Странна грешка E90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 N46

Странна грешка E90

Мнение от lexone » 28 Апр 2020, 14:22

Здравейте колеги, постоянно ми се появява грешката A0B1 - Input, selector-lever position, implausible.
За грешката по интернет пише, че е предимно за автоматици, но моята кола е с ръчни скорости.
На едно място срещнах информация, че може да е от ключето на съединителя(на снимката), но
колата си пали нормално. Проверих за лош контакт - не е това. Някакви предположения?

1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Странна грешка E90

Мнение от Zubcho » 28 Апр 2020, 16:23

Да са ти махали DPF катализатор софтуерно? Някакви ъпдейти? Някакви чип тунинги? Някой да е правил ъпдейти на софтуера?

Ако да, ето проблема. Отивай да ти върнат предишните файлове.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 N46

Re: Странна грешка E90

Мнение от lexone » 28 Апр 2020, 17:50

Колата ми е бензинова N46B20, чип тунинг не е правен единствено е ъпдейтнат софтуера на ECU-то.
Не ми се ще да връщам стария софтуер, защото след ъпдейта колата стана малко по-пъргава в ниските
обороти и по-приятна за каране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Странна грешка E90

Мнение от Zubcho » 29 Апр 2020, 13:50

lexone написа:Колата ми е бензинова N46B20, чип тунинг не е правен единствено е ъпдейтнат софтуера на ECU-то.
Не ми се ще да връщам стария софтуер, защото след ъпдейта колата стана малко по-пъргава в ниските
обороти и по-приятна за каране.
Да не са сложили софтуер за автомат? Иди там дето правиха ъпдейта и да си оправят нещата.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Странна грешка E90

Мнение от kalingk » 30 Апр 2020, 5:54

Zubcho написа:
lexone написа:Колата ми е бензинова N46B20, чип тунинг не е правен единствено е ъпдейтнат софтуера на ECU-то.
Не ми се ще да връщам стария софтуер, защото след ъпдейта колата стана малко по-пъргава в ниските
обороти и по-приятна за каране.
Да не са сложили софтуер за автомат? Иди там дето правиха ъпдейта и да си оправят нещата.

Та нали WinKfp като му дадеш номера на софта сам ти качва директно твоя ъпдейт.Трябва нарочно да му посочиш друг,за да го смени....

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.06.2016
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: BMW 3er e92 330d 6МТ

Re: Странна грешка E90

Мнение от Kostadin` » 09 Май 2020, 1:20

lexone написа:Здравейте колеги, постоянно ми се появява грешката A0B1 - Input, selector-lever position, implausible.
За грешката по интернет пише, че е предимно за автоматици, но моята кола е с ръчни скорости.
На едно място срещнах информация, че може да е от ключето на съединителя(на снимката), но
колата си пали нормално. Проверих за лош контакт - не е това. Някакви предположения?

1.jpg

Автопилота работи ли ти?
Тая чудесия е вързана и към него,при задържане на съединителя,колата да изключи автопилота сама.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 N46

Re: Странна грешка E90

Мнение от lexone » 03 Юни 2020, 10:56

Kostadin` написа:
lexone написа:Здравейте колеги, постоянно ми се появява грешката A0B1 - Input, selector-lever position, implausible.
За грешката по интернет пише, че е предимно за автоматици, но моята кола е с ръчни скорости.
На едно място срещнах информация, че може да е от ключето на съединителя(на снимката), но
колата си пали нормално. Проверих за лош контакт - не е това. Някакви предположения?

1.jpg

Автопилота работи ли ти?
Тая чудесия е вързана и към него,при задържане на съединителя,колата да изключи автопилота сама.


Да, работи си.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook