Избор между 335И и 335Д

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от SpeedyMan » 20 Сеп 2019, 5:46

Rainbow написа:SpeedyMan сега:
SpeedyMan написа:Колега, E91 320д ми дава 6.3 л/100 средно и реално засечан многократно пълно/пълно. Кара се основно по магистралата със скорости 150-160 по километраж и 20% градско. По борд комп. е 5.8
Ако 35Д прави реално 6.5 (което е 1500 оборота при 120 км/ч предполагам) и този разход не е по борд компютър а е с реални засичания пълно/пълно си е добро постижение

А бензинките какво им се чупи толкова? Като излезе 35и беше майлстоун и много се прехласваха всичко по него с поведението и техническите турбо-решения, които бяха считани за невъзможни до преди това


SpeedyMan преди:
SpeedyMan написа:Е па до 140 км/ч се карат колите в България. И то само по магистралата. ;)

Така е, но писах, че е по километраж, т.е. при 150 си е реално 142 км/ч. Проблемът е че нямам темпомат за да я държа на толкова и за това понякога преминава към 160.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от nero_ » 20 Сеп 2019, 9:31

wishy35 написа:...много ме привличаше заради новия 8 скоростен автомат, който го има само в 335и. ...


Съжалявам да те разочаровам за 8-скоростния автомат в е9х, не се предлага с такъв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 1.04.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 335i LCI Xdrive
Мечтае да кара: каквото кара
Детайли за колата: Mhd stage 2+ RON98, Xhp stage 3, X-delete, downpipes, inlets, tial blow-off, charge pipe, 5'' FMCI
635Csi L6 manual, sls, lsd

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от kapitanat » 20 Сеп 2019, 10:01

Газово за N54 няма, нито БРЦ или някоя друга голяма фирма има желанието да го разработва, за N52 и други мотори с директно впръскване на БМВ вече се предлагат (Информацията е от газаджия на БРЦ и Принц).
335и не е с 8 скорости, да кутията е нова и се предлага само за него от Е90 серията, но е 6HP21 на ЗФ като налягането е увеличено и са намалени загубите (не много), здрава кутия, но 335и със средни доработки ще и види сметката, има много китове в Американските сайтове, но повечето хора слагат DCT която се предлага сериино в 335ис и в М3, там нещата се доста по сериозни 7 степенна е, но поддръжката е скъпа и сериозно доработена 335и пак ще я убие. Ако искате автомат и 335и се задоволявайтте с до 400-450 к.с. ако имате х драйв нещата са още по зле, защото я натоварва повечем но пък има х делете.

335и може да е с х драйв, което е голям +, определено е по-бърза и подръжката и е по-скъпа.

Ако се правят много км. 335д е по-добрия избор, аз лично за 3г имам 9000км, така че дизела не ме съблазнява.

335и е надежден автомобил ако имаш финансите да сменяш превантивно, аз лично още с покупката си смених всички масла (х2 деференциала, раздатка, скорости, двигател), вериги с обтегачи, чистене на портове, х6 нови дюзи, горивна помпа и водна помпа това са скъпи неща, но колата е относително сигурна в момента.

Всеки само може да си направи сметката...
Тогава дадох на 3 та и видях как стрелката на километража докосва цифрата 200км/ч BMW Alpina 1996

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от wishy35 » 20 Сеп 2019, 11:51

kapitanat написа:Газово за N54 няма, нито БРЦ или някоя друга голяма фирма има желанието да го разработва, за N52 и други мотори с директно впръскване на БМВ вече се предлагат (Информацията е от газаджия на БРЦ и Принц).
335и не е с 8 скорости, да кутията е нова и се предлага само за него от Е90 серията, но е 6HP21 на ЗФ като налягането е увеличено и са намалени загубите (не много), здрава кутия, но 335и със средни доработки ще и види сметката, има много китове в Американските сайтове, но повечето хора слагат DCT която се предлага сериино в 335ис и в М3, там нещата се доста по сериозни 7 степенна е, но поддръжката е скъпа и сериозно доработена 335и пак ще я убие. Ако искате автомат и 335и се задоволявайтте с до 400-450 к.с. ако имате х драйв нещата са още по зле, защото я натоварва повечем но пък има х делете.

335и може да е с х драйв, което е голям +, определено е по-бърза и подръжката и е по-скъпа.

Ако се правят много км. 335д е по-добрия избор, аз лично за 3г имам 9000км, така че дизела не ме съблазнява.

335и е надежден автомобил ако имаш финансите да сменяш превантивно, аз лично още с покупката си смених всички масла (х2 деференциала, раздатка, скорости, двигател), вериги с обтегачи, чистене на портове, х6 нови дюзи, горивна помпа и водна помпа това са скъпи неща, но колата е относително сигурна в момента.

Всеки само може да си направи сметката...


Да, при мен също помогна факта, че правя около 20к мили годишно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от choio » 20 Сеп 2019, 19:54

kapitanat написа:Газово за N54 няма, нито БРЦ или някоя друга голяма фирма има желанието да го разработва, за N52 и други мотори с директно впръскване на БМВ вече се предлагат (Информацията е от газаджия на БРЦ и Принц).
335и не е с 8 скорости, да кутията е нова и се предлага само за него от Е90 серията, но е 6HP21 на ЗФ като налягането е увеличено и са намалени загубите (не много), здрава кутия, но 335и със средни доработки ще и види сметката, има много китове в Американските сайтове, но повечето хора слагат DCT която се предлага сериино в 335ис и в М3, там нещата се доста по сериозни 7 степенна е, но поддръжката е скъпа и сериозно доработена 335и пак ще я убие. Ако искате автомат и 335и се задоволявайтте с до 400-450 к.с. ако имате х драйв нещата са още по зле, защото я натоварва повечем но пък има х делете.

335и може да е с х драйв, което е голям +, определено е по-бърза и подръжката и е по-скъпа.

Ако се правят много км. 335д е по-добрия избор, аз лично за 3г имам 9000км, така че дизела не ме съблазнява.

335и е надежден автомобил ако имаш финансите да сменяш превантивно, аз лично още с покупката си смених всички масла (х2 деференциала, раздатка, скорости, двигател), вериги с обтегачи, чистене на портове, х6 нови дюзи, горивна помпа и водна помпа това са скъпи неща, но колата е относително сигурна в момента.

Всеки само може да си направи сметката...


Не съм много съгласен за автомата държи на много повече,особено с друг софтуер...точно DCT се предава на тея коне,по скоро съединителите,за друго всочко си прав...само тея превантивни рвмонти са малко в повече,чупи се нещо сменяш....иначе не виждам смисъла аз съм с н55 и единствено бих сменил водната помпа превантивно щото тя наистина умира просто ей така,друго всичко е квот дойде...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от SpeedyMan » 20 Сеп 2019, 20:51

Тия коли имат превантивна поддръжка и в това е смисъла на качеството - да знаеш кога да го смениш, преди да се прецака. Иначе ако чакаш да се предаде, че тогава да го сменяш - ми те алфистите например са всичките така, не знаят какво, кога и къде ще им се прецака :mrgreen:
(майтапя се разбира се за алфистите)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от choio » 20 Сеп 2019, 20:54

SpeedyMan написа:Тия коли имат превантивна поддръжка и в това е смисъла на качеството - да знаеш кога да го смениш, преди да се прецака. Иначе ако чакаш да се предаде, че тогава да го сменяш - ми те алфистите например са всичките така, не знаят какво, кога и къде ще им се прецака :mrgreen:
(майтапя се разбира се за алфистите)


Тва са глупости човек,смени мотора и кутията и дифа с нови тогава....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от SpeedyMan » 20 Сеп 2019, 20:57

Не са глупости, има си такова понятие в стандарта за автомобилното качество. Както и предвидима поддръжка. Така работи съвременното автомобилостроене и отвътре и като продукт.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от choio » 20 Сеп 2019, 21:13

SpeedyMan написа:Не са глупости, има си такова понятие в стандарта за автомобилното качество. Както и предвидима поддръжка. Така работи съвременното автомобилостроене и отвътре и като продукт.


Искаш да кажеш, че ти купувал примерно н54 и сменяш превантивно помпа високо,помпа водна,6 инжектора,две турбини,компа на колата заради мосфетите,и тогава караш...тва са абсолютни глупости...егати превенцията,за мен обслужваш си колата,и като стане нещо просто го правиш....иначе по твоята логика освен от шоурума от другаде кола...никога...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор между 335И и 335Д

Мнение от SpeedyMan » 21 Сеп 2019, 6:17

Хаха, :bowdown:
не точно, но когато колата има сервизна история се знае на какъв пробег какво се сменя превантивно. Естествено не може да се знае всичко, за това има и предвидима/предсказуема поддръжка, на която повечето тук разчитаме като си вземем поредната спасена от металснаб кола.
Естествено повечето собственици тук са с автомобили, които не са закупили нови или пък нямат истинска сервизна история.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook