xDelete от разработчиците на xHP

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 02 Фев 2019, 16:25

Само дето раздатката в м5 е на същия принцип, просто е с различни размери заради мощността.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Dextuar » 02 Фев 2019, 17:23

b00st написа:
dextuar написа:Мен ми е интересно на новата М5-цата дали са им написали в книжката да не я карат само на заден мост, че ще пре*бат задния диф :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk

М5 xDrive няма нищо общо с тоя xDrive. Всичко си е сметнато там. Tука темата беше за друго нещо, къде вече разбрахме, че е не съществуващо с допълнителната мощност и по-малкия разход от 1 приложение за телефон.

andy написа:
dextuar написа:Мен ми е интересно на новата М5-цата дали са им написали в книжката да не я карат само на заден мост, че ще пре*бат задния диф :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk
:yes: :mhihi:

Наистина е несериозно да се пише по горе че задния диф ще му се скъси живота.
Най-отговорно заявявам че кутията и дифа ще им се удължи живота. Всичките Нютони от мотора навън ги усеща най-много кутията и раздатката и дифа защото не приплъзват гумите.На задно при много по малко нютони приплъзват гумите и по тоз начин се разтоварва всичко.

В Е90 с тая лека задница проблем може никога да няма, ама направи 5-10 старта на некой 2.2 тона X на задно само на кикдаун къде дифа му е на 300 000км и да видим дали си слагаш главата у торбата, че задния диф е безсмъртен ;)
Да не говорим за полуоските също на F10 колко слабо место са.
Щото тоя софтуер е мислен ексклузивно за Х серията и помеждудругото го пуснаха и при моделите, при които по принцип може да избереш задвижването :mhihi: Толкова ли ти свършиха смислените аргументи, че почна с глупостите?
П.С: Личи си колко си далеч от нещата, щом мислиш, че това е просто едно приложение за телефон :winky:


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от adovet » 02 Фев 2019, 22:23

А да попитам моята като е само със задно ще стане ли 4х4

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от b00st » 02 Фев 2019, 23:29

vld написа:Само дето раздатката в м5 е на същия принцип, просто е с различни размери заради мощността.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

На същия принцип, но нито 1 компонент няма нищо общо с тия къде караме ние ;) То и в М3 F80 задното е на същия принцип, само къде кардана е карбонов (понеже нали като е на задно не се чупят) и струва колкото една Е90ка, дифа активен М колкото една Е46ца и така.
p.s. И раздатките в Е90/Е60 са със зъбни колела, X-овите са с верига. Един и същ принцип, разликата е в здравината и товара, която може да понесат преди да се износи/строши ;)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от vld » 03 Фев 2019, 8:48

Дани от къде тоя хейт към възможността човек да получи 2 в 1, в смисъл що толкова много не те кефи? Аз примерно ако една кола не е на задно изобщо не бих я купил, дори винаги слагам отметката такива 4х4 въобще да не ми ги показва, с тази възможност обаче вече бих се замислил и определено ако взема такава кола то тя ще е 99.99% от времето само на задно :) Това разбира се не се отнася за камионите х5 и х6.
А с тая тенденция дето има последните години по голям процент да са хДрайв продадените автомобили направо са си царе тия пичове че го направиха.
щото след 5-6 години трудно ще се намира кола сам на задно...
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от b00st » 03 Фев 2019, 13:53

Владо нямам против софтуера, който има желание нека даде $150 и да си го разцъква. Просто нещата се представят сякаш това е някъв тунинг перфофманс мод, а то не е, с което тия "дивелопери" ми паднаха в очите след прекрасния им софтуер за кутиите и създаденото позитивно впечатление. Толкова от мен по темата, всеки сам си преценя, който иска слага, пробва, тука мисля никой не може да бъде задължен да го харесва на сила :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Powerslide » 03 Фев 2019, 15:35

b00st написа:Владо нямам против софтуера, който има желание нека даде $150 и да си го разцъква. Просто нещата се представят сякаш това е някъв тунинг перфофманс мод, а то не е, с което тия "дивелопери" ми паднаха в очите след прекрасния им софтуер за кутиите и създаденото позитивно впечатление. Толкова от мен по темата, всеки сам си преценя, който иска слага, пробва, тука мисля никой не може да бъде задължен да го харесва на сила :yes:

Колега може ли да се обосновиш за софта на кутията , не съм виждал негативен коментар до сега , интересно ми стана за твоята гледна точка :yes:
Да , някои колеги го смятат за някакъв перформанс мод наистина :D

А по темата за Хделийт , и аз най-голямото ми условие като си купувам БМВ е да е само на задно , даже преди да купя сегашната ми пращат снимки и първия въпрос беше само на задно ли е ?
Сега вече има решение , донякъде.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от bai_ILIA » 03 Фев 2019, 18:22

"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Leon » 04 Фев 2019, 12:45

vld написа:Дани от къде тоя хейт към възможността човек да получи 2 в 1, в смисъл що толкова много не те кефи? Аз примерно ако една кола не е на задно изобщо не бих я купил, дори винаги слагам отметката такива 4х4 въобще да не ми ги показва, с тази възможност обаче вече бих се замислил и определено ако взема такава кола то тя ще е 99.99% от времето само на задно :) Това разбира се не се отнася за камионите х5 и х6.
А с тая тенденция дето има последните години по голям процент да са хДрайв продадените автомобили направо са си царе тия пичове че го направиха.
щото след 5-6 години трудно ще се намира кола сам на задно...

Т'ва все едно аз съм го писал :shock: :yes:
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от stocky » 05 Фев 2019, 15:42

Аз не мисля, че като разединиш предното силово предаване от раздатката и колата започва да се управлява като кола на задно. Геометрията на окачването при xDrive е по-различна. Roll-центровете на купето са доста по-различни. Сравнението с F90 е тотално неуместно, защото там геометрията на окачването вероятно е съобразена с евентуалното търсене на RWD поведение от платформата. Когато Е90/Е60/Е70/F10 и т.н. потенциални клиенти на xDelete са проектирани като AWD модели, не е предвидено да имат адекватно RWD поведение. Смятам, че xDelete е един интересен инструмент да успееш да направиш все пак един donut на някой плац или да попързаляш на някой снежен завой с по-ниска скорост, отколкото xDrive налага. Тези, които мислят, че с него колата им се управлява като автомобил на задно, вероятно биха се кефили също толкова и на xDrive автомобил, все пак това не е Quattro или 4Matic.

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от krika » 06 Фев 2019, 1:24

Спасявай се, сега те почнаха :lol:
stocky написа:Аз не мисля, че като разединиш предното силово предаване от раздатката и колата започва да се управлява като кола на задно. Геометрията на окачването при xDrive е по-различна. Roll-центровете на купето са доста по-различни. Сравнението с F90 е тотално неуместно, защото там геометрията на окачването вероятно е съобразена с евентуалното търсене на RWD поведение от платформата. Когато Е90/Е60/Е70/F10 и т.н. потенциални клиенти на xDelete са проектирани като AWD модели, не е предвидено да имат адекватно RWD поведение. Смятам, че xDelete е един интересен инструмент да успееш да направиш все пак един donut на някой плац или да попързаляш на някой снежен завой с по-ниска скорост, отколкото xDrive налага. Тези, които мислят, че с него колата им се управлява като автомобил на задно, вероятно биха се кефили също толкова и на xDrive автомобил, все пак това не е Quattro или 4Matic.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от b00st » 06 Фев 2019, 6:01

stocky написа:Аз не мисля, че като разединиш предното силово предаване от раздатката и колата започва да се управлява като кола на задно. Геометрията на окачването при xDrive е по-различна. Roll-центровете на купето са доста по-различни. Сравнението с F90 е тотално неуместно, защото там геометрията на окачването вероятно е съобразена с евентуалното търсене на RWD поведение от платформата. Когато Е90/Е60/Е70/F10 и т.н. потенциални клиенти на xDelete са проектирани като AWD модели, не е предвидено да имат адекватно RWD поведение. Смятам, че xDelete е един интересен инструмент да успееш да направиш все пак един donut на някой плац или да попързаляш на някой снежен завой с по-ниска скорост, отколкото xDrive налага. Тези, които мислят, че с него колата им се управлява като автомобил на задно, вероятно биха се кефили също толкова и на xDrive автомобил, все пак това не е Quattro или 4Matic.
Ти така мислиш само, ей сега ще ти обеснят колко много не разбираш и как е същото кат в новото М5 за 200 бона.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Dextuar » 06 Фев 2019, 8:33

b00st написа:
stocky написа:Аз не мисля, че като разединиш предното силово предаване от раздатката и колата започва да се управлява като кола на задно. Геометрията на окачването при xDrive е по-различна. Roll-центровете на купето са доста по-различни. Сравнението с F90 е тотално неуместно, защото там геометрията на окачването вероятно е съобразена с евентуалното търсене на RWD поведение от платформата. Когато Е90/Е60/Е70/F10 и т.н. потенциални клиенти на xDelete са проектирани като AWD модели, не е предвидено да имат адекватно RWD поведение. Смятам, че xDelete е един интересен инструмент да успееш да направиш все пак един donut на някой плац или да попързаляш на някой снежен завой с по-ниска скорост, отколкото xDrive налага. Тези, които мислят, че с него колата им се управлява като автомобил на задно, вероятно биха се кефили също толкова и на xDrive автомобил, все пак това не е Quattro или 4Matic.
Ти така мислиш само, ей сега ще ти обеснят колко много не разбираш и как е същото кат в новото М5 за 200 бона.
Не ги мислете вие тези с М5-ците по 200 бона, те не висят по форумите да умуват за 2-рата употреба на някой западен кош дали да е само на задно с екстри, които искат, или x-drive, с които не искат :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от Leon » 06 Фев 2019, 15:49

stocky написа:Аз не мисля, че като разединиш предното силово предаване от раздатката и колата започва да се управлява като кола на задно. Геометрията на окачването при xDrive е по-различна. Roll-центровете на купето са доста по-различни. Сравнението с F90 е тотално неуместно, защото там геометрията на окачването вероятно е съобразена с евентуалното търсене на RWD поведение от платформата. Когато Е90/Е60/Е70/F10 и т.н. потенциални клиенти на xDelete са проектирани като AWD модели, не е предвидено да имат адекватно RWD поведение. Смятам, че xDelete е един интересен инструмент да успееш да направиш все пак един donut на някой плац или да попързаляш на някой снежен завой с по-ниска скорост, отколкото xDrive налага. Тези, които мислят, че с него колата им се управлява като автомобил на задно, вероятно биха се кефили също толкова и на xDrive автомобил, все пак това не е Quattro или 4Matic.

И това е вярно - със сигурност няма как поведението да е точно като на RWD. Най-малко заради окачените полуоски на предните колела. Тепърва ще плъзнат сравнения и тестове. При всички случаи обаче ще има разлика в пътното поведение като не теглят предните баници... Разхода на гориво не мисля, че е фактор за потребителите на този мод.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

Re: xDelete от разработчиците на xHP

Мнение от borislvagg » 11 Сеп 2019, 13:14

Някой подкарал ли го е на iOS вече? От къде да си поръчам Thor Wi-Fi адаптера и само той достатъчен ли е?
Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook