Няколко проблема е90 - скорости, нокс сензор

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 17.12.2018
Пол: Мъж

Няколко проблема е90 - скорости, нокс сензор

Мнение от ervice » 15 Юни 2020, 11:50

Колеги колата е е90 с n43 мотор. Сменях съединител преди 1 година пълен комплект с маховик. Като го смених се чуваше едно леко църкане, което като натисна педала на съединителя 1 сантиметър и спираш, но се усещаше и лека вибрация в педала. Майстора каза, че като я покарам ще се оправи. Нещата се стекоха така, че вече съм в друг град и 1 година по късно проблема си стой. Това кърцикане и лека вибрация в педала на съединителя независимо на скорост или не. Натисна ли го леко спира. Скоростите влизат много леко нямам проблеми. Другият ми проблем е нещо като стържещ звук когато съм на скорост сякаш идва от кутията. Чува се в купето. Основно на ниска предавка без газ примерно по надолнище и се чува нещо като стържене. Натисна ли съединителя и изчезва, на свободна също го няма. Всички скорости си влизат много мазни, маслото на кутията е сменено. И другото ми питане е, че ми светва чека през 400-500км и дава всевъзможни грешки за ламда сонда. 1 майстор ми е смени и пак ги дава грешките. Май е прословутия нокс сензор. Ще пусна по-късно грешките. По бърка ме тази кола. Ако може съвети и идей за проблемите и решенията им. Благодаря! Грешките са : 002C87, 002AF4, 002AF2,002AF6, 002AF9,002C31, 002AFD,0029F4, 002AF8. П. С стържененето го няма до около 35км/ч.При по висока скорост от 70-80км/ч също не се чува, но не знам дали просто не се губи от шума от движението.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook