Поддържащо зарядно

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 29 Ное 2018, 2:45

Колеги търся отговори на следните въпроси

търся зарядно което да включа в гаража и да поддържа акумулатора, защото много рядко го карам, и мисля скоро да не го карам камиона (Е91, 330xd)

в АутоБавария ми казаха, че било опасно да се включват всякакви зарядни

Въпроса ми е, този модел подходящ ли е - https://maxcar.bg/akumulatori/bosch-c3? ... ent=single (видях в автосалон този модел да ползват)
ако не е, можете ли да ми препоръчате подходящо интелигентно зарядно за Е91

понеже няма как да стигна го акумулатора лесно, предполагам има някакви клеми при двигателя (не сам го разглеждал) - там ли е правилното място за включване на поддържащо зарядно устройство?

някой запознат ли е дали може да го включва зарядно в запалката (с подходящата букса)
имам и в багажника такава букса за 12V, или минават през някаква скапана електроника буксите :oops:
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от zvetiko » 29 Ное 2018, 7:34

Колега, зарядното има функция поддържащо зареждане, така, че е подходящо в случая. Може да го включиш към клемите за подаване на ток в коша на двигателя.
Не разразбирам защо в АутоБавария са ти казали, че е опасно да включваш зарядно. Препоръчва се дори и да се кара колата, веднъж в месеца през зимата да се включва зарядно- поради голяма натовареност, алтернатора не винаги успява да зареди добре акумулатора.
По този начин удължаваш живота на акумулатора и си спестяваш някои разочарования.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от pinko_23 » 29 Ное 2018, 9:38

Тия от аутобавария ще ти кажат един куп глупости само и само да си купиш техните боклуци. Колега аз работя на кораб и ме няма по 6-7 месеца, паркирам колата в гаража и качвам акумулатора горе в някоя стая и така си седи и му няма нищо. Като се върна от рейс го слагам на колата и смело давам газ.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от laviatan » 29 Ное 2018, 10:16

Няма такова нещо :!: Най-добрия вариант е както е казал по-горе колегата : включва се зарядното на функция поддържащо зареждане . Всяко по-добро зарядно има такава екстра / бмв, стек , бош , та даже и някои лидълски :lol: /


И се прави това точно през буксите в двигателния отсек .
Това със свалянето на акумулатора не го препоръчвам грам за коли с толкова електроника . Попрочетете :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 29 Ное 2018, 13:36

zvetiko написа:Колега, зарядното има функция поддържащо зареждане, така, че е подходящо в случая. Може да го включиш към клемите за подаване на ток в коша на двигателя.
Не разразбирам защо в АутоБавария са ти казали, че е опасно да включваш зарядно. Препоръчва се дори и да се кара колата, веднъж в месеца през зимата да се включва зарядно- поради голяма натовареност, алтернатора не винаги успява да зареди добре акумулатора.
По този начин удължаваш живота на акумулатора и си спестяваш някои разочарования.


казаха да купя тяхното, че можело с китайски ментета да прецакам електрониката на колата .. :oops:
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 29 Ное 2018, 13:38

pinko_23 написа:Тия от аутобавария ще ти кажат един куп глупости само и само да си купиш техните боклуци. Колега аз работя на кораб и ме няма по 6-7 месеца, паркирам колата в гаража и качвам акумулатора горе в някоя стая и така си седи и му няма нищо. Като се върна от рейс го слагам на колата и смело давам газ.


Колега на Е9х ли сваляш смело акумулатора за толкова време ?

и нищо не се скапва после по контролерите на колата ???
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от b00st » 29 Ное 2018, 13:49

Кво ще им се скапе на "контролерите", каквото и да значи това, да не са от кашкавал? Като отидете да ви сменят акумулатора нали свалят стария и качват новия, колата остава без ток, голяма работа, модулите няма да умрат спокойно :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 29 Ное 2018, 13:58

b00st написа:Кво ще им се скапе на "контролерите", каквото и да значи това, да не са от кашкавал? Като отидете да ви сменят акумулатора нали свалят стария и качват новия, колата остава без ток, голяма работа, модулите няма да умрат спокойно :mhihi:


не е така колега
на много от новите модели коли се слага байпас, преди да се откачи акумулатора

иначе .. контролерите си забравят софтуера или настройките и .. става страшно в цифри, препрограмиране и 100 бели
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от b00st » 29 Ное 2018, 14:10

Всичките настройки ти се пазят в ключа на по-новите коли и в момента в който го ръгнеш си ги дърпа обратно. Отделно Е9x са коли на по 10г и повече, няма никакъв риск за модулите да сваляш и качваш акумулатора, дори и да се изчисти някоя адаптация си е полезно и не представлява риск, че ще се счупи модул. Разкачал съм го няколко пъти без квото и да ми забравя колата, освен часовника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 29 Ное 2018, 14:25

ето за CTEK - https://www.drive2.ru/l/464682477152109641/

може ли да се зарежда през буксата за запалка колата или след определено време ще изключи връзката ?
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от nikola59 » 30 Ное 2018, 2:39

Ivo III написа:ето за CTEK - https://www.drive2.ru/l/464682477152109641/

може ли да се зарежда през буксата за запалка колата или след определено време ще изключи връзката ?

Както казаха колегите - зарежда се от двигателният отсег. При СТЕК зарядното в комплекта трябва да има такъв накрайник. Преди време и аз се интересувах - питал съм при дилър - не - няма проблем когато се включи на заряд при двигателният отсег. Ако не си избрал все още - взимай СТЕК и си решавай проблема. А и тази тема прочети: viewtopic.php?f=4&t=426525&hilit=

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 04 Дек 2018, 2:14

реших да си взема от БМВ .. хайде заради емблемката :))

гледам в сайта на един от дилърите - нищо не пише какво съдържа в комплекта
пиша мейл, дали има в комплекта конектор за свързване към запалка

и ми отговориха това:

Здравейте,
прикачвам снимки със съдържанието на кутията на BMW зарядното за акумулатор.
Работи само със ток, няма букса за запалката.

Хубав и успешен ден!


:oops:

не че и нещо се виждаше на снимките какво има в комплекта :)
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Ivo III » 05 Дек 2018, 19:33

Изображение

това си взех

в комплекта има още едни накрайници тези долу в дясно
закачат се директно на клемите на акумулатора и се извеждат някъде под корите в багажника

така не е нужно да стои колата с вдигнат преден капак :) и да се човърка при двигателя

и така ще се зарежда директно акумулатора, а не пред 20 метра кабели


ПП: продават се и отделно, за такива които имат повече от една кола
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от Evgeni » 05 Дек 2018, 22:35

Ако имаш IBS сензор от БМВ препоръчват да зареждаш от терминалите в двигателния отсег.
"On vehicles with IBS, recharging the battery directly at the battery terminals could lead to a misinterpretation of the battery condition and even unwanted Check-Control messages or fault memory entries.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Поддържащо зарядно

Мнение от DigitalExile » 05 Дек 2018, 23:01

Evgeni написа:Ако имаш IBS сензор от БМВ препоръчват да зареждаш от терминалите в двигателния отсег.
"On vehicles with IBS, recharging the battery directly at the battery terminals could lead to a misinterpretation of the battery condition and even unwanted Check-Control messages or fault memory entries.


:yes:

Не е нужно да я оставяш с отворен преден капак, аз моя го затварям, пускам кабела покрай фара минава без ядове, има достатъчно място.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook