Неравномерна работа на празен ход

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Неравномерна работа на празен ход

Мнение от Infinity_bg » 09 Авг 2019, 8:58

Здравейте колеги. Имам следния проблем. След ремонт на стартера, за което се сваля целия смукателен колектор, поради някаква причина, работата на двигателя на празен ход, стана неравномерна, оборотите играят, понякога закрепят, но общо взето се мъчи да ги задържи на едно ниво. На моменти все едно прекъсва дори двигателя, после се оправя. Забелязал съм че например когато се движа с една скорост и примерно приближа светофар и изключа от скорост, за момент оборотите се качват сами малко над 1000 оборота, след което спада до към 500-600 и се успокояват там, но трудно ги подържа и играят. Прави го на студено и на загрял двигател. Във високите обороти работи добре. Бая неща са сменени по мотора и преди си работеше много добре. Соленоидните ми клапани са нови, МАФ сензора, смених инжекторите за бензина, не ми е правил проблеми до сега. Карам я на газ, като преди няма и 500 км смених и газови инжектори с чисто нови Баракуди.

Въпроса ми е дали от някъде не смуче въздух или да има някоя тръбичка на вакуум която да не е ОК? Чудя се от къде да почна и къде да гледам... :dunno: Съвети нещо?
BMW 325i M3 look.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Неравномерна работа на празен ход

Мнение от datchko » 09 Авг 2019, 13:03

Според мен смуче въздух от някъде.
Огледайте

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Неравномерна работа на празен ход

Мнение от Infinity_bg » 28 Авг 2019, 14:42

Почвам да си мисля че май малката ДИСА ми създава проблеми, защото нещо в ниските никаква я няма... Така и не я смених преди, когато сваляхме колектора, което сега за мен си е чиста грешка... Голямата я смених че беше счупена, а малката не, че уж беше здрава. Случва ми се понякога като дам педал до дупка (kick down), да има едно такова замисляне, след което в един момент явно се задейства и започва да дърпа.
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Неравномерна работа на празен ход

Мнение от Infinity_bg » 09 Сеп 2019, 16:08

Смених и малката диса... проблема с клатенето на двигателя, тресене и опити да гасне в ниските остана... Смених и температурния датчик на изхода на радиатора, че ми даваше някаква грешка. Май ще се наложи да правя тест с пушек генератор :confused: :confused: :confused:
BMW 325i M3 look.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook