Конденз във фара

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.12.2018
Пол: Мъж

Конденз във фара

Мнение от chostoi » 24 Яну 2019, 21:17

Колеги кажете как да се справя със този проблем,забелязах конденз във левия фар и четох из доста форуми и един човек,който се представя за майстор прочетох че пробива капачката и от там излиза влагата,така че и аз го направих,но имам чувството ,че стана още по зле положението,и смятам да утреда карам на отворено капаче докато изсъхне и после да си запуша пробитата дупка и да отбележа че едната копка на капачето е счупена и не стой стегнат ,както би трябвало,ако някой има идея или съвет нека сподели ,моля...Благодарско....

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Конденз във фара

Мнение от Atsalov » 25 Яну 2019, 9:09

Като свалите фара трябва да го огледаш изключително прецизно за малки счупвания и пукнатини. Това, което си направил, според мен и меко казано е “голяма глупост” всеки фар си има поне 2 кондензационни отвора и няма нужда от трети. Прегледай дали подкалника на въпросния фар също е добре монтиран, без липси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Конденз във фара

Мнение от Rainbow » 25 Яну 2019, 11:13

Почти сигурно е имало пукнати по стъклото на фара. Моят имаше и може да стане голяма мизерия (да изгори баласта на ксенона да речем, защото е на дъното на фара).

Та при мен се реши с пълен рециклаж + лепене + фолио за всеки случай и след 1-2 години и пак се получи... Та повторих процедурата наскоро, ако стане пак - ще търся нови фарове явно :confused:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Конденз във фара

Мнение от laviatan » 25 Яну 2019, 12:58

За малък конденз силикагел. Спасявал съм 3 коли мой вече по този начин . Подчертавам : ако няма проблеми фара и конденза е малък .
Последна промяна laviatan на 25 Яну 2019, 15:47, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Конденз във фара

Мнение от b_u_b_o » 25 Яну 2019, 15:44

chostoi написа:... да отбележа че едната копка на капачето е счупена и не стой стегнат ...


Ей тука е разковничето, имах същия проблем. Направих рециклаж че и без това старото фолио беше изгоряло и се белеше и момчетата ми го върнаха с един винт във капачката. Обясниха ми че крачето е счупено което често ставало и от там е влизала влага и е правило конденз. Това лятото, вече половин зима от тогава няма капка вода вътре, а си бях приготвил половин кило силика гел да слагам, ама така и си седи в торбата :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.12.2018
Пол: Мъж

Re: Конденз във фара

Мнение от chostoi » 25 Яну 2019, 20:29

Да и аз си го мислих това да го направя след като го изсуша,ще го хвана с 1,2 винта да стой хубаво прилепнал към уплътнението,но трябва да е по топло времето,че то ако си го затворя със влага няма смисъл

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.04.2011
Пол: Мъж
Кара: е36 318м43
Мечтае да кара: е36 м3ево

Re: Конденз във фара

Мнение от milen_887 » 27 Апр 2021, 17:19

chostoi написа:Да и аз си го мислих това да го направя след като го изсуша,ще го хвана с 1,2 винта да стой хубаво прилепнал към уплътнението,но трябва да е по топло времето,че то ако си го затворя със влага няма смисъл

Аз го имах същия проблем нов капак и се реши проблема 50лв струва в автобим

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook