325xi не пали

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

325xi не пали

Мнение от borislvagg » 02 Авг 2019, 8:27

Здравейте колеги, от 3-4 месеца съм собственик на 325xi N52 2007’ ръчка и от скоро се появи следния проблем. Първия път докато пътувах към Стара Загора спрях за малко на шипка и после като се опитах да запаля не стана. Натискам съидинитела после копчето обаче колата изобщо не тръгва да върти, все едно не съм натиснал съидинитела. Пробвах да отключвам, заключвам колато и какво ли не, обаче нищо не помогна. Разкачих акумулатора за няколко минути и запали без проблем. Следващите 2 месеца карах, спирах също без проблем до вчера. Спрях на омв-то и след като се опитах да продължа пак отказа да запали по същия начин, обаче не стана с разкачването на акумулатора, а запалих на скорост и после като се прибрах в София (300км минати) палеше без проблеми. Предишния собственик каза, че е слагал допълнителен имобилайзер в авител, обаче не му се вярвало да е от това, защото ако е било от него нямало да даде на контакт. Какво мислите вие? Дали е от стартера, датчика който определя дали съдинитела е натиснат или друго?
Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: 325xi не пали

Мнение от Infinity_bg » 06 Авг 2019, 15:06

borislvagg написа:Здравейте колеги, от 3-4 месеца съм собственик на 325xi N52 2007’ ръчка и от скоро се появи следния проблем. Първия път докато пътувах към Стара Загора спрях за малко на шипка и после като се опитах да запаля не стана. Натискам съидинитела после копчето обаче колата изобщо не тръгва да върти, все едно не съм натиснал съидинитела. Пробвах да отключвам, заключвам колато и какво ли не, обаче нищо не помогна. Разкачих акумулатора за няколко минути и запали без проблем. Следващите 2 месеца карах, спирах също без проблем до вчера. Спрях на омв-то и след като се опитах да продължа пак отказа да запали по същия начин, обаче не стана с разкачването на акумулатора, а запалих на скорост и после като се прибрах в София (300км минати) палеше без проблеми. Предишния собственик каза, че е слагал допълнителен имобилайзер в авител, обаче не му се вярвало да е от това, защото ако е било от него нямало да даде на контакт. Какво мислите вие? Дали е от стартера, датчика който определя дали съдинитела е натиснат или друго?
Благодаря!


Най-вероятно проблема е във стартера... шалтера му е заминал. Може да се рециклира, но за да се свали се маха смукателния колектор което си е бая като работа. Общо взето 280 лв заедно с труд ми излезе при мен ремонта му. Сега колата пали като самолет без грам замисляне! :twisted:
BMW 325i M3 look.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

Re: 325xi не пали

Мнение от borislvagg » 08 Авг 2019, 9:23

Infinity_bg написа:
borislvagg написа:Здравейте колеги, от 3-4 месеца съм собственик на 325xi N52 2007’ ръчка и от скоро се появи следния проблем. Първия път докато пътувах към Стара Загора спрях за малко на шипка и после като се опитах да запаля не стана. Натискам съидинитела после копчето обаче колата изобщо не тръгва да върти, все едно не съм натиснал съидинитела. Пробвах да отключвам, заключвам колато и какво ли не, обаче нищо не помогна. Разкачих акумулатора за няколко минути и запали без проблем. Следващите 2 месеца карах, спирах също без проблем до вчера. Спрях на омв-то и след като се опитах да продължа пак отказа да запали по същия начин, обаче не стана с разкачването на акумулатора, а запалих на скорост и после като се прибрах в София (300км минати) палеше без проблеми. Предишния собственик каза, че е слагал допълнителен имобилайзер в авител, обаче не му се вярвало да е от това, защото ако е било от него нямало да даде на контакт. Какво мислите вие? Дали е от стартера, датчика който определя дали съдинитела е натиснат или друго?
Благодаря!


Най-вероятно проблема е във стартера... шалтера му е заминал. Може да се рециклира, но за да се свали се маха смукателния колектор което си е бая като работа. Общо взето 280 лв заедно с труд ми излезе при мен ремонта му. Сега колата пали като самолет без грам замисляне! :twisted:


При теб имало ли е такива симптоми като моите? В момента колата си пали без никакви проблеми, ама не знам кога мога да го очаквам пак и какви мерки да предприема. Вчера само ми се случи да запали и веднага огасна(не можа да задържи оборотите), обаче веднага след това пак запалих и нямаше проблеми. Не знам дали има общо..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: 325xi не пали

Мнение от Infinity_bg » 09 Авг 2019, 16:21

Ми при мен се беше ошашкала колата тотално, от паднал акумулатор и прочие... но след като заредих акумулатора със зарядно, пак не палеше. Накрая я откарах с репатрак до един много добър електричар в София и той откри че проблема е в стартера. Сега колата ми пали с половин оборот :) Много е вероятно проблема да е в стартера, защото се води нещо като слабо място на тези модели.
BMW 325i M3 look.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

Re: 325xi не пали

Мнение от borislvagg » 13 Сеп 2019, 10:20

Малко ъпдейт. Забелязах, че проблема го прави когато колата не е карана от няколко дни ( 5-7 дни) и след като карам поне 100тина км поне тогава отказва изобщо да върти. Паля я на скорост и веднага след това гаса и пали без никакъв проблем. Сега като я карам по-често няма никакви проблеми. На ден я паля по 6-7 пъти абсолютно без никакъв проблем. Също така забелязах, че при по-топло време прави проблема (не съм сигурен дали има общо). Възможно ли да е от акумулатора според вас?
Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

Re: 325xi не пали

Мнение от borislvagg » 11 Ное 2019, 13:07

Здравейте колеги,
смених акумулатора и проблема "изчезна" за около месец... Обаче от предната седмица го прави за втори път вече. Има ли начин да замеря дали стига ток до стартера като прави проблема? Защото знам,че е сложно свалянето и няма смисъл да хвърлям пари на вятъра ако не е от него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 22.11.2014
Пол: Мъж

Re: 325xi не пали

Мнение от krasig_k » 21 Яну 2020, 18:36

Здравейте! Преди една година като загрееше колата (Е90,318i, 2007г.)и стартера не върти. Досадна работа. Спирам на бензиностанция напр. и после си тръгвам с бутане(на бутане е кибрит) или трябва да чакам поне 30 мин. да се охлади. Като се охлади стартера върти и пали. Закарах я на майстор и ми смениха шалтера/бобината на стартера. 1година добре и сега проблема със стартера се появи отново. Не знам как да подходя. Всяка година ли трябва да се сменя този шалтер/бобина, то си е играчка свалят се колекторите и т.н. А може би не е било от бобината а от разместването на кабелите незнам. Някой знае ли кое е релето на стартера и на кой куплунг може да се измери дали идва напрежение към бобината когато съм натиснал бутона за палене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: 325xi не пали

Мнение от Infinity_bg » 28 Яну 2020, 10:44

N52 e много капризен двигател... но кой ли съвременен бензинов не е. Проблема е че има много датчици. :evil: Но това че не пали, може да не е само до стартер. Може да е датчика на маховика, може да е някой датчик на разпределителните валове, има един който се намира точно под капака на клапаните и струва маса пари, чел съм по форумите че дава ядове понякога. И като събереш цялата тази електроника идва и момента, да попаднеш и на добър диагностик, който да каже къде точно е проблема, а не да те набутва само с пари...

Възможно е дори разтеглена верига на валовете.
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 22.11.2014
Пол: Мъж

Re: 325xi не пали

Мнение от krasig_k » 28 Яну 2020, 12:18

Като се охлади малко стартера върти и всичко е точно.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook