Помощ за CCC Modul

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.10.2017

Помощ за CCC Modul

Мнение от peposl » 09 Апр 2019, 16:08

Здравейте колеги, имам следния проблем с CCC Professional modul на BMW e91 2005 или по точно с навигацията. Като закупих колата навигацията не работеше, а аз съм на принципа като го има трябва да работи. Така свалих си модула, разглобих го, почистих оптиката с чист спирт, промених съпротивленията на оптиката от потенциомерите, сглобих я, монтирах я и всичко заработи точно за 5 мин. Викам си сигурно оптиката вече е за смяна. Да ама сутрин, като се кача в колата и тръгна за работа, пътувам около 20/25 мин. и си работи през цялото време. Като се кача да се връщам и хоп пак я няма. Като закача ISTA/D ми показва, че "DVD is not locked/ blocked", а като сложа CD Audio/mp3 няма никакъв проблем работи и чете. Занимавам се с електроника, ако някой ме насочи къде да търся. :driving: :driving: :driving: :bchug: :bchug: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от kiky_7 » 10 Апр 2019, 3:11

За ремонт е, колегата "oci" може да ти помогне :).
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от spacepl » 10 Апр 2019, 7:35

Мисля, че им презалепят процесора и паметите. Има доста сервизи които се занимават със услугата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от stony1 » 10 Апр 2019, 7:44

peposl написа:Здравейте колеги, имам следния проблем с CCC Professional modul на BMW e91 2005 или по точно с навигацията. Като закупих колата навигацията не работеше, а аз съм на принципа като го има трябва да работи. Така свалих си модула, разглобих го, почистих оптиката с чист спирт, промених съпротивленията на оптиката от потенциомерите, сглобих я, монтирах я и всичко заработи точно за 5 мин. Викам си сигурно оптиката вече е за смяна. Да ама сутрин, като се кача в колата и тръгна за работа, пътувам около 20/25 мин. и си работи през цялото време. Като се кача да се връщам и хоп пак я няма. Като закача ISTA/D ми показва, че "DVD is not locked/ blocked", а като сложа CD Audio/mp3 няма никакъв проблем работи и чете. Занимавам се с електроника, ако някой ме насочи къде да търся. :driving: :driving: :driving: :bchug: :bchug: :bchug:


Нищо лично, но това почистване с чист спирт някак не е най-добрия подход.
Други важен момент е разликата във формата на данните и плътността на запис на дисковете, предполагам, че като човек, занимаващ се с електроника си наясно, че в зависимост от тези неща, фокусът на оптикта се настройва от управляващия процесор, както и че при описаните от теб симптоми, които се повтарят дори след почистването, то или оптиката си е за смяна или управляващият я процесор е за смяна. Ако самиият ССС модул прави проблеми, тогава ремонтът е малко по-различен и не става само с почистване.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от stas.dakov » 10 Апр 2019, 9:37

Здрасти, може навигацията е тръгнала да си отива.
И при мен беше така и в един момент тотално замина. Свалих я и я изпратих във Варна. Там ми смениха всички чипове.
Сега е като нова. Работи си супер. Лошото е че трябва да се препрограмира цялата кола, но поне може да си сложиш последния софтуер :) .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от Dextuar » 10 Апр 2019, 9:51

peposl написа:Здравейте колеги, имам следния проблем с CCC Professional modul на BMW e91 2005 или по точно с навигацията. Като закупих колата навигацията не работеше, а аз съм на принципа като го има трябва да работи. Така свалих си модула, разглобих го, почистих оптиката с чист спирт, промених съпротивленията на оптиката от потенциомерите, сглобих я, монтирах я и всичко заработи точно за 5 мин. Викам си сигурно оптиката вече е за смяна. Да ама сутрин, като се кача в колата и тръгна за работа, пътувам около 20/25 мин. и си работи през цялото време. Като се кача да се връщам и хоп пак я няма. Като закача ISTA/D ми показва, че "DVD is not locked/ blocked", а като сложа CD Audio/mp3 няма никакъв проблем работи и чете. Занимавам се с електроника, ако някой ме насочи къде да търся. :driving: :driving: :driving: :bchug: :bchug: :bchug:

Търси в youtube има много видеа руски как се поправя почти всичко по CCC-та, особено щом се занимаваш с такива неща, няма да ти е нужно да ходиш по пишман майстори, дето ти ги препоръчват ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.10.2017

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от peposl » 10 Апр 2019, 10:28

Нямам намерение да я пращам на някого да ми я ремонтира, видях в тубата един руснак и смятам да му пиша.

Към колегата Stonyl , ползвам 95 % , би ли обяснил ,защо не е добра идея, какво влияние оказва вурху оптиката /в зависимост от метериала/ ?

Лека и спорна, колеги.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от stony1 » 11 Апр 2019, 14:15

peposl написа:Нямам намерение да я пращам на някого да ми я ремонтира, видях в тубата един руснак и смятам да му пиша.

Към колегата Stonyl , ползвам 95 % , би ли обяснил ,защо не е добра идея, какво влияние оказва вурху оптиката /в зависимост от метериала/ ?

Лека и спорна, колеги.


В зависимост от отлаганията (замърсяванията) по лещата, спирта взаимосейства стях и оставя селеди, които пречат на нормалната дабота на отичната система. Почистването с памучен тампон е най-безопасния начин.
Относно ремонта на ССС модула, ако проблемът е само в оптиката на навигацията, то няма смисъл да се ремонтира. Ако решиш да се захванеш сам с ремонта му, ще ти трабва и стенд за целта, не че е не е възможно да го тестваш на колата, но е за предпочитане да бъде на стенд.

Успех с ремонта!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.10.2017

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от peposl » 11 Апр 2019, 17:17

stony1 написа:
peposl написа:Нямам намерение да я пращам на някого да ми я ремонтира, видях в тубата един руснак и смятам да му пиша.

Към колегата Stonyl , ползвам 95 % , би ли обяснил ,защо не е добра идея, какво влияние оказва вурху оптиката /в зависимост от метериала/ ?

Лека и спорна, колеги.


В зависимост от отлаганията (замърсяванията) по лещата, спирта взаимосейства стях и оставя селеди, които пречат на нормалната дабота на отичната система. Почистването с памучен тампон е най-безопасния начин.
Относно ремонта на ССС модула, ако проблемът е само в оптиката на навигацията, то няма смисъл да се ремонтира. Ако решиш да се захванеш сам с ремонта му, ще ти трабва и стенд за целта, не че е не е възможно да го тестваш на колата, но е за предпочитане да бъде на стенд.

Успех с ремонта!


Под микроскопа преди почистването се виждаха съвсем малко "отлагания", след почистването със спиртното тампонче - не. Ами поръчах си я вече /https://www.ebay.com/itm/Sanyo-SF-HD8-Optical-Pickup-Laser-Only-For-BMW-MK4-CCC-With-DVD-M3-5-Drive/282726069186?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649/ , ще заработи. Вчера се чух с едно русначе, което се занимава само с това и сподели, че оптиката е заминала. Ще кажа какво се е случило след 20 дни, като пристигне. Лека за сега.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.10.2017

Re: Помощ за CCC Modul

Мнение от peposl » 09 Юни 2019, 15:51

Здравейте колеги, след дълго чакане получих оптиката и съответно я смених. Сега няма никакъв проблем с четенето на DVD Navigation Disc. Супер доволен съм от резултата. :smoke: :smoke:

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook