335i или 335d

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

335i или 335d

Мнение от aksi50 » 29 Мар 2019, 15:54

Здравейте колеги преди няколко дена си продадох е60-ката и съм се насочил към е92 или е91 ,но се чудя много кой мотор да избера.
335i или 335d. Много бих се радвал да ме посъветвате с плюсове и минуси за двата мотора. Моля администратора ако може да не ми маха темата!
Благодаря предварително на всички !! ПОЗДРАВИ :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 335i или 335d

Мнение от Dextuar » 29 Мар 2019, 16:00

Ако само ще се возиш, дизела, ако ще се правиш на тунингар, бензина ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: 335i или 335d

Мнение от aksi50 » 29 Мар 2019, 16:09

Dextuar написа:Ако само ще се возиш, дизела, ако ще се правиш на тунингар, бензина ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря за мнението колега.Мислех само чип и генерация не повече!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: 335i или 335d

Мнение от don't be » 29 Мар 2019, 16:30

И на двата двигателя има доволно какво да им се сменя. Така че откъм поддръжка нямат разлика. Основен плюс на дизела е разхода на гориво.
За милиони-няма закони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: 335i или 335d

Мнение от aksi50 » 29 Мар 2019, 16:36

don't be написа:И на двата двигателя има доволно какво да им се сменя. Така че откъм поддръжка нямат разлика. Основен плюс на дизела е разхода на гориво.


Какво им се сменя често?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: 335i или 335d

Мнение от chris_barnes » 29 Мар 2019, 16:48

Акси, за да те посъветваме адекватно е добре да споменеш дали живееш в малък или голям град и какъв е ориентировъчния дневен/годишен пробег

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: 335i или 335d

Мнение от Alek_SV » 29 Мар 2019, 16:52

aksi50 написа:Здравейте колеги преди няколко дена си продадох е60-ката и съм се насочил към е92 или е91 ,но се чудя много кой мотор да избера.
335i или 335d. Много бих се радвал да ме посъветвате с плюсове и минуси за двата мотора. Моля администратора ако може да не ми маха темата!
Благодаря предварително на всички !! ПОЗДРАВИ :bchug:

Чудиш се между купе и комби ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 1.04.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 335i LCI Xdrive
Мечтае да кара: каквото кара
Детайли за колата: Mhd stage 2+ RON98, Xhp stage 3, X-delete, downpipes, inlets, tial blow-off, charge pipe, 5'' FMCI
635Csi L6 manual, sls, lsd

Re: 335i или 335d

Мнение от kapitanat » 29 Мар 2019, 17:23

Имал съм и двата двигателя (дизела на Е60), но сега си карам бензина на Е90.
И двете коли са със сериозна поддръжка и трябва да се гледа за много запазени екземпляри и да се бяга от евтините. Дизела е с 4 литра по малък разход градско и с 2 литра по малък извън градско, но е по-бавен от бензина и няма добър звук...
Също при дизела нямаш опция за х драйв (ако те интересува де), въпреки че коли който само със софт стават доста над 350к.с, има логика да искаш и тракция...
Слабите им страни са горе долу еднакви - дюзи ( при бензина са по евтини и един път като отидеш на 12 ти индекс няма да имаш повече проблеми), прочети темата за N54/N55 и ще добиеш добра представа за бензина и проблемите му, ако вземеш N55 ще си с едно турбо и по слаба карантия на двигателя но с доста по здрава машина като цяло.
Тогава дадох на 3 та и видях как стрелката на километража докосва цифрата 200км/ч BMW Alpina 1996

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: 335i или 335d

Мнение от devent » 29 Мар 2019, 17:24

Тук сме си писали за 335i и за 335d:
viewtopic.php?p=4253334#p4253334 (директно те пращам на моето мнение за 335и).

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 335i или 335d

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Мар 2019, 19:47

Dextuar написа:Ако само ще се возиш, дизела, ако ще се правиш на тунингар, бензина ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Напоследък все те контря, ама няма как, ще извиняваш. :mhihi: Пълни митове са, че дизела не върви. Всъщност колкото може да върви бензина, ПОЧТИ толкова може да върви и дизела като разликата понякога няма и да я усещаш заради разликата в нютоните в полза на дизела. Дори с турбините, които вече има бензина, пак дизела надува от рано и това съвсем не е за пренебрегване в едни ежедневни условия. Ако ги сложиш на чертата вече е ясно, но реално пътя ситуацията далеч не са такива. Разходът не го смятай ако ги караш културно, не си струва защото е пренебрежимо, но ако ги мачкаш бензина отива х2. Поддръжката...ъъъъъ, как да кажа, още митове, че дизела се чупел пък бензина бепроблемен. Всъщност при тия два мотора е тъкмо обратното и дизела си е по-надежден.
Всъщност за мен ситуацията в крайна сметка е такава - просто, което те кефи повече защото и двете коли имат плюсове, и двете имат минуси, и двете са страхотни, и двете струват пари. Бих те посъветвал да купиш тази, която е по-запазена като ти изскочи и с повече опции. Няма да съжаляваш, която и от двете да избереш.

П.п: Тая тема 335и срещу 335д я има я има в няколко варианта във форума и определено вътре ще прочетеш повече неща, отколкото ще се напишат в новата.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 335i или 335d

Мнение от Dextuar » 29 Мар 2019, 19:53

Top Gun Maverick написа:
Dextuar написа:Ако само ще се возиш, дизела, ако ще се правиш на тунингар, бензина ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Напоследък все те контря, ама няма как, ще извиняваш. :mhihi: Пълни митове са, че дизела не върви. Всъщност колкото може да върви бензина, ПОЧТИ толкова може да върви и дизела като разликата понякога няма и да я усещаш заради разликата в нютоните в полза на дизела. Дори с турбините, които вече има бензина, пак дизела надува от рано и това съвсем не е за пренебрегване в едни ежедневни условия. Ако ги сложиш на чертата вече е ясно, но реално пътя ситуацията далеч не са такива. Разходът не го смятай ако ги караш културно, не си струва защото е пренебрежимо, но ако ги мачкаш бензина отива х2. Поддръжката...ъъъъъ, как да кажа, още митове, че дизела се чупел пък бензина бепроблемен. Всъщност при тия два мотора е тъкмо обратното и дизела си е по-надежден.
Всъщност за мен ситуацията в крайна сметка е такава - просто, което те кефи повече защото и двете коли имат плюсове, и двете имат минуси, и двете са страхотни, и двете струват пари. Бих те посъветвал да купиш тази, която е по-запазена като ти изскочи и с повече опции. Няма да съжаляваш, която и от двете да избереш.

П.п: Тая тема 335и срещу 335д я има я има в няколко варианта във форума и определено вътре ще прочетеш повече неща, отколкото ще се напишат в новата.


Въобще не си ми опозиция и аз съм напълно съгласен с каквото си написал. За мен 335d е доста по-лесен и безпроблемен за поддръжка автомобил и лично аз бих си взел него пред 335i, ако можех да преглътна пак да си купя Е9х...

НО 335i е колата за тунинг, а там може да ъпгрейдваш много, ама наистина много, и колкото едно 335i може да върви САМО с JB4, ще ти е много трудно, абе направо невъзможно да докараш 335d само с ремап.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: 335i или 335d

Мнение от Nukem » 29 Мар 2019, 21:39

дизела много ясно, при бмв с това директно впръскване, бензина стана като дизела само де се чупи повече хах :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: 335i или 335d

Мнение от aksi50 » 29 Мар 2019, 22:26

chris_barnes написа:Акси, за да те посъветваме адекватно е добре да споменеш дали живееш в малък или голям град и какъв е ориентировъчния дневен/годишен пробег

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Ами колега живея в малък град. Няма трафик много,а вечер почти никакъв
Дневния ми пробег е около 40/50км ,а за годишния не знам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: 335i или 335d

Мнение от aksi50 » 29 Мар 2019, 22:28

kapitanat написа:Имал съм и двата двигателя (дизела на Е60), но сега си карам бензина на Е90.
И двете коли са със сериозна поддръжка и трябва да се гледа за много запазени екземпляри и да се бяга от евтините. Дизела е с 4 литра по малък разход градско и с 2 литра по малък извън градско, но е по-бавен от бензина и няма добър звук...
Също при дизела нямаш опция за х драйв (ако те интересува де), въпреки че коли който само със софт стават доста над 350к.с, има логика да искаш и тракция...
Слабите им страни са горе долу еднакви - дюзи ( при бензина са по евтини и един път като отидеш на 12 ти индекс няма да имаш повече проблеми), прочети темата за N54/N55 и ще добиеш добра представа за бензина и проблемите му, ако вземеш N55 ще си с едно турбо и по слаба карантия на двигателя но с доста по здрава машина като цяло.


Благодаря за мнението колега ! Поздрави :bchug:
Малко повече информация какви неща си сменял ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: 335i или 335d

Мнение от chris_barnes » 29 Мар 2019, 22:29

Дневния ти пробег не е малък, бих те посъветвал да се огледаш в дизел.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook