Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от andrian.georgiev » 20 Дек 2018, 11:03

Другото което ми направи впечатление , беше лек луфт в опашката на кутията ,в една автоморга проверих няколко кутий на различни БМВ-та и всичките го имаха този "луфт" а именно хващам опашката - ос-та и мърдам нагоре/надолу във вертикална посока - нагоре и надолу , навътре и навън като бутам ос-та няма проблем. Не открих никакво инфо относно това и майстора също ми каза,че явно е нормално ,защото няма как на абселютно всички на брой около 15 кутий на БМВ да са разбити. Странно на други марки автомобили нямаше такъв луфт. Дали нямам проблем и със кутията... :lol: А тези мнения дето се одобряват от модератор понеже нямам необходимия брой коментари в форума ли е или постоянно е такава мъка.... :shock: :shock: :shock:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от vld » 21 Дек 2018, 10:43

andrian.georgiev написа:Другото което ми направи впечатление , беше лек луфт в опашката на кутията ,в една автоморга проверих няколко кутий на различни БМВ-та и всичките го имаха този "луфт" а именно хващам опашката - ос-та и мърдам нагоре/надолу във вертикална посока - нагоре и надолу , навътре и навън като бутам ос-та няма проблем. Не открих никакво инфо относно това и майстора също ми каза,че явно е нормално ,защото няма как на абселютно всички на брой около 15 кутий на БМВ да са разбити. Странно на други марки автомобили нямаше такъв луфт. Дали нямам проблем и със кутията... :lol: А тези мнения дето се одобряват от модератор понеже нямам необходимия брой коментари в форума ли е или постоянно е такава мъка.... :shock: :shock: :shock:

До 20 мнение минават одобрение.
По въпроса за трудното включване на студено, не случайно ти написах да внимаваш какво сипваш, виж си лепенката на кутията, трябва и точка в цвят да има и да се съобразиш с нея.
Като сипеш каквото трябва ще се оправи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от andrian.georgiev » 21 Дек 2018, 20:23

Абе нещата със вкл на скоростите се пооправиха, етикета на кутията е син , ако има нещо дето не го знаем казвайте ,амаа по номерчето което пишеше под blue label - в тек док-а излиза вискозитета и количеството и сипахме същия вискозитет просто алтернативна марка отговаряща на тези изисквания. Ох колко сложно го казах... Дано се разбере.... А закачихме и колата на диагностиката и корекцийте на дюзите беше в рода на 0.20 - 0.42 - 0.44 и имаше две по палави до 0.88 стигаха НО , странното е ,че след определено време си сменяха местата и други стигаха за секунди до тея по високите ,но майстора каза ,че са в допуските и според него няма нищо нередно :roll: Препоръча ми една добавка на БАРДАЛ нещо си 11 , сипахме я в 30л гориво 1 литър е за почистване на инжекторите. Каза ,че може дюзата да отчита и пуска правилно ,но разпръсквача да препиква и да бърка нещо като позагрее... Аз продължавам да си мисля обаче ,нещо за кутия.... И сега ако имаше някой кадърен да каже кво аджеба и е на тая колица да си я направя и да си я карам.. :kuku: :banghead: :banghead: :banghead:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от vld » 22 Дек 2018, 11:41

Какво ти е на кутията нали смени маховика и се оправи съединителя?
Сега къде те стиска чепика?
Остави си вина да я погледна тая кола какво дават за нея.
Моята 325ца беше с такова масло: MTF LT-3
Part number: 83222339221
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от andrian.georgiev » 26 Дек 2018, 19:03

Абе странното е,че като загрее си остана проблема.В момента поне не чука ,но си се клати колата и двг-то - по-малко е,но си остана... И немога да го хвана от какво е, сипахме добавка на Бардал 11 ка няква за 'реанимиране' на инжекторите ,изгорих 30л гориво както пишеше с нея ,разлика не усещам освен ,че с добавката колата беше доста пъргава. Та все съм си в същата позиция. :banghead:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от vld » 27 Дек 2018, 9:45

По корекциите които си написал изглежда че цилиндрите работят добре, тоест не би трябвало да усещаш каквото и да било като вибрация тресене и прочие.
Лошото е че по корекция на дюзата няма как да рабереш дали разпръсквача работи добре, можеш да се ориентираш дали пуска повече или по малко, но как пръска само на стенд.
Мери компресия на мотора ако е равна на всички цилиндри сваляй дюзите за проверка и ще се намери от къде е това тресене.
Щом работиш в сверата за авточасти провери си за рециклирани дюзи на БОШ, ако имаш добри отстъки ще ти излезне същото че и по ефтино да си вземеш рециклирани срещу връщане на старите, от колкото да ремонтираш твоите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от Evgeni » 31 Дек 2018, 9:28

Купи си един спрей за чистене на дебитомери и си го изчисти. Имах същия проблем на загрял автомобил цялата кола се клатеше.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от andrian.georgiev » 17 Яну 2019, 17:24

Здравейте колеги , след периодично обслужване на вериги - 3 броя ,обтегач ,водачи и всички зъбни колела - БМВ оригинални части ,си викам тъй и тъй сме свалили дюзките я да ги пратим на проверка и синхрон - и воаляяя - номер 3 пикаещ разпръсквач на топла. Срещу 130лв ремонтираха и синхронизираха всички дюзи, смених още и водна помпа + демферната шайба на коляновия вал , колата не се чува ,че работи. Ускорението стана ебаси и различното в прекрасна посока - много по динамична е - докато пипна педала и вече набира :shock: Абе яко съм изненадан в положителен аспект. Майстора каза ,че средната ми верига е била на границата за смяна, каза ,че прекрасно съм си усетил колата ,че и е дошло време за това обслужване. Другите са били наред. Всички стари части са в един кОшон , както и ме викна да видя с очите си разликите във разтеглеността на веригите. :clap: Така се прави. Та врътнах вече едни бързи 200км и съм доста доволен - тресенето/клатенето изчезна. Всичко е точно. :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от don't be » 26 Яну 2019, 20:09

andrian.georgiev написа:Здравейте колеги , след периодично обслужване на вериги - 3 броя ,обтегач ,водачи и всички зъбни колела - БМВ оригинални части ,си викам тъй и тъй сме свалили дюзките я да ги пратим на проверка и синхрон - и воаляяя - номер 3 пикаещ разпръсквач на топла. Срещу 130лв ремонтираха и синхронизираха всички дюзи, смених още и водна помпа + демферната шайба на коляновия вал , колата не се чува ,че работи. Ускорението стана ебаси и различното в прекрасна посока - много по динамична е - докато пипна педала и вече набира :shock: Абе яко съм изненадан в положителен аспект. Майстора каза ,че средната ми верига е била на границата за смяна, каза ,че прекрасно съм си усетил колата ,че и е дошло време за това обслужване. Другите са били наред. Всички стари части са в един кОшон , както и ме викна да видя с очите си разликите във разтеглеността на веригите. :clap: Така се прави. Та врътнах вече едни бързи 200км и съм доста доволен - тресенето/клатенето изчезна. Всичко е точно. :bowdown:


Колега, ще споделиш ли къде са ти проверили и ремонтирали дюзите ?
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Е90 325d проблем с ръчната скоростна кутия или?

Мнение от Ненко Вранков » 28 Яну 2019, 11:14

Радвам се, че след няколко хиляди лева колата ти те радва вече.
Относно луфта на първичния вал на кутията... казваш, че си с техническо образование... ходиш при кадърни майстори... Наясно си , че този първичен вал, лагерува чрез лагер в корпуса... щом има луфт .. ? Според теб как точно това е нормално...
Съвсем отделен въпрос е, че на 10-15 годишни коли от 20 кутии - 19 са с луфт там.. и именно карането с пребит демпфер довеждат по-бързо до проблема... но, това не го прави нормално... а в твоя случай не е и причина за проблемите които имаш. Много често проблемите са точно както при теб - комплексни ... дефектен демпфер, пикаеща/и дюзи и разтегнати вериги едновременно могат да са причина за много проблеми .
Успех и много безаварийни километри!

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook