Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж

Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от t0kiodrift » 06 Ное 2018, 11:28

IMG_20181105_185247.jpg

GA9165A-03.jpg

Здравейте колеги!
Преди около 2 седмици си купих BMW е90 2009 фейслифта, 2.0 D 177 коня. Купих и също и навигация, към която прикачвам снимка.
Проблема е следният, от вчера започна да ми спира по светофарите като натисна спирачката и махна крака от съединителя. Просто спира и след като натисна съединителя отново тръгва.
Не съм сигурен дали има старт/стоп система, но до този момент никога не е спирала ( 10 дни без проблем ). Същевременно е адски дразнещо, дори и паленето да е за 1 секунда.
Проблема го забелязах след като ми изгоря крушката на задния стоп. Всичко започна от тогава. Смених я, изчистих грешката, оправи се за около 2 часа и пак започна да спира.
Има моменти, когато не спира, други когато спира. Някой запознат със ситуацията?
Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от BaDxBoY » 06 Ное 2018, 15:33

Нарича се старт-стоп система. Гасне на място и при натискане на съединител пали. Имаш копче на таблото от където се спира.
Струва ми се много менте тема ... :no:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от vld » 06 Ное 2018, 17:08

А какво общо има навигацията с това, че не си си видял копчето на средната конзола с което можеш да спреш старт/стоп системата?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от Bexim » 06 Ное 2018, 17:10

От навигацията е, махай я... :mhihi:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от t0kiodrift » 06 Ное 2018, 17:30

Пичове, радвам се, че се присмивате, но след като се сваля оригиналната мултимедията и се монтира навигационната система се махат и копчетата с подгреви на седалки и съответно старт/стоп бутона.
Пазя си оригиналната мултимедийна системата и там такъв бутон НЯМА, нито бутони за подгрев имам. Плюс това start/stop системата при запалване на двигателя се включва автоматично и за да се изключи трябва да се натисне това копче.
При всяко едно палене на колата е включена автоматично... имал съм кола с такава система и трябва при всяко палене да я изключваш. Този проблем го нямах до вчера, карайки я 10 дни без да гасне по светофарите и без да изключвам и включвам каквото и да е.
Явно тази тема е далеч от вашето полезрение, за това ако може по-компетентни и запознати колеги да коментират.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от vld » 06 Ное 2018, 21:02

t0kiodrift написа:Пичове, радвам се, че се присмивате, но след като се сваля оригиналната мултимедията и се монтира навигационната система се махат и копчетата с подгреви на седалки и съответно старт/стоп бутона.
Пазя си оригиналната мултимедийна системата и там такъв бутон НЯМА, нито бутони за подгрев имам. Плюс това start/stop системата при запалване на двигателя се включва автоматично и за да се изключи трябва да се натисне това копче.
При всяко едно палене на колата е включена автоматично... имал съм кола с такава система и трябва при всяко палене да я изключваш. Този проблем го нямах до вчера, карайки я 10 дни без да гасне по светофарите и без да изключвам и включвам каквото и да е.
Явно тази тема е далеч от вашето полезрение, за това ако може по-компетентни и запознати колеги да коментират.

След като не си описал, че ти няма копчетата ние няма как да го знаем.
Може да се кодира да не е пусната по начало въпросната екстра.
За целта ти е необходим NCS expert, или ако не ти се занимава тепърва да се учиш как се прави, да потърсиш някой който може а ти го кодира.
Безкрайно лесно и коментирано решение на проблема ти.
А колкото до това, че 10 дни не се е активирало и сега изведнъж е тръгнало, е малко странно, определено има някаква причина, която няма как да се установи дистанционно на база на информацията която си предоставил.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от nikola59 » 07 Ное 2018, 2:26

t0kiodrift написа:Пичове, радвам се, че се присмивате, но след като се сваля оригиналната мултимедията и се монтира навигационната система се махат и копчетата с подгреви на седалки и съответно старт/стоп бутона.
Пазя си оригиналната мултимедийна системата и там такъв бутон НЯМА, нито бутони за подгрев имам. Плюс това start/stop системата при запалване на двигателя се включва автоматично и за да се изключи трябва да се натисне това копче.
При всяко едно палене на колата е включена автоматично... имал съм кола с такава система и трябва при всяко палене да я изключваш. Този проблем го нямах до вчера, карайки я 10 дни без да гасне по светофарите и без да изключвам и включвам каквото и да е.
Явно тази тема е далеч от вашето полезрение, за това ако може по-компетентни и запознати колеги да коментират.

Има определени условия за да работи старт/стоп системата!!! Радвай се че ти спира - това означава че акумулатора ти е в добро здраве, а и не се притеснявай когато не спира, това е нормално :ok: Да - при всяко палене по подразбиране е включена, да - трябва да се изключва всеки път от бутона ако не искаш да ти сработва(който го нямаш вече)
Ако start/stop - а те дразни вариантите ти са два: или си слагаш отново бутона или кодираш да бъде изключена (с carly между другото става най-лесно)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от t0kiodrift » 07 Ное 2018, 8:50

Благодаря ти nicola. Искам да попитам друг начин за спиране на системата освен от копчето има ли?
И другото нещо: сам мога ли да я изключа посредством този софтуер?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от vld » 07 Ное 2018, 12:07

t0kiodrift написа:Благодаря ти nicola. Искам да попитам друг начин за спиране на системата освен от копчето има ли?
И другото нещо: сам мога ли да я изключа посредством този софтуер?

Можеш, напиши carly bmw в гугъл плей, четеш и действаш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Спиране на светофарите - Е90 LCI 2009

Мнение от k.milanov » 07 Ное 2018, 21:35

Всеки, който прави диагностика и разбира поне малко от това, което прави може да ти я изключи тази по мое мнение глупост.

Просто потърси във форума,фейса или гугул за хора правещи компютърна диагностика.
Ако си от София мога да ти помогна на ЛС (да не излезне като реклама) с човек, който може да ти я изключи и да ти отключи разни други готини неща. Хем и една дииагностика да и пуснете на колицата :yes:

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook