Вибрации при спиране над 80км/ч

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.03.2019
Пол: Мъж

Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от qbasix » 09 Мар 2019, 17:54

Здравейте колеги,
Нов съм в BMW марката, до сега карах японец но от няколко месеца съм с BMW e91 (320 xDrive 2009та).
Имам отскоро проблем, като спирам със скорост над 80км/ч се усещат ужасни вибрации на волана и не знам от какво е.
Колата я закупих от Щутгарт дисковете са сменени с чисто нови + накладки.
Моля за съвет или да ми препоръчате читав сервиз за Пловдив.

ПП: Видях че има такава тема във форума но така и не разбрах колегата как е отстранил проблема и дали е отстранен.

Благодаря предварително :)
До админите: извинявам се ако съм повторил тема или е на грешното място !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от Alek_SV » 10 Мар 2019, 14:49

Те хубаво са сменяни , а ти как си сигурен ,че не са криви ... защото описваш точно криви предни дискове с този разказ .

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.03.2019
Пол: Мъж

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от qbasix » 10 Мар 2019, 15:20

Alek_SV написа:Те хубаво са сменяни , а ти как си сигурен ,че не са криви ... защото описваш точно криви предни дискове с този разказ .

Колега аз не съм много запознат и нямам големим познания в тази област, просто гадая, благодаря ти за отговора !
Оня ден видях, че единия болт на предна джанта липсва (по сокоро е скъсан в главината и главата на болта я няма) възможно ли е да е от това или си е чисто на дискове ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от Alek_SV » 11 Мар 2019, 9:26

Възможни са много варянти . Купи нови болтове , смени ги - не са голям мазход . Като сменяш погледни да нямаш някакви ръжди по главините , които да надигат едната джанта примерно и да създават дисбаланс и тн .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от Infinity_bg » 11 Мар 2019, 17:32

Баланс на гумите правен ли е и кога? С оригинални джанти ли караш на BMW? Фланци слагани ли са? Тръгни първо от това. Ако не се оправи, може да направиш проверка в сервиз за проблеми по окачването, като износени накрайници, изпуснали амортисьори и прочие. Ако дисковете наистина са нови, не би трябвало да са криви, другото което може да е да не са зачистили добре главините като са ги слагали и да има луфт...
BMW 325i M3 look.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от hus0 » 12 Мар 2019, 19:11

Провери си и тампоните на носачите отпреде колега. И те играят роля при спиране.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.03.2019
Пол: Мъж

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от qbasix » 12 Мар 2019, 19:21

Здравейте колеги,
Джантите са оригинални (поне има щампа BMW на тях до колкото това може да е индикатор) баланс не съм правил но аз си мислех, че ако е от баланса не само при спиране ще го прави греша ли ?
Ще я метна в някой сервиз да я видят да видим какво ще излезе.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.03.2019
Пол: Мъж

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от qbasix » 12 Мар 2019, 19:32

Онзи ден забелязах, че като хвана да "клатушкам" колата се чува едно скърцане но не мога да го локализирам от къде идва, дали това е от тампон на носач ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от drago9205 » 13 Мар 2019, 11:46

Може и да е някаква кривина на главината (най-неприятният случай).
Иначе по ред на номерата - отиваш в сервиз:
1. Баланс на гуми и проверка за криви джанти.
2. Проверка на тампоните на кривите носачи.
3. Сваляне на дискове, за да се види дали не са монтирани без да се изчисти главината от корозия.
4. Отиваш да ти замерят дисковете за сериозни отколнения с индикаторен часовник или някъде с по-прецизна техника.
5. Замерване на главината за кривини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от Rainbow » 13 Мар 2019, 11:59

Колегите добре са обобщили (особено drago9205), само да добавя, това че са нови нищо не означава. Ако не са темперирани добре и някой е набил 2-3 яки спирачки докато са били чисто нови - честито ;)

И си оправи болтовете определено :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от Ganchev__ » 13 Мар 2019, 15:09

Пробвай при Ацалов Ауто в Пловдив.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.03.2019
Пол: Мъж

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от qbasix » 13 Мар 2019, 15:25

Благодаря колеги,
Ще посетя сервиз и ще дам обратна връзка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от Infinity_bg » 13 Мар 2019, 17:02

Infinity_bg написа:Баланс на гумите правен ли е и кога? С оригинални джанти ли караш на BMW? Фланци слагани ли са? Тръгни първо от това. Ако не се оправи, може да направиш проверка в сервиз за проблеми по окачването, като износени накрайници, изпуснали амортисьори и прочие. Ако дисковете наистина са нови, не би трябвало да са криви, другото което може да е да не са зачистили добре главините като са ги слагали и да има луфт...


Ами зависи, при мен например, не се усещаше вибрация при високи скорости, само при спиране се проявяваше, нещо като вибрация, или така нареченото спиране на тласъци. В повечето случаи хората веднага си казват, че това е от криви дискове. Нооооо при мен проблема се оказа че е от липсата на центрираща втулка на една от джантите, а самата тя сложена отзад. Ако беше на монтирана отпред, вероятно щях да го усетя и във волана. След като на една гумаджийница ми правиха баланс, те видяха че липсва тая втулка (джантите не бяха оригинални). Купих си втулка и се оправиха нещата ;)
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от R1d3r » 24 Апр 2019, 9:17

Здравейте, мога ли да ползвам тази тема и аз да питам...

С нови дискове и накладки съм на г/д 5000км , като съм ги пазил доста в началото особено.
Скоро ми се наложи да ползвам "рязко" спирачката при скорост от 140 и да намаля до 80 и стана доста неприятно усещането.
Страшно БУЧЕНЕ и същевременно тресене на цялата предница. Помислих, че нещо ще се счупи всеки момент и върнах спирачката, но все пак трябваше да намаля и при повторното натискане отново силния шум ме притесни.
По късно тествах и го прави само на загряли дискове и накладки. На 3тото рязко спиране се чуват тези силни звуци като от локомотив и силни вибрации. На студени дискове и накладки има много леко тресене също. :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Вибрации при спиране над 80км/ч

Мнение от NGneer4eto » 24 Апр 2019, 20:25

R1d3r написа:Здравейте, мога ли да ползвам тази тема и аз да питам...

С нови дискове и накладки съм на г/д 5000км , като съм ги пазил доста в началото особено.
Скоро ми се наложи да ползвам "рязко" спирачката при скорост от 140 и да намаля до 80 и стана доста неприятно усещането.
Страшно БУЧЕНЕ и същевременно тресене на цялата предница. Помислих, че нещо ще се счупи всеки момент и върнах спирачката, но все пак трябваше да намаля и при повторното натискане отново силния шум ме притесни.
По късно тествах и го прави само на загряли дискове и накладки. На 3тото рязко спиране се чуват тези силни звуци като от локомотив и силни вибрации. На студени дискове и накладки има много леко тресене също. :banghead:


Колега, имал съм криви дискове и освен, че тресе волана здравата над 90, друго не съм забелязвал. Това бучене, което описваш звучи доста притеснително, направо като за майстор...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook