Проблем с парното?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.12.2018
Пол: Мъж

Проблем с парното?

Мнение от chostoi » 14 Дек 2018, 19:30

Колеги,от 1месец се боря с този проблем,когато закупих и автомобила Е90,163к.с.,2007г.,нямаше парно,ходих на майстор,стигна до извода ,че е задръстено радиаторчето,защото входящия маркуч е горещ ,а изходящия студен,налива ми разни добавки ,но ефекта беше нищожен,но все пак с ефект,взе леко да подухва от едната клапа(лявата,до шофьора),карах така 1 седмица ,но не издържах и отидох да ми отпушат радиаторчето с машина ,отпушиха ми го ,като влезНах вътре направо баня,лошо да ти стане,тръгнах да се пребирам и когато я настъпих почна да духа марно,отидох при майстора,каза термостатите са за смяна,понеже от 90градуса,падаше на 70 ,смених и тях,но....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Проблем с парното?

Мнение от pinko_23 » 15 Дек 2018, 15:09

chostoi написа:Колеги,от 1месец се боря с този проблем,когато закупих и автомобила Е90,163к.с.,2007г.,нямаше парно,ходих на майстор,стигна до извода ,че е задръстено радиаторчето,защото входящия маркуч е горещ ,а изходящия студен,налива ми разни добавки ,но ефекта беше нищожен,но все пак с ефект,взе леко да подухва от едната клапа(лявата,до шофьора),карах така 1 седмица ,но не издържах и отидох да ми отпушат радиаторчето с машина ,отпушиха ми го ,като влезНах вътре направо баня,лошо да ти стане,тръгнах да се пребирам и когато я настъпих почна да духа марно,отидох при майстора,каза термостатите са за смяна,понеже от 90градуса,падаше на 70 ,смених и тях,но....


Електромагнитен клапан
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Проблем с парното?

Мнение от Black-Power » 16 Дек 2018, 19:13

Аз така се наиграх цяла седмица, че просто не е истина. То не беше обезвъздушаване, следене на температурата/термостатите с Инпа. В чудо се видях. И на края забелязах, че не съм врътнал копчето на червено, на централната конзола :kuku: :ok:
Stop me, if you can ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 16.02.2018

Re: Проблем с парното?

Мнение от Mucuna » 19 Дек 2018, 13:57

pinko_23 написа:Електромагнитен клапан

След подробно четене, и аз мисля, че при мен проблема е този клапан. Има ли някъде обяснено как се стига до него?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: Проблем с парното?

Мнение от plamen_hh » 21 Дек 2018, 18:41

отпред на маркучите на парното е и си смени майстора


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 16.02.2018

Re: Проблем с парното?

Мнение от Mucuna » 21 Дек 2018, 23:43

plamen_hh написа:отпред на маркучите на парното е и си смени майстора

На майстор не съм я карала за парното, за да го сменям. Питах тук, за да разбера дали ще мога аз да си го оправя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Проблем с парното?

Мнение от pinko_23 » 22 Дек 2018, 22:31

Mucuna написа:
pinko_23 написа:Електромагнитен клапан

След подробно четене, и аз мисля, че при мен проблема е този клапан. Има ли някъде обяснено как се стига до него?

И сам може да ги свалиш само ти трябват едни специални клещи за скобите че са бая стегнати.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.12.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с парното?

Мнение от chostoi » 10 Яну 2019, 22:33

Почти на 99 % съм убеден в моя проблем,а тоест ,че има запушване на радиаторчето на парното,напълних го с добавка за отпушване и престоя една вечер така ,после промивка ,след което топлото се появи,карах 1 ден така и на другия ден,вече леко полеко отново топкото взе да бяга,ама странното е ,че само от едната зона(шофьорската),а от пасажерската остана да си духа топло,тоест всичко сочи ,че проблема е в радиаторчето,няма логика да е електромагнитен клапан,след като прочистване се отпушва и е жега и след един ден постепенно изчезва.....

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook