Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46
Детайли за колата: 2.2i 170hp, 2003год.

Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от valdes4yyy » 05 Май 2019, 12:27

Здравейте колеги ! Тъй като колата ми (Е90) не е с оригинални фарове, а със допълнително закупени такива с халогенна крушка и лупа на късите светлини, ще отчете ли като грешка за изгоряла крушка ако поставя ксенонов комплект на мястото на късите ? Благодаря ви предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от Leon » 08 Май 2019, 23:23

Зависи какви фарове са сложени и какъв ксенон ще сложиш ти. По принцип не би трябвало да има проблем с някакъв приличен ксенон комплект.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от ChrisDimitrov » 11 Май 2019, 17:59

Да питам и аз, тъй като съм пред подобна дилема:
  • Заслужават ли си 900-1000лв за ОЕМ ксенон втора употреба и доколко ще заработи след ретрофит?
  • При вариант на вграждане на лупи в рефлекторните и CANBUS баласти със спряни проверки за cold/warm bulb checks, очаква ли се да работи ксенона без проблеми?

Колата е 2006 година, предполагам с първите версии на FRM.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от chris_barnes » 12 Май 2019, 6:38

Крис Димитров - зависи какво очакваш и искаш да постигнеш. За ОЕ ксенон, освен фаровете трябва да смениш FRM модула (този за ксенон е различен от този за халогенни фарове) и, ако не се лъжа, ключа за фаровете. Ако просто искаш лупи с ксенон, има по-евтини и приемливи алтернативи.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от ChrisDimitrov » 12 Май 2019, 8:51

chris_barnes написа:Крис Димитров - зависи какво очакваш и искаш да постигнеш. За ОЕ ксенон, освен фаровете трябва да смениш FRM модула (този за ксенон е различен от този за халогенни фарове) и, ако не се лъжа, ключа за фаровете. Ако просто искаш лупи с ксенон, има по-евтини и приемливи алтернативи.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk


Търся преди всичко по-добра осветеност. Стандартните рефлекторни фарове изобщо не светят добре, дори с хубави крушки. Предполагам годините са си казали думата, но все пак чисто технически ксенона превъзхожда халогенната крушка.

Поне според мен качествен ретрофит няма да отстъпва на ОЕМ ксенона, но единственото ми притеснение е кодирането на колата после. Говорих с уж някакъв препоръчан специалист, който директно си каза, че на "проба-грешка" ще го прави. Предполагам се досещаш колко бързо приключи разговора. Нямам и желание да монтирам резистори и разни други "заобиколки" и ми е интересно някой успял ли е да подкара афтърмаркет без проблеми с гаснене и грешки по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от chris_barnes » 14 Май 2019, 13:53

Не си представяй че се монтират някакви електронни елементчета с поялници. Китайците са го измислили добре, една кутийка с 2 букси се закача за тая "залъгалка". Прибираш я зад фара и не си личи. Правил съм ретрофит на 46цата и резултата беше добър. Погледнни например Bktuning.com. Момчетата са от доста време в играта, ще ти препоръчат каквото ти трябва. Има и фирми, които се занимават с отваряне и затваряне на фарове, полиране, монтаж на рингове и тн. Ще инвестираш едни парички, но ще свети. В такъв случай нужда от кодиране няма да имаш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от ChrisDimitrov » 14 Май 2019, 15:06

chris_barnes написа:Не си представяй че се монтират някакви електронни елементчета с поялници. Китайците са го измислили добре, една кутийка с 2 букси се закача за тая "залъгалка". Прибираш я зад фара и не си личи. Правил съм ретрофит на 46цата и резултата беше добър. Погледнни например Bktuning.com. Момчетата са от доста време в играта, ще ти препоръчат каквото ти трябва. Има и фирми, които се занимават с отваряне и затваряне на фарове, полиране, монтаж на рингове и тн. Ще инвестираш едни парички, но ще свети. В такъв случай нужда от кодиране няма да имаш.


Имам познания по електроника и ми е ясно какво монтират - едното са товарни резистори да симулират консумация на халогенна крушка, другата "кутийка" са кондензатори, които се зареждат и обират пулсациите. Първият вариант според мен е дори опасен, тъй като резисторите се нагряват значително. Иначе ще хвърля едно око на бктунинг какво предлагат.

Идеята ми беше да имам точна представа какъв е процеса и какво е нужно за да няма после нов ФРМ.


Благодаря за инфото!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от expl0de » 18 Май 2019, 19:57

Има обява във форума със снимки на една софийска фирма, която се занимава с реставрация на фарове и ретрофити по тях. Вместо да даваш пари за втора употреба фарове, които са със съмнително състояние на рефлекторите или пък да слагаш китайски лупи, които изобщо не светят по-добре, по-добре се обърни към тях да ти монтират качествени лупи и предполагам имат и стенд да се напасне лъча както трябва. Не съм ги ползвал, но ако имам нужда от манипулации по фаровете бих ги пратил там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от chris_barnes » 18 Май 2019, 22:25

Най-качествените лупи, които монтират кар валетинг са китайски и са наистина качествени :)
+1 за фирмата.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от katronski_br » 24 Яну 2020, 14:56

71rTRMcybKL._AC_SL1200_.jpg

сега съм с нормални ксенони -оригинални но доста разбити, лепени със силикон и така нататък.... абе за смяна са си.
моите крушки дали ще станат?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от drago9205 » 24 Яну 2020, 15:33

Щом си с ксенон още по-добре. Направо си търси 2-ра ръка едни запазени фарове. Полиране, фолио - най-добрият вариант ти е това.
Всъщност твоите защо просто не ги занесеш за рециклиране ако цялостно са здрави (тоест ако със силикон е лепен капака/стъклото към основата само)?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Поставяне ксенон на афтърмаркет фарове

Мнение от katronski_br » 24 Яну 2020, 23:23

ами не, разбити са си, от вътре играят рефлектори, разместени са ангелските очи, изпочупен е корпуса и той е лепен със силикон, "щипките'' или там както се наричат местата за захващане към купето са изпочупени и преправяни и те...
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook