320i e90 автоматик - мнения?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от horhef » 11 Мар 2019, 10:53

devent написа:Съвсем честно ли намеси данъка и гражданската @StaKo ? Разликата е 100-200 лева между двете коли, това ти е един резервоар разлика.. За мен е несериозно, тук има едно нещо, което се нарича ДА ТИ Е КЕФ ДА СИ КАРАШ КОЛАТА. ако за 200 лева на година(17 лева на месец), ще се лишите от този кеф, не знам, защо въобще карате BMW(радостта от шофирането) ? Като за по-малко пари има коли, с които да си се возите от А до Б.

сори за офтопика, малко темата пак стана "авторът пуска тема за да види как се изпокарваме в нея" :D


Всеки разбира кефа по различен начин. Защо трябва колата да е мощна за да ти доставя удоволстие? Има нещо сбъркано тук...... Лично моето мнение е, че тази кола ми пасва идеално като стил и начин на шофиране. Ако взема 325/330 няма да я ползвам по различно в 97% от случайте но ще си плащам за това. И всичко има значение данък, разход подръжка и т.н. И като сметна накрая тези пари по добре да ги дам за нещо което ще ползвам реално или нещо за семейството. И тук не става въпрос да се пести а да не давам пари за нещо което реално не се ползва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от devent » 11 Мар 2019, 11:43

horhef написа:Всеки разбира кефа по различен начин. Защо трябва колата да е мощна за да ти доставя удоволстие? Има нещо сбъркано тук...... Лично моето мнение е, че тази кола ми пасва идеално като стил и начин на шофиране. Ако взема 325/330 няма да я ползвам по различно в 97% от случайте но ще си плащам за това. И всичко има значение данък, разход подръжка и т.н. И като сметна накрая тези пари по добре да ги дам за нещо което ще ползвам реално или нещо за семейството. И тук не става въпрос да се пести а да не давам пари за нещо което реално не се ползва.


има една съществена разлика, и тя е, че тук говориш за твоите предпочитания. И логиката ти лежи върху това, че твоето лично мнение е, че дали имаш 320 или 325 или 330 или 335 е едно и също само разходите били различни е защото ТИ избираш така да ги караш и да не търсиш динамиката, но това не означава, че няма смисъл от по-големия двигател, само защото ти не намираш смисъл в него :)
щом на теб ти пасва идеално като стил и начин на шофиране, и ако вземеш 325/330 няма да я ползваш по-различно в 97% от случаите ок, датс гууд, но това не значи, че хората, които все още не са си купили колата няма да страдат от липса на мощност, защото ти съзнателно си направил избор да караш по-малък двигател, както каза имаш семейство, не ти е приоритет да раздваш газ и т.н. и това е напълно ок. Но, съгласи се, колегата пита за ДВИГАТЕЛЯ и ние му казваме, че според нас, хората, за които е важно преди да изпреварят повече от една кола, да не целуват икона, че не е достатъчен за това купе, още повече в комбинация с автомат.
Затова сме различни и му даваме ъгъл на поглед, няма значение кой крив и кой прав. Той си има глава на раменете, но е важно ние да му изложим всички гледни точки и той вече да избира :)

и отново, дано не се засегнеш, много се радвам, че си намерил колата, която ти пасва идеално, в крайна сметка - всички тук това търсим.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от horhef » 11 Мар 2019, 12:01

devent написа:
horhef написа:Всеки разбира кефа по различен начин. Защо трябва колата да е мощна за да ти доставя удоволстие? Има нещо сбъркано тук...... Лично моето мнение е, че тази кола ми пасва идеално като стил и начин на шофиране. Ако взема 325/330 няма да я ползвам по различно в 97% от случайте но ще си плащам за това. И всичко има значение данък, разход подръжка и т.н. И като сметна накрая тези пари по добре да ги дам за нещо което ще ползвам реално или нещо за семейството. И тук не става въпрос да се пести а да не давам пари за нещо което реално не се ползва.


има една съществена разлика, и тя е, че тук говориш за твоите предпочитания. И логиката ти лежи върху това, че твоето лично мнение е, че дали имаш 320 или 325 или 330 или 335 е едно и също само разходите били различни е защото ТИ избираш така да ги караш и да не търсиш динамиката, но това не означава, че няма смисъл от по-големия двигател, само защото ти не намираш смисъл в него :)
щом на теб ти пасва идеално като стил и начин на шофиране, и ако вземеш 325/330 няма да я ползваш по-различно в 97% от случаите ок, датс гууд, но това не значи, че хората, които все още не са си купили колата няма да страдат от липса на мощност, защото ти съзнателно си направил избор да караш по-малък двигател, както каза имаш семейство, не ти е приоритет да раздваш газ и т.н. и това е напълно ок. Но, съгласи се, колегата пита за ДВИГАТЕЛЯ и ние му казваме, че според нас, хората, за които е важно преди да изпреварят повече от една кола, да не целуват икона, че не е достатъчен за това купе, още повече в комбинация с автомат.
Затова сме различни и му даваме ъгъл на поглед, няма значение кой крив и кой прав. Той си има глава на раменете, но е важно ние да му изложим всички гледни точки и той вече да избира :)

и отново, дано не се засегнеш, много се радвам, че си намерил колата, която ти пасва идеално, в крайна сметка - всички тук това търсим.



Е да де, аз това казвам, че си е мое мнение и на мен ми е достатъчно. Все пак ти като даваш мнение за по голям двигател го даваш от твоя гледна точка, общо взето всеки си гледа от неговата камбанария. Човека си носи рамене на главата и може да си направи сметка какво му е нужно. Аз ще обобщя - за нормално към спокойно каране 320I автомат :mhihi: А за по динамично трябва нещо 6 цилиндрово. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от devent » 11 Мар 2019, 13:41

horhef написа:Е да де, аз това казвам, че си е мое мнение и на мен ми е достатъчно. Все пак ти като даваш мнение за по голям двигател го даваш от твоя гледна точка, общо взето всеки си гледа от неговата камбанария. Човека си носи рамене на главата и може да си направи сметка какво му е нужно. Аз ще обобщя - за нормално към спокойно каране 320I автомат :mhihi: А за по динамично трябва нещо 6 цилиндрово. :bchug:


А, баш :yes: :bchug:

и все пак, авторът пусна темата и избяга, така че най-вероятно си пописахме за здраве :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от StaKo » 11 Мар 2019, 14:20

devent написа:Съвсем честно ли намеси данъка и гражданската @StaKo ? Разликата е 100-200 лева между двете коли, това ти е един резервоар разлика.. За мен е несериозно, тук има едно нещо, което се нарича ДА ТИ Е КЕФ ДА СИ КАРАШ КОЛАТА. ако за 200 лева на година(17 лева на месец), ще се лишите от този кеф, не знам, защо въобще карате BMW(радостта от шофирането) ? Като за по-малко пари има коли, с които да си се возите от А до Б.

сори за офтопика, малко темата пак стана "авторът пуска тема за да види как се изпокарваме в нея" :D


За мен не е някакъв проблем данъка, въпреки че това ми е 4-та кола над 200 коня. Другите са Евро 3 и Евро 2 и се събира сериозна сметка. Но има хора, за които 15 лв на месец за това и онова не им е безразлично. Да не съдим само от нашата си камбанария.

Та за автомата на БМВ, за мен ако е ZF би трябвало да няма проблеми. Разбира се ако е карана агресивно и брутално сметката за ремонт на автомат илиза солена. А отделно автомата дава в града около 2 литра отгоре. Отделно автомата се скапва от каране все на къси разстояния, та маслото да е ледено, особено зимата. Също се скапва от агресивно настъпване лятото, като маслото прегрее.

Лично аз винаги сменям маслото на автомата, въпреки че пише, че изкарва вечно. Но цялостна смяна на маслото не е никак лесна работа и не всеки го прави и го може.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от wishy35 » 11 Мар 2019, 17:24

Един приятел имаше 520и автомат е60 и беше супер умрял кон, но той се кефеше много. Градско му даваше 17-19 на сто. Тройката е по лека, така че може би една, две идеи по добре. Това което мен би ме притеснявало повече е както всички колеги казват е че този, като повечето 4 цилиндъра бензин са масларки и все проблеми. Аз имах 316и е46 на 200к км реални, и всеки месец беше в сервиза да се прави нещо. Давах по 200 паунда на месец за ремонти. Накрая се отървах след като сипах сигурно еквивалент на 3-4 хиляди лева в тая кола. Когато си купих сегашния дизел, минах през една камара теми от порядъка на 330д/330и, 335д/335и и честно казано причината да си взема Д, а не И, беше чисто и просто че дали форум или група за собственици във Фейсбук, хората с бензин имаха много повече проблеми. 320д ги изключвам, защото не бяха в моето търсене.
Как са данъци и прочие в България вече не помня, но честно казано аз лично на приятел не бих препоръчвал да си вземе х16/18/20и. Може да съм предубеден, но такова ми е впечатлението от четене на теми из форуми/фейсбук.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от ildivvy » 12 Мар 2019, 11:19

wishy35 написа:... като повечето 4 цилиндъра бензин са масларки и все проблеми...


По-скоро единствено с маслото нямат проблеми! Ако има такъв,с една смяна на гумичките на клапаните и всичко е наред! Другите проблеми май са повече вече...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от wishy35 » 12 Мар 2019, 19:04

ildivvy написа:
wishy35 написа:... като повечето 4 цилиндъра бензин са масларки и все проблеми...


По-скоро единствено с маслото нямат проблеми! Ако има такъв,с една смяна на гумичките на клапаните и всичко е наред! Другите проблеми май са повече вече...


Така де. Все проблеми. Това ми беше идеята :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от StaKo » 13 Мар 2019, 10:06

Смея да твъря, че БМВ, особено до 1998 година масово бяха с четири цилиндъра и с тези си двигатели натрупаха доста добра репутация.
След това се появиха масово 2.0 150 коня, 2.0 170 коня, 2,5 193 коня и 3.0 231 коня изведнъж четирицилиндровите станаха пълни боклуци. Така де, четирицилиндровите не могат да се цедят колкото шестаците. Масово чета че едва ли не се разпадат в движение или че маслото изтича през ауспуха. А това не е така.
Колите са на по над 300 000 км и при положение, че работят при по-високи температури, а и се карат често до и над предела е нормално да имат нужда от смяна на маслообиращите пръстени на клапаните, както и на сегменти, при по-експлоатираните екземпляри. Вярно е, че една елантра на бакшишите на 700 000 не харчи масло, но елантрата не е минавала много много над 4000 оборота за целия си този километраж, например.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от horhef » 13 Мар 2019, 10:15

StaKo написа:Смея да твъря, че БМВ, особено до 1998 година масово бяха с четири цилиндъра и с тези си двигатели натрупаха доста добра репутация.
След това се появиха масово 2.0 150 коня, 2.0 170 коня, 2,5 193 коня и 3.0 231 коня изведнъж четирицилиндровите станаха пълни боклуци. Така де, четирицилиндровите не могат да се цедят колкото шестаците. Масово чета че едва ли не се разпадат в движение или че маслото изтича през ауспуха. А това не е така.
Колите са на по над 300 000 км и при положение, че работят при по-високи температури, а и се карат често до и над предела е нормално да имат нужда от смяна на маслообиращите пръстени на клапаните, както и на сегменти, при по-експлоатираните екземпляри. Вярно е, че една елантра на бакшишите на 700 000 не харчи масло, но елантрата не е минавала много много над 4000 оборота за целия си този километраж, например.


Нещо се бъркаш с това, че масово са били 4 цилиндрови. Масово бяха 6 цилиндрови и то точно на е36 320i 6 цилиндъра 150к.с./ 325i 6 цилиндъра 192к.с. и 328i 6 цилиндъра 193к.с. За последния абзац си напълно прав :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от ildivvy » 13 Мар 2019, 10:33

Колегата да не е имал предвид за тези в България..? БМВ винаги са били всеизвестни с 6-цилиндровите си бензинови мотори...до скоро...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от StaKo » 13 Мар 2019, 10:53

ildivvy написа:Колегата да не е имал предвид за тези в България..? БМВ винаги са били всеизвестни с 6-цилиндровите си бензинови мотори...до скоро...


Имал съм предвид 3-та серия Е21, Е30 и Е36

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от wishy35 » 13 Мар 2019, 14:03

StaKo написа:Смея да твъря, че БМВ, особено до 1998 година масово бяха с четири цилиндъра и с тези си двигатели натрупаха доста добра репутация.
След това се появиха масово 2.0 150 коня, 2.0 170 коня, 2,5 193 коня и 3.0 231 коня изведнъж четирицилиндровите станаха пълни боклуци. Така де, четирицилиндровите не могат да се цедят колкото шестаците. Масово чета че едва ли не се разпадат в движение или че маслото изтича през ауспуха. А това не е така.
Колите са на по над 300 000 км и при положение, че работят при по-високи температури, а и се карат често до и над предела е нормално да имат нужда от смяна на маслообиращите пръстени на клапаните, както и на сегменти, при по-експлоатираните екземпляри. Вярно е, че една елантра на бакшишите на 700 000 не харчи масло, но елантрата не е минавала много много над 4000 оборота за целия си този километраж, например.


Моя поглед е от Англия, където рядко се карат коли над 150к мили (240к км). Моята е46 316и (1.8 мотора) то взех на около 200 реални и го карах до 240к. Както виждаш колата е под 300к и яки пари за нея. И с майстори съм си говорил (занимавам се с продажби на коли) и много от момчетата са ентусиасти. Е 4 цилиндровите бензини не стават. То и на шестаците излизат проблеми. Не знам дали е защото тук понеже са на малко пробег и не ги гледат толкова, но в английската група в ФБ за собственици на е90-91-92-93, четох няколко месеца преди да избера дизел пред бензин. И честно казано, причината да избера дизел пред бензин нямаше нищо общо с Нютон метри, кое звучи по добре, кое гори повече и т.н. Причината ми беше че дизела (330д/335д) има много по малко проблеми от (330и/335и). Иначе бих предпочел 8 скоростния автомат на 335и. И те така.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от Щурми » 13 Мар 2019, 19:11

StaKo написа:Моят данък за Евро 4, 218 коня е 440 лв.

Граждансаката ми за над 2500 кубика е 370 лв. За каско да не споменавам.

Твоята община не си играе. При мен 306 коня данъка ми е 375 лева, а гражданската 333 лева.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: 320i e90 автоматик - мнения?

Мнение от x7z » 22 Мар 2019, 20:07

StaKo написа:Моят данък за Евро 4, 218 коня е 440 лв.

Граждансаката ми за над 2500 кубика е 370 лв. За каско да не споменавам.



вчера ми дойде новата призовка , данъка вече ми е 316 лева а беше както твоя ! да знаеш )
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook