Проблем със задържащи спирачки.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 27 Яну 2020, 13:25

Здравейте,

Имам странен проблем със задържащи спирачки на e90 330i manual 2007. Колата е с рециклирани спирачни апарати, но въпреки това спирачките задържат много леко което води до проблеми с дисковете за втори път. Задържането се усеща много леко когато колата се движи с няколко километра или когато съм спрял на минимален наклон и пусна спирачката . Най-важното което забелязах е, че задържането се получава само след натискане на спирачка.
Пример 1:
Карам, намалям със спирачката за да спра, спирам, пускам спирачката и колата НЕ СЕ движи. (не е спряна от auto hold)
Карам, намалям със ръчната за да спра, спирам, пускам ръчната и колата СЕ движи.

Пример 2: Спрял съм използвайки ръчна, пускам ръчната и колата тръгва, натискам спрачката, пускам я и колата не се помръдва.

Предположенията ми са:
1) Проблем със спирачна помпа.
2) Проблем с auto hold система.
3) Проблем с ABS модул.
Последна промяна velkovd на 27 Яну 2020, 14:51, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от vld » 27 Яну 2020, 14:35

Просто имаш асистент за потегляне при наклон.
Стиска задните накладки на всяко продължително натискане на спирачката.
Просто задните накладки се износват по бързо, но това си е екстра, не е проблем.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 27 Яну 2020, 14:47

vld написа:Просто имаш асистент за потегляне при наклон.
Стиска задните накладки на всяко продължително натискане на спирачката.
Просто задните накладки се износват по бързо, но това си е екстра, не е проблем.


Както вече казах, проблема не е в него. Той работи по коренно различн начин и задържа напълно за 2 секунди, след това освобождава напълно.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от vld » 27 Яну 2020, 14:57

А при теб какво се получава, не освобождава напълно ли?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 27 Яну 2020, 15:04

Да, задържа само при много лек наклон, но се сучва дори и да не е активиран асистента. Пример: Карам с 50км, намалям на 1км и усещам, че задържа минимално.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от vld » 27 Яну 2020, 16:27

Логично е да се търси проблема в апаратите в такъв случай.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 27 Яну 2020, 16:49

Рециклирани са вече, никаква разлика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от ceko88 » 27 Яну 2020, 16:56

По скоро колегата да се насочи към сп.помпа и управлението .Ако са апаратите няма да е моментен признак ,а ще задържат постоянно и по дълго време .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от zvetiko » 27 Яну 2020, 17:55

Ако са апаратите няма да е моментен признак ,а ще задържат постоянно и по дълго време .


Аз бих започнал с това, което не е оригинално- както ти казва колегата vld. Говори с хората извършили рециклирането, преди да започнеш да натрупваш и други смени и манипулации.
Също така, ако пружините на накладките са стари или неоригинални ги смени- от BMW препоръчват задно с накладките. Освен това има и доста точки, които се мажат с грес за накладки- общите ги има във всяка кутия на дискове и накладки ATE, има и специфични за BMW.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 27 Яну 2020, 18:12

zvetiko написа:
Ако са апаратите няма да е моментен признак ,а ще задържат постоянно и по дълго време .


Аз бих започнал с това, което не е оригинално- както ти казва колегата vld. Говори с хората извършили рециклирането, преди да започнеш да натрупваш и други смени и манипулации.
Също така, ако пружините на накладките са стари или неоригинални ги смени- от BMW препоръчват задно с накладките. Освен това има и доста точки, които се мажат с грес за накладки- общите ги има във всяка кутия на дискове и накладки ATE, има и специфични за BMW.


Рециклирал съм ги аз, пружините са нови и е използвана грес ATE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от ivoaudi » 29 Яну 2020, 2:43

Колко да е по-просто от това:
Вдигаш на подемник с човек в купето. Натиска спирачка и отпуска, а друг проверява едно, или всички колела задържат. Надявам се усещаш логиката.
За доуточнение се повтаря упражнението с работещ и изгасен мотор, като предварително се изразходва вакуума.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от NGneer4eto » 29 Яну 2020, 23:21

velkovd написа:
zvetiko написа:
Ако са апаратите няма да е моментен признак ,а ще задържат постоянно и по дълго време .


Аз бих започнал с това, което не е оригинално- както ти казва колегата vld. Говори с хората извършили рециклирането, преди да започнеш да натрупваш и други смени и манипулации.
Също така, ако пружините на накладките са стари или неоригинални ги смени- от BMW препоръчват задно с накладките. Освен това има и доста точки, които се мажат с грес за накладки- общите ги има във всяка кутия на дискове и накладки ATE, има и специфични за BMW.


Рециклирал съм ги аз, пружините са нови и е използвана грес ATE


Колега, имах подобен проблем със задържане, въпреки, че не е съвсем същия. При намаляне на много ниска скорост и спиране имах едно като задържане на тласъци. Усещаше се и при потегляне от място също. Това при пуснат бедал на спирачката. Не беше при абсолютно всяко спиране, но при над 50% от случаите. Също се проявяваше като покарам колата над 20 мин. Аз бях убеден, че някой от спирачните апарати не е наред. Тъй като предните накладки ми бяха почти за смяна и колата пищеше да ги сменя, смених ги. Майсторът провери спирачните цилиндри и каза, че са идеални - няма никакво задържане. Та след смяната на накладките проблемът изчезна. Сега, като че ли от време на време усещам нещо подобно, но на 5% от това, което беше и даже не съм сигурен, че го има. И си мисля, че е от криви дискове, защото при високи скорости ми тресе доста волана при спиране. Но това изразено задържане на тласъци изчесна след смяната на накладките.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 30 Яну 2020, 10:32

ivoaudi написа:Колко да е по-просто от това:
Вдигаш на подемник с човек в купето. Натиска спирачка и отпуска, а друг проверява едно, или всички колела задържат. Надявам се усещаш логиката.
За доуточнение се повтаря упражнението с работещ и изгасен мотор, като предварително се изразходва вакуума.



Благодаря за съвета! Тъкмо се бях насочил към тази процедура. Ще го тествам през идните дни. Това ще изолира някои проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от Leon » 25 Фев 2020, 15:43

И накрая ще се окаже от някой остарял спирачен маркуч :mhihi:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.12.2017

Re: Проблем със задържащи спирачки.

Мнение от velkovd » 22 Мар 2020, 14:42

Здравейте
Проблемът се оказа маханично повреден модул на ABS. Поради някаква причина той затруднява минаването на спирачната тесност в посока спирачни апарати - резервоар спирачна течност.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook