Проблем с тоците - E91 330xd

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.06.2020
Пол: Мъж

Проблем с тоците - E91 330xd

Мнение от YoanLalov » 28 Юни 2020, 16:53

Здравейте момчета и момичета.
Тъй като не намерих нищо по темата реших да създам нова.От скоро съм собственик на E91 330xd и проблемите започнаха почти веднага.
Колата спря да пали,няма ток а е с акумулатор на 5 дена.Премерихме алтернатора и се оказа,че не зарежда - 11.8.
Взех алтернатор втора ръка - същата работа,пак 11.8.
Момчето от което взех алтернатора е мой познат и се оказа че има още един с който да пробваме.
Равносметката е 3 три различни алтернатора,които не зареждат.Струва ми се невероятно и трите да са заминали,така че моля дайте съвет къде да търся проблема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Проблем с тоците - E91 330xd

Мнение от datchko » 29 Юни 2020, 9:39

YoanLalov написа:Здравейте момчета и момичета.
Тъй като не намерих нищо по темата реших да създам нова.От скоро съм собственик на E91 330xd и проблемите започнаха почти веднага.
Колата спря да пали,няма ток а е с акумулатор на 5 дена.Премерихме алтернатора и се оказа,че не зарежда - 11.8.
Взех алтернатор втора ръка - същата работа,пак 11.8.
Момчето от което взех алтернатора е мой познат и се оказа че има още един с който да пробваме.
Равносметката е 3 три различни алтернатора,които не зареждат.Струва ми се невероятно и трите да са заминали,така че моля дайте съвет къде да търся проблема.


С тия коли има най-често 3 варианта за недобро зареждане.

1. Акумулатор
2. Реле-регулаторът на алтернатора
3. IBS-сензор.

Ако имаш нов акумулатор, то той съобразен ли като капацитет и тип? Трябва да се регистрира, че е сменен с нов, за да не го презарежда или недозарежда. Може да пробвате дали ще се оправи с регистрация на новия акумулатор.

Според мен проблемът ти е IBS-а, но е хубаво да се направи качествена диагностика на колата.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook