M57TU2 къстъм турбо пътища

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Sofia
Кара: E91 330D
Детайли за колата: Touring

M57TU2 къстъм турбо пътища

Мнение от dblos » 22 Апр 2019, 11:08

Здравейте,
от известно време наблюдавам леко омасляване по снадките на турбо пътищата на M57TU2 3d, очаквам някой да се предаде в някакъв момент, а не ми се иска да ме изненада на път.
Въпроса ми е , някой правил ли си е къстъм пътища с подмяна на оригиналните гумени съединения със силиконови , и ако да , да сподели от къде са купувани и има ли някаква специфика?
Като цяло , по добро решение ли е от това да се смени с оригинален ?
благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: M57TU2 къстъм турбо пътища

Мнение от kkashev » 22 Апр 2019, 15:19

Включвам се към търсенето. Със сигурност къстъм усилени пътища са по-добри от оригиналните такива, особено, ако колата е манипулирана. Цената на маркуча между кулера и турбото при мен е 600 лева, което е малко безумие за това. Има разни тунинг изработки в Англия, но за съжаление точно за моя парт номер го спряха за някакви преработки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: M57TU2 къстъм турбо пътища

Мнение от chris_barnes » 22 Апр 2019, 19:22

Абсолютно никакъв смисъл няма да се занимавате с разни афтърмаркет варианти. 335ците ги карат на по над 2.5 бара и фабричните неща държат. Ако маркуча не е скъсан, не се сменя. Има разни уплътнения и скобички по турбопътищата които може да смените. Лекото омасляване не е болка за умиране, нормално е.

Предполагам за този маркуч говорите, има информация в темата: https://www.bmwfanatics.co.za/showthread.php?tid=65098
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook