Dynamic Xenon BMW e90 face

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.04.2015
Пол: Мъж
Кара: E60, 2007

Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от z00m » 07 Окт 2019, 14:46

Здравейте колеги, имам следния проблем/наблюдения: Когато волана е в положение "направо", фаровете са (поне според мен) биещи в ляво. Мисля, че има някакъв проблем, защото и други БМВ-та съм имал с такива фарове, всичко е било ок. Моля за информация, кой (за гр.София) може да ми помогне в тази ситуация? Предполагам ще трябва да се закачи и да се види на модула инфо и т.н.
Когато животът ти поднесе BMW, радвай му се !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от ivanski_2 » 08 Окт 2019, 7:19

Здрасти, ако просто искаш някой да я закачи с иста и да ти каже какво става пиши на ЛС, иначе колегата oci от форума ще ти реши проблема гарантирано.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от vld » 08 Окт 2019, 9:49

Механичната настройка се прави на самия фар с един шестограм (ляво - дясно и горе - долу), ако се налага се прави и калибрация на фаровете софтуерно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.04.2015
Пол: Мъж
Кара: E60, 2007

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от z00m » 08 Окт 2019, 15:10

ivanski_2 написа:Здрасти, ако просто искаш някой да я закачи с иста и да ти каже какво става пиши на ЛС, иначе колегата oci от форума ще ти реши проблема гарантирано.


А дали можеш да ми дадеш номер за контакт, да му звънна?
Когато животът ти поднесе BMW, радвай му се !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от desonator » 09 Окт 2019, 17:26

И при мен е така (левия фар).
Регулирах ги механично на работеща кола и фарове.
Дадох ги максимално в дясно и горе/долу свети напред.
При загасени фарове/кола, се вижда как рефлектора гледа леко в дясно.
Опитах два пъти с адаптация, пак същото.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.04.2015
Пол: Мъж
Кара: E60, 2007

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от z00m » 10 Окт 2019, 20:47

desonator написа:И при мен е така (левия фар).
Регулирах ги механично на работеща кола и фарове.
Дадох ги максимално в дясно и горе/долу свети напред.
При загасени фарове/кола, се вижда как рефлектора гледа леко в дясно.
Опитах два пъти с адаптация, пак същото.


Колега, отчая ме. :conf:
Другата седмица ще я откарам при oci, пък да видим какво ще каже - ще ви ъпдейтна, ако имам някакъв напредък. :bchug:
Когато животът ти поднесе BMW, радвай му се !

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.04.2015
Пол: Мъж
Кара: E60, 2007

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от z00m » 24 Окт 2019, 10:30

Здравейте колеги, колкото и да не ми се вярва, отговора на въпросите ми беше много прост...
Оказа се, че когато съм на AUTO на фаровете, единия (левия) автоматично завива на ляво - нямам идея защо от БМВ са го направили. Единственото което ми идва наум е, че в градски условия, така осветява повече банкета. На AUTO при висока скорост (над 90-100 км/ч), фарът си отива отново напред.
Когато си ги включа директно на Lights ON, това нещо не се случва и фаровете са си идеално напред - е, странно, но всичко явно е наред. Дано съм бил полезен на колегата @desonator със същия проблем. :bchug:
Когато животът ти поднесе BMW, радвай му се !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от dpopov » 25 Окт 2019, 8:42

z00m написа:Здравейте колеги, колкото и да не ми се вярва, отговора на въпросите ми беше много прост...
Оказа се, че когато съм на AUTO на фаровете, единия (левия) автоматично завива на ляво - нямам идея защо от БМВ са го направили. Единственото което ми идва наум е, че в градски условия, така осветява повече банкета. На AUTO при висока скорост (над 90-100 км/ч), фарът си отива отново напред.
Когато си ги включа директно на Lights ON, това нещо не се случва и фаровете са си идеално напред - е, странно, но всичко явно е наред. Дано съм бил полезен на колегата @desonator със същия проблем. :bchug:


При AUTO ти е активирано завиването на фаровете, а при Lights ON са стационарни напред и не се мърдат спрямо движението на волана.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: 330xd avtomat

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от Nikolay VT » 25 Окт 2019, 19:19

Здравейте.Грешка cornering lights failure означава ли,че проблема е в модулите.Или може да е друго? Мерси.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Dynamic Xenon BMW e90 face

Мнение от desonator » 14 Ное 2019, 10:53

z00m написа:Здравейте колеги, колкото и да не ми се вярва, отговора на въпросите ми беше много прост...
Оказа се, че когато съм на AUTO на фаровете, единия (левия) автоматично завива на ляво - нямам идея защо от БМВ са го направили. Единственото което ми идва наум е, че в градски условия, така осветява повече банкета. На AUTO при висока скорост (над 90-100 км/ч), фарът си отива отново напред.
Когато си ги включа директно на Lights ON, това нещо не се случва и фаровете са си идеално напред - е, странно, но всичко явно е наред. Дано съм бил полезен на колегата @desonator със същия проблем. :bchug:


Залепих се зад един автобус на магистралата и над 80км левия фар се измести в центъра, като нямалихме пак се върна в ляво.
Явно наистина левия фар е програмиран да свети в ляво при ниска скорост, а при висока си свети напред.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook