Дпф филтър на е91 320d

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 22.07.2019
Пол: Мъж

Дпф филтър на е91 320d

Мнение от marin_jordanov » 15 Яну 2020, 22:11

Привет, колеги.
Възможно ли е, ако кача колата на канал, да видя дали е премахван дпф филтъра?
Питам,защото преди няколко дни като бях на майстор ми каза, че дпф-а ми е заминал, а не ми e излизал на таблото досега, нито е влизала в авариен режим и т.н. Направих диагностика и при друг майстор, който ми каза че излиза сякаш вече е премахван, а и ауспуха отзад ми е доста черен.
Възможно ли е също дпф-а да ми е запушен и в същото време да не излиза индикация на таблото...?

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дпф филтър на е91 320d

Мнение от vld » 16 Яну 2020, 10:11

marin_jordanov написа:Привет, колеги.
Възможно ли е, ако кача колата на канал, да видя дали е премахван дпф филтъра?
Питам,защото преди няколко дни като бях на майстор ми каза, че дпф-а ми е заминал, а не ми e излизал на таблото досега, нито е влизала в авариен режим и т.н. Направих диагностика и при друг майстор, който ми каза че излиза сякаш вече е премахван, а и ауспуха отзад ми е доста черен.
Възможно ли е също дпф-а да ми е запушен и в същото време да не излиза индикация на таблото...?

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Щом ти е черен ауспуха и не ти е създавал проблеми значи някой преди теб го е премахнал.
Нищо няма да видиш под колата, вероятно питата е извадена гърнето си е на мястото и е изключен софтуерно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 22.07.2019
Пол: Мъж

Re: Дпф филтър на е91 320d

Мнение от marin_jordanov » 16 Яну 2020, 12:20

vld написа:
marin_jordanov написа:Привет, колеги.
Възможно ли е, ако кача колата на канал, да видя дали е премахван дпф филтъра?
Питам,защото преди няколко дни като бях на майстор ми каза, че дпф-а ми е заминал, а не ми e излизал на таблото досега, нито е влизала в авариен режим и т.н. Направих диагностика и при друг майстор, който ми каза че излиза сякаш вече е премахван, а и ауспуха отзад ми е доста черен.
Възможно ли е също дпф-а да ми е запушен и в същото време да не излиза индикация на таблото...?

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Щом ти е черен ауспуха и не ти е създавал проблеми значи някой преди теб го е премахнал.
Нищо няма да видиш под колата, вероятно питата е извадена гърнето си е на мястото и е изключен софтуерно.
И аз така мисля колега, НО дали е възможно да не му е правена интервенция и в момента да си заминава и затова все още да не е светнала индикация? Колата я имам от половин година, предишният собственик не го е барал. От ден първи кюнеца си ми е все яко черен...

Цялата ми дилема се породи от факта, че напоследък колата ми някак няма тази мощност както преди и като я закарах на един майстор (доста полурятен тук) ми каза че дпф си ми е заминал!? След това при друг на диагностика, който ми казва, че колата се държи като с премахнат...
Почвам да си мисля, че целият проблем с малката мощност е от друго, а дпф-а ми наистина е шитнат отдавна....

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дпф филтър на е91 320d

Мнение от vld » 16 Яну 2020, 16:49

Колега прочети темите за ДПФ в раздела, не ми се пише пак едно и също.
Щом е черен значи го няма, няма вариант да караш половин година и да не светне, той 2000км ако не регенерира ще светне не ми щи пръсне турбината ще ти напълни мотора с нафта и тн и тн..
Попрочети писали сме много по въпроса.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook