грешкз 2EF7 - (DME MAP THERMOSTAT, ACTIVATION)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

грешкз 2EF7 - (DME MAP THERMOSTAT, ACTIVATION)

Мнение от x7z » 11 Ное 2019, 20:39

Та днес паля колата която е стояала 2 дена в гаража без да се кара и на 2-ри или 3 ти изминат киломатър ми се пусна перката на охлаждането , усети се на светофара .... спирам след 5 часа в покой /колата е изтинала/ паля пак ми се пусна перката .... . нямам грешки на таблото обаче си е закачих на диагностиката и ми даде 002EF7 - (DME MAP THERMOSTAT, ACTIVATION) на някой да е давало такава грешка и дали е термостат за смяна или ?

написах скрития код за температурата да е изкарва на "малкото табло "покарах 20 км на магистралата държи 101 градуса грубо като пусна по надолнище и изключа от скорост пада с малко
нивото на течноста не се е променило ... преди 1500км правих профилактика на соленоидите на ваноса и помолих да видят как е водната помпа дали има течове но казаха , че е сухо ако някой може да каже мнение би било добре


иначе за термостат съм заложил на мале
двигателят e N52
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 29.06.2016
Кара: N52B25

Re: грешкз 2EF7 - (DME MAP THERMOSTAT, ACTIVATION)

Мнение от stoqnov23 » 21 Ное 2019, 23:35

Колега аз имах тази грешка около месец,и след смяна на термостата не се появи повече.Аз лично си купих Behr афтърмаркет около 110 лв.ОЕМ също е behr,но все пак е препоръчително да си го поръчаш през бмв не е кой знае колко скъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: грешкз 2EF7 - (DME MAP THERMOSTAT, ACTIVATION)

Мнение от x7z » 01 Дек 2019, 14:44

от датчика н а термостата е също купих както в по горния коментар чакам смяната
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook