Въпрос относно смяна на хидравлично масло Бмв е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Въпрос относно смяна на хидравлично масло Бмв е90

Мнение от ozon-t » 19 Сеп 2019, 9:04

Здравейте колеги.Искам да си сменя маслото на хидравликата.Въпроса ми е ако някой го е правил или знае как нека каже стъпка по стъпка как се прави.Защото от казанчето е лесно да се източи но как да източа цялата система?Колата е бмв е90 320д 163к.с. 2006г.
Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Въпрос относно смяна на хидравлично масло Бмв е90

Мнение от zvetiko » 19 Сеп 2019, 12:41

Колега, след като от казанчето е лесно- вдигаш колата от двете страни отпред, сваляш казанчето и започваш да въртиш бавно волана от едното крайно положение до другото, докато престане да изтича хидравлична течност. Почистваш доколкото може казанчето и го монтираш. Напълваш го и запалваш двигателя. Трябва да имаш готовност веднага след това да долееш още течност. След това 30-на пъти въртиш волана до крайните положения, за да обезвъздушиш системата. Може да направиш и двойна смяна, ако искаш да я промиеш. Ако искаш всичко да е перфектно- сменяш казанчето с ново, в него има керамичен филтър, който каквото и да правиш не може да почистиш на 100%.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Въпрос относно смяна на хидравлично масло Бмв е90

Мнение от ceko88 » 19 Сеп 2019, 17:19

Колега аз на моята м57 процедирам по следния начин .
Вдигам предницата във въздуха .
Тъй като казанчето с течност е прикачено за хидравличната помпа първо източвам него.Най добре с спринцовка и едно маркуче като удължение .След което започвам да движа волана за да изкарам колкото се може течност от самата рейка ,но при този процес винаги ще остане в системата едно 200/300г може и повече може и по малко .
За това вкарвам в системата въздух до 2/3 бар. максимум за да изкарам и последната капка .
Наливам новата и обезвъздушавам .По този начин съм сигурен,че 99% съм сменил с нова течност и не се налагат допълнително промивки които само да оскъпяват иначе тека нареченото удоволствие успех .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно смяна на хидравлично масло Бмв е90

Мнение от ozon-t » 19 Сеп 2019, 21:38

Благодаря ви колеги!Ще направя тази интервенция.Само незнам кой модел на атф да е?
Атф 3000 или Атф 4000 на fuchs titan
Незнам каква е разликата между двата.
Ще ме посъветвате ли кой да е.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook