Проблем с палене и отключване

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.04.2020

Проблем с палене и отключване

Мнение от hardrlz » 23 Апр 2020, 16:40

Здравейте колеги, от известно време имам 2 дразнещи проблема при палене и отключване, колата е е92 320i.

Първо като отключвам колата, натискам бутона на дистанционното за отключване и не се отккючва веднага. Когато го задържа 15 20 секунди чак тогава се отключва, а понякога и над 1 минута трябва да го държа натиснат за да се отключи колата. Също keyless-a рядко работи , само понякога след като съм я отключвал скоро и заключил, след това става веднага с keyless, но рядко.

Също, когато паля често се случва , натискам старт/стоп бутона чува се едно цъкване , светва таблото, но не върти и не пали. Чак след втория или третия път като извадя ключа и се опитам да запаля пак , тогава си пали. Не съм сигурен дали има връзка, но понякога като вкарам ключа за да пробвам да паля 2ри път, натискам спирачния педал , но е твърд и не мога да го натисна.

Акумолаторът ми е сменян преди 4 месеца, имам и имобилайзер към каското (правена му е профилактика скоро), водих я на диагностика, но не излиза нищо относно този проблем.

От какво може да се получават тези проблеми ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Проблем с палене и отключване

Мнение от Zubcho » 23 Апр 2020, 22:47

hardrlz написа:Здравейте колеги, от известно време имам 2 дразнещи проблема при палене и отключване, колата е е92 320i.

Първо като отключвам колата, натискам бутона на дистанционното за отключване и не се отккючва веднага. Когато го задържа 15 20 секунди чак тогава се отключва, а понякога и над 1 минута трябва да го държа натиснат за да се отключи колата. Също keyless-a рядко работи , само понякога след като съм я отключвал скоро и заключил, след това става веднага с keyless, но рядко.

Също, когато паля често се случва , натискам старт/стоп бутона чува се едно цъкване , светва таблото, но не върти и не пали. Чак след втория или третия път като извадя ключа и се опитам да запаля пак , тогава си пали. Не съм сигурен дали има връзка, но понякога като вкарам ключа за да пробвам да паля 2ри път, натискам спирачния педал , но е твърд и не мога да го натисна.

Акумолаторът ми е сменян преди 4 месеца, имам и имобилайзер към каското (правена му е профилактика скоро), водих я на диагностика, но не излиза нищо относно този проблем.

От какво може да се получават тези проблеми ?
Батерията в дистанционното/ключа сменяна ли е?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.04.2020

Re: Проблем с палене и отключване

Мнение от hardrlz » 23 Апр 2020, 23:10

Не , казаха ми че е самозареждащо се, но като цяло не я карам много често колата, иначе от сервиза в който я водих на диагностика ми казаха че може да е нещо от имобилайзера, понеже там като я палиха нямаше проблем след натискане на копчето на имобилайзера, но след това продължавам да си ги имам тези проблеми. Може би трябва да пробвам да сменя батерията на дистанционното ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Проблем с палене и отключване

Мнение от choio » 25 Апр 2020, 14:48

Ако си с кейлес ключа ти има батерия cr2032 има ги навсякъде...що се отнася до имобилайзера аз имах същия ад,от там дет ми го слагаха изрично ми казаха да натискам копчето преди палене...имало автоматичен рвжим но заспивал ако 30 сек не мърдаш имобилайзера....само че при мен палеше и гаснеше или въобще не палеше, но въртеше....зависи какво ти блокира имобилайзера.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.04.2020

Re: Проблем с палене и отключване

Мнение от hardrlz » 04 Юни 2020, 17:31

Оправих проблема , с отключването просто смених батерията на дистанционното , но това не помогна за паленето. Оказа се, че имобилайзера е дефектирал и за това са се получавали трудностите с паленето.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook