Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от Gqbriel » 29 Ное 2018, 17:41

Bexim написа:Габи, проблемът с тикинг нойс се диагностицира точно по този начин.
Или моите уши са прецакани от партита или аз не мога да намеря разлика между различните чукания по мотора.. :dunno:
А ти ако си мислиш, че колите втора ръка са карани, както трябва... Това малко като моята жена е много запазена, не е карана в лютеницата на студено... :mrgreen: :lol:

ПП Ама щом не изчезнало, явно е друг проблемът. Според мен по-скоро си го разглоби и си го направи, за да нямаш драми с документи и да знаеш, че си е ОК всичко.


Така е,колите втора ръка са хазард - но да знаеш,че нещо лопа така и да я ръгаш по този начин.... :nono: това далеч,не е тикинг ноиз ;)

Може да е нещо много просто,въпроса е колегата да му се занимава и да е финансово подготвен,което е по-трудното.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от inspite » 30 Ное 2018, 22:23

Ако не друго поне чука хубаво и отчетливо, не юожеш да се оплачеш. Ти сам казваш че свеща е ударена...друго освен бутало аз не знам да има в един цилиндър така че....Ако беше основен лагер и я караш до Благоевград на 6000 оборота да е родила. Така и така тука си хвърляме предположения, от моя скромен опит с двигатели и звука от клипчето давам заявка за болт на бутало (примерно).

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 14.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E91 325Xi

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от Pe6ko666 » 05 Дек 2018, 8:41

По повод коментара “майсторите Ви” и как можем да ги слушаме! Те майсторите не са строго индивидуално мой, тези майстор ги ползваме абсолютно всички и кой друг да слушам ако не тях. Както казах колата мина и през Мкар и през тези “специалисти”. Дайте ми някой от “Вашите” майстори, пък дано станат с тях нещата, колко му е ще отворя четвърти път главата :) . По повод това да си приготвя средства за да се оправи това нещо, незнам колко още трябва да си приготвя, мен ми писна да хвърлям средства без ефек. Все пак отварям три пъти глава!!!!
Просто вече съжалявам, безкрайно, че си купих такава кола. Чудя се, колко е трудна да разгадаеш един бензинов двигател?????

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от Infinity_bg » 06 Дек 2018, 14:41

Pe6ko666 написа:По повод коментара “майсторите Ви” и как можем да ги слушаме! Те майсторите не са строго индивидуално мой, тези майстор ги ползваме абсолютно всички и кой друг да слушам ако не тях. Както казах колата мина и през Мкар и през тези “специалисти”. Дайте ми някой от “Вашите” майстори, пък дано станат с тях нещата, колко му е ще отворя четвърти път главата :) . По повод това да си приготвя средства за да се оправи това нещо, незнам колко още трябва да си приготвя, мен ми писна да хвърлям средства без ефек. Все пак отварям три пъти глава!!!!
Просто вече съжалявам, безкрайно, че си купих такава кола. Чудя се, колко е трудна да разгадаеш един бензинов двигател?????


Никак не е трудно, да разгадаеш един двигател, стига да имаш нужните познания и умения. Лично съм се убеждавал в това. В този случай и при описаните проблеми е почти сигурно, че е заминал биелен лагер или болта на буталото, още повече, ако е имало и удар по свеща. Защо е заминал лагера, може да е от много неща, но най-често е от недостатъчно мазане или кофти масло. Колата още при първите проблеми, които са се появили е трябвало да се спре от движение и да се закара на сервиз, иначе най-малкия проблем ще са ти лагерите... :| Най-глупаво е при такива чукания, да се юрка мотора, така само може да доведеш нещата до още по сериозен ремонт. Но при положение, че се е получило подобно чукане, нещата може да са комплексни и да са се породили от много други банални неща като например - не добро запалване на цилиндъра, а като един цилиндър не работи, това води до друго триене, температурни разлики и прочие... може дори да имаш разтеглена верига и двигателя да работи ама не така както трябва, така че като се прави ремонта, ако се прави и се смята да се кара колата, ще трябва да се прави като хората от до и да не се спестява от части. ;)
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 26.12.2007

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от turbobanana » 30 Дек 2018, 7:28

Колега, колата с ръчни скорости ли е?
Ако е - при натиснат съединител има ли го същия шум? При мен подобен шум се беше появил от маховика. Първо се бях стреснал, че мотора ще умира, след няколко дни установих, че при натиснат съединител изчезва. Оттам нататък беше лесно, доколкото 1500 лв. за комплект съединител, маховик и смяна е лесно.
В моя случай нямаше връзка между загряването и шума.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от ivoaudi » 30 Дек 2018, 15:12

Никак не е трудно, да разгадаеш един двигател, стига да имаш нужните познания и умения. Лично съм се убеждавал в това. В този случай и при описаните проблеми е почти сигурно, че е заминал биелен лагер или болта на буталото, още повече, ако е имало и удар по свеща. Защо е заминал лагера, може да е от много неща, но най-често е от недостатъчно мазане или кофти масло. Колата още при първите проблеми, които са се появили е трябвало да се спре от движение и да се закара на сервиз, иначе най-малкия проблем ще са ти лагерите... :| Най-глупаво е при такива чукания, да се юрка мотора, така само може да доведеш нещата до още по сериозен ремонт. Но при положение, че се е получило подобно чукане, нещата може да са комплексни и да са се породили от много други банални неща като например - не добро запалване на цилиндъра, а като един цилиндър не работи, това води до друго триене, температурни разлики и прочие... може дори да имаш разтеглена верига и двигателя да работи ама не така както трябва, така че като се прави ремонта, ако се прави и се смята да се кара колата, ще трябва да се прави като хората от до и да не се спестява от части. ;)[/quote]

+11111111

Колкото и да го препрочитам мнението, което цитирам, не успявам да намеря нищичко грешно, което да опонирам :mrgreen:
А за специалистите, отворили 15 пъти главата, отново и отново, при положение, че то крещи да се отпори ПЪРВО корема.....опитвам се да свиквам и да приемам бъдещето :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от kronos » 12 Яну 2019, 23:08

Моята 325 имаше същия шум като загрее, но успях да я продам преди да роди. От тези N мотори по калпави са само тези на дачия и някои индийски марки, толкова проблеми с двигател не съм имал никога и като се има в предвид че колата я бях взел от германия на около 60к км и е карана само с хубво масло което сменях на 8хил. км. Новите мотори са още по зле, наскоро при един приятел в сервиза видях f30 дизел на 50хил км със скъсана верига :shock:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от b00st » 13 Яну 2019, 0:42

Нищо му няма на мотора, чукат му повдигачите. Като подадеш гас над 3000 оборота ако чукането изчезва, е на 100% това, щото ги пълни с масло тогава. Имат си доказан проблем в дизайна на главата от недостиг на масло.
В нета има доста изписано за тях:
http://www.rtsauto.com/bmw-e90-valve-tr ... ticknoise/

Единственото решение на проблема е смяна не на повдигачите, ами цялата глава с тази с подобрените маслени пътища. Което са и правили от BMW, като са били гаранционни едно време. Понеже сега може да му смениш повдигачите и след време пак да се разчукат, ако си изтеглил късата клечка със скапаната глава.
Ако не ти се занимава - смени маслото с 5w30, подай ѝ малко гас, ако изчезне, сменяй по-често маслото. Най-вероятно чОкането ще изчезва и ще се появява пак, ама да не ти дреме. Къде се вика колкото да закрепи за продажба :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 14.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E91 325Xi

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от Pe6ko666 » 20 Яну 2019, 1:03

Не мога да повярвам, че това нещо се отнася за автомобили които УЖКИМ са доказана марка. Както каза колегата kronos, двигателите не са им силна страна, а N моторите би трябвало да са лесни за диагностициране, все пак говорим за обикновен бензиновдвигстел, много съм разочарован.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от ivoaudi » 21 Яну 2019, 18:01

Ти пък, една глава, голяма работа. Нищо му няма на мотора, не е нещо сериозно. Най-много да ти се смеят съседите, голяма работа. Винаги можеш да станеш 2ч по-рано за работа и да я смениш набързо пред блока. БМВ, са си БМВ! А дори ако те мързи да сменяш глави, можеш например да стоплиш грес на котлона и повдигачите уплътяват без проблем!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от Kurtov » 21 Яну 2019, 20:54

Славата на БМВ за здравите бензинови мотори не идва от n серията.
Наистина жалко, ама това е положението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от Bexim » 22 Яну 2019, 10:15

Славата им замина още преди М54...
По темата - 6 цилиндров бензинов мотор не е за градско. При N52 тези проблеми идват като се кара градско, на малки разстояния, на ниски обороти. Ако се кара като хората го няма проблема.
При Н53 го няма, там дюзите компенсират със звук :lol:
Последна промяна Bexim на 22 Яну 2019, 12:23, променена общо 1 път
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от pimpo » 22 Яну 2019, 11:52

При мен го има същото чукане. Основно зимата, защото тогава я карам повече градско. Лятото като я карам само извън града, го няма. А при мен чукаше доста по отчетливо като я взех.
След смяна на маслото и първото пътуване, забравих за този звук. До вчера :) Но съм убеден, че като я разходя малко по-далечко, дори без да я напъвам, пак ще изчезне. Това са си повдигачи.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Е91 325Xi (N52B25) мотора чука като загрее ПОМАГАЙТЕ!!!!

Мнение от nikolay.peshev » 22 Мар 2021, 11:20

Здравейте, да се включа по темата, имах същото чукане като при второто клипче на колегата. В крайна сметка се оказа компресора на климатика.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook