Проблем при вкючен климатик

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Проблем при вкючен климатик

Мнение от mityo105 » 13 Юли 2019, 11:07

Здравейте , колата е бмв е91 хд 245кс ,когато е включен климатика колата става мудна ,усеща се като товарене на двигателя (сеедно 1.2 с включен климатик)редвид конете и кубиците мисля ,че това не трябва да е проблем ... на диагностика не ми дава грешка , перката ди работи...Има ли някой с такъв проблем и ако го оправил да сподели...

Имам и х1 2.0 177кс при вкючен климатик го няма това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем при вкючен климатик

Мнение от expl0de » 13 Юли 2019, 20:08

То ясно, че си за нов компресор, щом е такава работата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем при вкючен климатик

Мнение от NGneer4eto » 14 Юли 2019, 12:03

mityo105 написа:Здравейте , колата е бмв е91 хд 245кс ,когато е включен климатика колата става мудна ,усеща се като товарене на двигателя (сеедно 1.2 с включен климатик)редвид конете и кубиците мисля ,че това не трябва да е проблем ... на диагностика не ми дава грешка , перката ди работи...Има ли някой с такъв проблем и ако го оправил да сподели...

Имам и х1 2.0 177кс при вкючен климатик го няма това.


Колега само за информация - има ли и шум някъде отпред? Защото и при мен има подобни симптоми, само че загубата на мощност не е много голяма, но пък се чува отпред като виене на лагер. При пуснат климатик се усилва значително, но и при спрян го има.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.12.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем при вкючен климатик

Мнение от Vernibgs » 06 Авг 2019, 19:12

NGneer4eto написа:
mityo105 написа:Здравейте , колата е бмв е91 хд 245кс ,когато е включен климатика колата става мудна ,усеща се като товарене на двигателя (сеедно 1.2 с включен климатик)редвид конете и кубиците мисля ,че това не трябва да е проблем ... на диагностика не ми дава грешка , перката ди работи...Има ли някой с такъв проблем и ако го оправил да сподели...

Имам и х1 2.0 177кс при вкючен климатик го няма това.


Колега само за информация - има ли и шум някъде отпред? Защото и при мен има подобни симптоми, само че загубата на мощност не е много голяма, но пък се чува отпред като виене на лагер. При пуснат климатик се усилва значително, но и при спрян го има.

Аз имах подобен проблем... при мен като,че ли нямаше загуба на мощност,но имаше виене като на лагер или шайба.При вкл. Компресор шума се засилваше при изкл. Намаляваше осезаемо,но пак се чуваше...свалих компресора,но си беше тоталка и се наложи да сменям с нов

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем при вкючен климатик

Мнение от NGneer4eto » 06 Авг 2019, 20:11

Vernibgs написа:
NGneer4eto написа:
mityo105 написа:Здравейте , колата е бмв е91 хд 245кс ,когато е включен климатика колата става мудна ,усеща се като товарене на двигателя (сеедно 1.2 с включен климатик)редвид конете и кубиците мисля ,че това не трябва да е проблем ... на диагностика не ми дава грешка , перката ди работи...Има ли някой с такъв проблем и ако го оправил да сподели...

Имам и х1 2.0 177кс при вкючен климатик го няма това.


Колега само за информация - има ли и шум някъде отпред? Защото и при мен има подобни симптоми, само че загубата на мощност не е много голяма, но пък се чува отпред като виене на лагер. При пуснат климатик се усилва значително, но и при спрян го има.

Аз имах подобен проблем... при мен като,че ли нямаше загуба на мощност,но имаше виене като на лагер или шайба.При вкл. Компресор шума се засилваше при изкл. Намаляваше осезаемо,но пак се чуваше...свалих компресора,но си беше тоталка и се наложи да сменям с нов


А какво точно му беше на компресора? При мен всичко работи идеално, с изключение на това,ч е като въртя волана на място малко се усеща напрежение и като че ли подскача. Взех да подозирам рейката или маркучите. Двама майстори ме увериха, че на компресора нищо му няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Проблем при вкючен климатик

Мнение от exc » 07 Авг 2019, 7:10

При мен също има леко виене, само при включен климатик(компресор). Иначе всичко работи нормално и нямам осезаема загуба на мощност. И на мен ми казаха нищо да не пипам, едва ли не при всички коли било нормално да има някакъв шум при пуснат компресор. Вече, ако е силен, почти сигурно е проблем.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook