вътрешни карета при Xd

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 335
Регистриран на: 12.11.2007

вътрешни карета при Xd

Мнение от kokakabana » 12 Май 2019, 17:58

Какви са симптомите за износени вътрешни карета предни . имали начин за дигностиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: вътрешни карета при Xd

Мнение от Ненко Вранков » 12 Май 2019, 20:30

Всеки , който има техническо понятие от ремонти, ще ги хване - образува се луфт , оттам ще усещаш чукане, дори и вибрации при движение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: вътрешни карета при Xd

Мнение от NGneer4eto » 12 Май 2019, 22:31

kokakabana написа:Какви са симптомите за износени вътрешни карета предни . имали начин за дигностиране.


Колегата го е описал добре с тази разлика, че чукането не е задължително. То е характерно повече за външните карета. Имал съм на старото XD почти заминало вътрешно каре. Симптомите бяха сериозни вибрации на предницата при подаване на газ, като най-явни бяха на висока скорост на магистрала примерно. И вече почне ли да се появява сеене на предницата значи имаш малко километри преди да закъсаш. При мен беше се разместило до такава степен карето, че с 5-10км в час предницата се лашкаше настрани все едно въртя волана пълен ляв-пълен десен. Даже си мислех, че е от двигателя, а той на място си пее. Лошото е, че освен пътна помощ, друго спасение няма.
Това е от споделен личен опит. Имай предвид, че вибрациите, и лекото сеене могат да се причинят и от друго - тампони, амортисьори, баланс и т.н.
Дето е казал колегата, майстор ще го хване карето. Но както казах, чукане при мен нямаше.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook