Смяна масло автоматични скорости

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 25.09.2014
Пол: Мъж

Смяна масло автоматични скорости

Мнение от david.bd » 22 Мар 2019, 7:54

Колеги колко от вас са сменяли маслото в скоростите има ли положителни отзиви слушам че не било хубаво да се смяня така казвали от bmw та се чудя дали и аз да правя тази манипулация на 330xi 258к.с. Ще съм ви благодарен за съветите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от datchko » 22 Мар 2019, 13:31

Доста е коментирано по форума, както и в чуждестранните БМВ-форуми.
Бмв казват, че не се сменя, за да си купиш нова кутия като се счупи старата.
Това е масло и губи качества с времето и употребата.
Сменяй филтъра, маслото, гумичките между мекатроника и тялото, уплътнението и буксата.
Всичко се купува от ZF, включително маслото.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.10.2017
Местоположение: Плевен/Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от nikolai_qchev » 22 Мар 2019, 17:54

Здравей, скоро сменях маслото на кутията, преди смяната си работеше добре и не съм имал проблеми, след смяната също, даже ми се струва че започна да сменя още по плавно предавките. От БМВ казват че не се сменя маслото, но кутията ти е произведена от ZF а не от БМВ и съответно производителя казва при нова кола първа смяна на 90к км и след това на всеки 60к км. Аз лично предпочетох да се вслушам във производителя ;) също като сменяш картера на него има два магнита , и по това дали има стружки по тях може да съдиш за състоянието на кутията.. моите бяха напълно чисти а майстора сподели че е виждал магнити да приличат на таралеж :D

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от b00st » 23 Мар 2019, 12:10

BMW не произвежда кутии, работят с доставчици (GM, ZF, AISIN). Специално ZF предписват смяна на всеки 80 - 120 000 км на маслото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от astrapower » 23 Мар 2019, 16:26

Във форума съм срещал разнородни мнения за интервала на смяна, като съвсем скоро някой колега беше споменал, че го сменя на 40к км.И вместо да се чудим, просто е добре да се доверим на официалната информация по въпроса от ZF. b00st правилно е посочил 80-120. Бих добавил в зависимост от начина на ескплоатация и не повече от 8 години от последнат смяна. И за да няма свободни съчинения на тема за/против смяната на маслото и сервизните интервалит ето и официална ZF Service information

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.10.2017

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от peposl » 04 Апр 2019, 22:42

Здравей колега, както казаха по - горе е добре да се сменя. Отскоро съм собственик на E91 и това беше второто нещо, което направих на колата смених картера, четирите гумички под мехатроника, очичките/така му викат руснаците/ с буксата. Всичко с 8 л масло ми седна около 650 лв. без труд и време за смяна около 3-4 часа. Само да добавя, че преди смяната имах тресене в скоростите от 80 км/ч до 110 км/ч. след смяната утихна. Затова сменяй и не се колебай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от Infinity_bg » 10 Апр 2019, 9:22

Няма нещо което да е направено от човека и което да се води вечно. Какво оствава пък за някаква течност която се използва при гадни условия и която с течение на времето губи свойте параметри и свойства. Вечно масло няма... всичко е маркетингови трикове и начин, да прецакат потребителя да купува. Като ти се счупи кутията примерно на 150 000, на BMW им е в пъти по оферта да ти я сменят цялата за едни пари, наместо да ти предлагат смяна на масло по предписание на производителя и. То за това и днешно време колите станаха значително по-чупливи. Ако ги правеха здрави няма да имат печалба.
BMW 325i M3 look.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.04.2019
Пол: Мъж

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от Kalin0169 » 18 Апр 2019, 21:30

Здравейте, колеги! Преди дни смених маслото на скоростната си кутия ZF6. Колата е Е91 330 хd. Преди смяната не съм имал каквито и да е оплаквания от работата на кутията. Сега при подаване на повече газ от спряло положение на втора предавка се получава едно вдигане на оборотите и колата трудно включва на трета скорост. При по-дългите скорости(3,4,5,6) този проблем го няма. Моля Ви за съвет. Възможно ли е да не е сложено коректно маслото в кутията? Трябва ли да се правят софтуерни настройки или ъпдейти на кутията след смяната? Неприятното в случая е ,че както казах преди смянта колата работеше перфектно дори и при пълна газ.Благодаря ви предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.04.2019
Пол: Мъж

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от Kalin0169 » 22 Апр 2019, 12:45

Здравейте, колеги,
Преди седмица смених маслото на скоростната си кутия. Колата е 330xd. Още след смяната забелязах проблем при превключване от втора на трета скорост. Колата трудно превключване трета. В купето мирише също така на диференциално масло. От сервиза ми обясниха, че миризмата ще изчезне с времето. Днес колата премина в авариен режим и не може да се движи нормално. Възможно ли е маслото да не е сменено коректно? Пак казвам, че не съм имал никакви проблеми преди смяната. Благодаря ви предварително!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10425
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от Leon » 02 Май 2019, 21:47

Или кутията е била с някаква добавка, колкото да я продадат или нещо са объркали при смяната на маслото. Не можемд а ти помогнем през форума - рекламация към сервиза, където си сменил маслото.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от Infinity_bg » 28 Май 2019, 9:46

Напълно възможно е да са ти сложили друго масло, което да няма съответните спецификации за тази кутия. Другото е да са го сменили неправилно, филтъра да не са сменили, да не са източили напълно старото, да не са налели съответното количество масло... има не малко неща които трябва да бъдат спазени и направени в сервиза. За тази интервенция не се ходи в кой да е сервиз ами в точно специализирани, които правят само това, където имат съответните машини за смяна на масло от автоматични скоростни кутии.
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна масло автоматични скорости

Мнение от aktros » 13 Окт 2021, 21:41

Колеги тези дни ще сменя маслото на автомата но искам да попитам тези гумички от къде се поръчват, че един мой приятел ми купи филтър и гарнитура ама тези гумички ги нямам за които казва. Кутията е ZF на Х3 2007г и съм гледал клипче та как се сменят тези оплътнения но ги нямам

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook