 90-318 i

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Julsss » 09 Фев 2023, 10:18

Благодаря ви за мненията и съветите. Ще предприема някакви действия и по- натам ще ви кажа какво се е случило.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от ceco_kd » 09 Фев 2023, 13:39

Според мен ако ти влиза първа на 100% след като първо си вкарала втора изобщо не се занимавай. Или поне този "хубавец", който е искал да те "наиграе" с 1000 лв го отпиши категорично! Не искам да говоря наизуст, но кутия втора употреба за 1000 лв.....хм и то за дърто БМВ.....Или както ти е казал първия майстор си карай колата и не се занимавай ако не се задълбочи проблема или ако все пак те гложди, че нещо не е наред и те е страх да не те остави колата на път(което според мен не би трябвало да се случи, заради това, че понякога не влиза първа предавка) то тогава намери някой съвестен майстор да й смени маслото(от което ефект едва ли ще има голям) и по-скоро да смени втулките по скоростния лост, както и тампоните на кутията и мотора да прегледа(където според мен евентуално е проблема, което обаче не твърдя със 100% достоверност, тъй като няма как да съм сигурен пишейки през телефона). Но ти гарантирам, че оня с 1000-та лева иска да те вкара в схема, която може както ти е загатнал подготвяйки те за още толкова да го финансираш! Успех и не се притеснявай толкова! Със здраве!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.02.2023
Пол: Жена
Кара: Е 90-318 i

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Julsss » 09 Фев 2023, 16:07

ceco_kd написа:Според мен ако ти влиза първа на 100% след като първо си вкарала втора изобщо не се занимавай. Или поне този "хубавец", който е искал да те "наиграе" с 1000 лв го отпиши категорично! Не искам да говоря наизуст, но кутия втора употреба за 1000 лв.....хм и то за дърто БМВ.....Или както ти е казал първия майстор си карай колата и не се занимавай ако не се задълбочи проблема или ако все пак те гложди, че нещо не е наред и те е страх да не те остави колата на път(което според мен не би трябвало да се случи, заради това, че понякога не влиза първа предавка) то тогава намери някой съвестен майстор да й смени маслото(от което ефект едва ли ще има голям) и по-скоро да смени втулките по скоростния лост, както и тампоните на кутията и мотора да прегледа(където според мен евентуално е проблема, което обаче не твърдя със 100% достоверност, тъй като няма как да съм сигурен пишейки през телефона). Но ти гарантирам, че оня с 1000-та лева иска да те вкара в схема, която може както ти е загатнал подготвяйки те за още толкова да го финансираш! Успех и не се притеснявай толкова! Със здраве!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk


Проблема е, че тези дни започна да запъва и от 2-ра на 1-ва (докато позагрее колата в началото), даже ми се наложи да потегля директно от 2-ра на няколко пъти.
Днес я дадох на близки автомонтьори, на които имам доверие, ще видим какво ще кажат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем със скоростната (ръчна ) кутия

Мнение от Leon » 21 Фев 2023, 13:08

Сменяли са съединител, но не целия комплект, вероятно само феродото. Много стар проблем на ръчните кутии.
Never mistake motion for action...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook