проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.02.2019

проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от ilian31 » 10 Фев 2019, 14:38

здравейте колеги нов съм ако има същата тема извинявам се , доста търсих по темата никъде не намирам точно същия проблем като моя. Колата е Е90 320д 163 конски сили проблема е следния: купих колата като цяла нищо и нямаше не сме ходили на сервиз при покупката разчитах на човека. първия ден като я взех след доста каране нищо и нямаше и на другият ден трябваше да сменя свещи защото 2 от тях бяха заминали след това реле на свещите и така малко преди да оправят колата аз разкачих акумулатора и го закачих пак в следтвие след това установих и проблема . започна да премигва дисплея появиха се пърео лампите ABS DCS , RUN FLAT и след малко лампа на трансмисията забравих да отбележа , че автомобила е автоматик обортомера почна да играе да шава мигачите не работеха музика спря почна да цикли , оборотите почнаха да се менят . След рестарт на двигателя нямаше никакви признаци на грешки не беше ги запазила все едно нищо не беше се случило и така проблем се появява когато си иска може да карам седмица да не излезе нищо , може и веднага като я подкарам да светна като елха . ако някой знае ,или е имал същите проблеми нека каже. на диагностика нищо не излиза вече няколко пъти ходих няма никакви грешки , никой не може да разбера какво става !?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от vld » 10 Фев 2019, 18:02

Хлабава маса на мотора или плюса на алтернатора, по скоро покрай алтернатора е развръзката щом са сменявани свещи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.02.2019

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от ilian31 » 10 Фев 2019, 19:16

къде точно да търся тази маса на двигателя от към алтернатора беше клеасела буксата изчистига я основно и казаха , че може би това е проблема карах 4 дни нямаше проблеми и пак светнаха. някой казват слаб акумулатор , но той си пали сутрин няма ядове , др казват реле регулатор и той е изправен абс дачиците не съм ги гледал ама щом грешката изчвзва след рестарт на деигателя не мисля че е дачик на абс други мнения ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от vvaskoo » 11 Фев 2019, 0:01

Имах много подобни на твоите симптоми и при мен се оказа IBS (Intelligent Battery Sensor) нов беше към 90лв и от тогава съм нямал ядове.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от vld » 11 Фев 2019, 8:59

ilian31 написа:къде точно да търся тази маса на двигателя от към алтернатора беше клеасела буксата изчистига я основно и казаха , че може би това е проблема карах 4 дни нямаше проблеми и пак светнаха. някой казват слаб акумулатор , но той си пали сутрин няма ядове , др казват реле регулатор и той е изправен абс дачиците не съм ги гледал ама щом грешката изчвзва след рестарт на деигателя не мисля че е дачик на абс други мнения ?

Няма логика да търсиш проблем появил се след пипане на конкретно нещо на друго място.
Буксата на алтернатора щом са чистили явно там е драмата, или е хлабава или не са я почистили добре.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.02.2019

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от ilian31 » 11 Фев 2019, 11:58

благодаря за съвети имам въпрос към васко какво точно ти правеше колата за да разрешил проблема с това ibs batery ? защото при мен като цяло на първо място излиза abs dcs лампа на акумулатор и трансмисия след това вече обортомера пада и мигачите не еаботят като цяло това съм забелязал. днес ми казаха също , че може да е от този ibs утре ще го сменям да видим какво ще стане моля ако някой др има идея да споделя мерси

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 4.01.2019
Пол: Мъж

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от angls » 13 Фев 2019, 15:17

Здравей колега!
Аз имам същия проблем (темата се казва проблем с електрониката). Смених си реле регулатора на алтернатора и четките, защото ако взлезеш в менютата на колата можеш да видиш колкото ток зарежда. Моя алтернатор зареждаше малко (между 13.2-16.В). Смених го и за сега нямам проблеми :lalala: . Все пак най-вероятно ще сменя и акумулатора понеже има възможност и от него да прави подобни ядове. А това IBS (Intelligent Battery Sensor) честно казано не знам и че съществува. Но като гледам най-вероятно е алтернатора като при мен. Успех, пиши ако успееш да оправиш проблема! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.05.2016
Пол: Мъж

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от plajaki » 18 Фев 2019, 9:38

Имах същия проблем на е91.Оказа се релето на алтернатора,смених го и проблемите приключиха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Кара: е 46 320д 136кс + чип

Re: проблем с тоците abs, dcs , run flat transmision

Мнение от tani bojilov » 21 Апр 2019, 8:13

Здравейте,забелязях че моята зарежда на 15-15,3 волта.По принцип акумолатора е за смяна та мисълта ми е дали да се ровя в релето за алтернатора и евентуално в ibs сенсора или да започна с нов акумолатор..
Благодаря ви..

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook