Проблем с дисплей на CD E90!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Проблем с дисплей на CD E90!

Мнение от Fulgrum » 28 Окт 2019, 11:22

Здравейте колеги, както всички знаете за проблема с изчезването на пикселите на CD-то на Е90, та искам да ви попитам дали тези произведени в CZECH REPUBLIC имат този проблем, защото има възможност да си купя такъв втора употреба, но не съм сигурен дали и този модел имат проблема с изчезването на пикселите при топло?
Това което съм установил е, че тези които са произведени в Унгария всички са с посоченият проблем!
Рано или късно се проявява проблема и решението е смяна на дисплея.
Ако някой се е сблъскал с такъв модел произведен в Чехия да даде информация, ще съм благодарен!
Ето снимки на модела произведен в Чехия:
Това което забелязах е, че на чешките не е изписан модел CD73, който е проблемният модел, както е изписано при унгарските!
s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg


Ето и това произведено в Унгария:

b-rdo-50688-4.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Проблем с дисплей на CD E90!

Мнение от Fulgrum » 29 Окт 2019, 20:57

Колеги, никой ли с фейслифтово Е90, няма проблеми с дисплея на CD-то си (BMW CD Professional) ? Чешките модели се вграждат във фейслифтовите Е90-ки ! Въпроса ми е насочен към колегите с фейслифтови Е90-ки които са с BMW CD Professional, дали имат този проблем? На всички ли дисплейте на CD-тата ви работят перфектно?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с дисплей на CD E90!

Мнение от vld » 01 Ное 2019, 21:51

Колега аз имам такова ЦД Пофесионал в фейслифтов Е87 2010г. имам проблем с дисплея, понякога му изчезват някои пиксели.
Поразрових се в нета и установих, че алиекспрес е залят с този модел който си показал ти уж произведен в чехия с вграден блутут.
Разликата с това което имам аз и най вероятно това което имаш ти и този модел е голяма, едното има голям охладител на крайното стъпало и вади удивително добър звук дори с най ниското ниво на аудио, освен това има изход за оптика и може да се ползва с лоджик 7, а тези уж чешки плеъри нямат стъпало, имат някаква тенекия за охлаждане, нямат изводи за оптика и имат вграден блутут.
Тези разлики ме накараха да не си купя такова, около 330лв са в алиекспрес чисто нови, както и мнението на колега, който потвърди, че свирят много по зле.
По интересно е за мен как се решава проблема с изчезващите пиксели? Не е ли въпрос на лош контакт на лентов кабел, както беше в по старите радиа в Е39/е38/е53 ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Проблем с дисплей на CD E90!

Мнение от Fulgrum » 03 Ное 2019, 20:58

Благодаря ти колега за отговора!
Това което прочетох в чуждите форуми, е че проблема е в лентовият кабел и се разваля много по-често на коли, които са експлоатирани в горещи страни! Топлината през лятото, която се вдига в купето е причината за отлепване на някоя пътечка на лентовия кабел на дисплея и започват да изчезват пикселите, явно материала е такъв! Когато е студено времето няма такова отлепване и дислея си работи перфектно, но през горещините през лятото или през зимата при включване на парното в купето и постепенно повишаване на температурата започват да изчезват пиксели по дисплея. При мен през лятото не се вижда нищо на дисплея, а сега когато времето е студено си работи перфектно, но като включа парното и се стопли в купето постепенно изчезват пикселите. Този лентов кабел не може да се смени само той, а се сменя целият дисплей с лентовия кабел, но цената му е около 100-150 долара!
Това което ме посъветваха е да търся таково CD от англичанка, те уж нямали този проблем, но може би е временно заради по-студентото време при тях :)
Но аз се замислих дали изобщо да се занимавам със смяната му, защото ако взема здраво от англичанка, то и то през горещините през лятото тук в БГ има вероятност да му се прецака лентовият кабел след някоя друга година и най-вероятно ще стане същото като моето в момента, а по автоморгите тези ги продават по 100лв от кола с десен волан- работещи!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 N46

Re: Проблем с дисплей на CD E90!

Мнение от lexone » 04 Ное 2019, 15:24

Здравейте колеги, купих си моята кола с bussines cd и веднага помислих за ъпгрейд към professional.

Прочетох тук там за въпросното cd и за проблема с дисплея и логично и аз стигнах до извода, че най-добре ще е радиото да е от англичанка заради климата.

Не след дълго намерих подходяща кола с десен волан и professional в идеално състояние(поне на външен вид), пробвах го - дисплея идеален, купих го,

но уви когато поработи по-дълго и загря хубаво и на него му изчезнаха някой от пикселите, но не много. Вече за около година и половина не се е влошило чувствително много.

Но и аз обмислям варианта за смяна на дисплей. При това радио се сменя целия дисплей, защото не е като при E39 - лентовия кабел е вграден в дисплея.

Най-евтино този дисплей съм го намирал в алиекспрес за 150лв., но пак е несериозно скъп.

Друг вариант е да се търси оригинален дисплей от километраж на Mini cooper - все още не съм виждал с повредени пиксели.

12.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook