модули за подгрев и памет

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

модули за подгрев и памет

Мнение от shopa_bs » 09 Яну 2020, 12:30

Здравейте колеги,
по-принцип, ако седалката е с памет, то един и същи модул отговаря за паметта и подгрева. Ако няма памет има друг модул, които отговаря само за подгрева на седалката.
Аз имам памет на седалката (но нямах подгрев) и добавих подгрев, но добавих модула, които е само за подгрева. Резултатът е, че ако модула за паметта (които си имам по принцип) е включен ( High и Low шините), подгрева не работи. Ако изключа модула за паметта, подгрева тръгва. Та въпросът ми е има ли начин да се кодира, така че и подгрева и паметта да работят (да стоят и двата модула)?
ASC off -> FUN on

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: Ф30
Детайли за колата: е90, 2005г. 320Д 163к.

Re: модули за подгрев и памет

Мнение от dj_aivan » 13 Яну 2020, 21:26

Колега при мен случаят е същият. Е90 2005г с обикновенни седалки, взех си от 335Д с памет и подгрев. Шофиорската седалка е с големия модул който е и за подгрева и за паметта и съм ги вързал на Кан шините и работи без кодирване и както трябва,но пасажерската се управлява от малък модул в нея, а той се управлява от модул до бушоните. По схема е А4010а и не работи пасажерската. Ако някой има решение за да тръгне тази седалка дали трябва кодиране или съм грешка с инфото, ще съм благодарен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

Re: модули за подгрев и памет

Мнение от shopa_bs » 15 Яну 2020, 9:09

Здравей колега, при теб не е точно същата схема. Модула ти на шофьорската седалка е 1 и той отговаря и за памет и за подгрев (както трябва да бъде). Относно пасажерската седалка трябва да имаш захранване (+ от бушон 49 и маса), както и кабели (от комфорт модула (пин 38) и от бушон 29). В newtis (https://www.newtis.info/tisv2/a/en/) има подробни схеми. Кодиране е необходимо (в този ред на мисли не би трябвало да ти тръгнат нито бутоните за управление, нито подгрева и не знам как ти работи шофьорската седалка).
ASC off -> FUN on

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.11.2023
Пол: Мъж

Re: модули за подгрев и памет

Мнение от Cesekarasm » 05 Ное 2023, 17:36

Здравейте аз си купих седалки от БМВ е90 с подгрев ! Взех и копчетата и буксите с част от инсталацият от колата от която купих седалките с подгрев а моята кола на а подгрев . Включих копчетата към управлението на климатика но при новите букси има по две жици повече едната е зелена а другата синя и не знам къде да ги свържа към инсталацията на колата ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарен!

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook