Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от toshibata » 05 Яну 2020, 19:17

Здравейте колеги.Става въпрос за Е91 320д 163 к.с.Преди два дни сменях прословутият "о'' пръстен на вакум помпата(този който не се предлага като резервна част). Сложих размер 95×3 като теча спря, но педала стана твърд особено преди да запаля колата няма натискане и като цяло спирачките не са добре.Явно "о" пръстена е по голям и надига капака на помпата. Порових се във форума и видях, че точния размер на този пръстен е 94.92 на 2.62.Поръчах такъв от Хубата ще го доставят утре.Проблема е че днес ми светна чека без видими причини. Колата си върви нормално и под капака няма нищо видимо. Въпроса ми е дали от проблема с вакум помпата (не добър вакум), може да води до светване на чека или е нещо друго. Днес е неделя и утре ще направя диагностика разбира се.Някакви предположения?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от zvetiko » 06 Яну 2020, 13:47

Колега, О-пръстена се сменя само с оригинален. Защо свети чека- ще видиш при диагностиката, може нещо да не е направено при сглобяването.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от DiGital » 06 Яну 2020, 14:16

От вакуум помпата може да светне чека да. От егр-а ще излезе проблема. Грешка 4501
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от toshibata » 06 Яну 2020, 18:17

Днес дойде новият пръстен. Утре ще го монтирам и дано пасне ако не слагам стария със силикон и така. И аз мисля,че заради слаб вакум се е объркал егр клапана, но утре ще я четем. И дано след триене на грешката и ремонта на помпата да се оправят нещата. А за колегата по горе да уточня, че говорим за пръстена в самата помпа,той не се предлага като резервна част. Другият между помпата и двг съм го сменил с оригинален но теча не беше от там. Явно тук трябва размера да е много точен иначе или пак тече или пък надига капака, губи вакум и съответно спирачки. Играят микрони. А в моя случай светна дори чека и спирачките станаха камък особено преди да запаля.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от toshibata » 08 Яну 2020, 18:25

Днес смених пръстена и го намазахме със силикон.Спирачките вече са наред, педала стана мек и не се втвърдява.Направихме диагностика, излязоха две грешки: егр и дпф. Явно тази за егр е блокирала регенерациите на дпф. Изчистихме ги и карах колата около 50 км. Отново диагностика и всичко беше ок. Дпф беше регенерирал и беше влязъл в норма. Сега няма грешки, теча от вакум по помпата спря(поне засега).Надявам се, че съм бил полезен с тази информация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от kali76 » 10 Яну 2020, 7:22

Здравей колега, сваля ли помпата, от главата , за смяна на този о-пръстен .

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от toshibata » 10 Яну 2020, 10:13

Не е необходимо. Имаш четири болта и сваляш капака. Изтича доста масло, но няма как. Внимавай вътре има паланка с две пластини който са подвижни и може да паднат при отварянето.После трябва да ги сглобиш така че запомни как са били в началото.Забравих,да пиша по горе, че пръстена който взех го поръчах от материал който издържа на 200 градуса. Имат го в Хубата иначе повечето се предлагат от обикновен материал и издържат до 100гр.При монтажа не е необходимо да слагаш масло в капака защото като запалиш колата тя веднага си го пълни.Внимавай при стягането на болтовете, да не превъртят. Дано съм ти бил полезен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от kali76 » 11 Яну 2020, 19:37

Благодаря ти :yes: . Като гледам колко е тясно .голямо измъчение е било .

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от toshibata » 11 Яну 2020, 20:34

Аз съм с 320 д. Вакум помпата е точно отпред и много лесно се работи. При бензиновите нямам представа как стоят нещата. Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Светна чек лампата след ремонт на вакум помпа.

Мнение от nov77 » 13 Фев 2024, 12:08

Здравейте колеги.
Колата е 320д 163коня.
Реших да сменям това уплътнение на вакуум помпата.
Ппоблема е ,че не я свалих от главата,а реших да развия четирите болтчета на капака .
Извадих капака,смених уплътнението,сглобих обратно,като наместих пластините.
Запалих и се чу лек метален удар, веднага изгасих мотора.
После свалих пак помпата и като я отворих ,вътре беше огъната металната пластина около вала на помпата,който се зацепва за разпределителния вал,а въртящите пластини счупени.
Вероятно не съм ги поставил правилно и е превъртяла помпата.
После монтирах нова помпа.
Но колата много трудно запали и работеше много грубо и шумно.
Явно нещо се е строшило в мотора.

Та въпроса ми е ,има ли този мотор защита на клапаните и какво може да се е случило?
Според майстора,вероятно кобилици е счупила.
Проблема е ,че могат да я отворят в края на месеца,а до тогава само мога да гадая.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook