Каско основно за кражба -къде?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 325D

Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Stanislav83 » 23 Окт 2018, 10:56

Здравейте колеги , знам ,че има подобни теми , но малко се разпиляват в посока изплащане на щети и т.н. На този етап се страхувам най-много от кражба и в такъв случай -на коя компания мога да разчитам най-много , че ще ми платят без проблеми след това? Чувам и чета доста разнопосочни мнения , както и че през годините компаниите се "променят" когато става въпрос за безпроблемност в изплащането.

П.С. Бих Ви помолил и ако може да ми пишете на лично (зная,че се избягва да се пише открито по форумите) , за някои от методите за защита , които вършат работа и са актуални към момента. Говоря за защити от типа ОБД...,ЦК ключе и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Dextuar » 23 Окт 2018, 11:29

Няма такава компания, която да не пробва да ти извие ръцете. За съжаление тези коли тепърва ги почват по-сериозно. Моят съвет е, ако още не си купил такава и си цениш нервите, да не взимаш. Напоследък бая познати изгоряха и нервите и времето няма кой да ти ги плати, а докато бай пешо има 10к, а купува кола за 12к и пазарува само от морги, положението няма да се подобри.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 325D

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Stanislav83 » 23 Окт 2018, 11:42

Късно е за този съвет колега...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Щурми » 23 Окт 2018, 13:19

Някъде срещнах мнение да се застрахова само в представителство на чужда компания, а не в българска, която не се знае на коя бивша мутра е. Има някаква логика.

Иначе на моята кола обд порта е изнесен на друго място и са разменени пиновете. Също така ключалката на вратата е махната и е сложена тапа.

И все пак ако ти я откраднат не мисля, че има някоя ЗК която да не ти плати. Вярно, ще бавят половин година и няма да дадат 100% от застахованата сума, а по-малко, но пък можеш да ги съдиш за 100%.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Дидо85 » 23 Окт 2018, 13:48

Колега не тръгавай с тази нагласа, че ще ти откраднат колата. Ти тепърва си я взел, а вече почваш да мислиш как ще ти я откраднат, кой застраховател колко ще те бави и т.н.
Радвай се на колата и се наслади на шофирането. Направи каско в някоя от големите компании, които със сигурност ще ти я изплатят, ако вземе, че наистина се случи. На мен за сега не ми се е налагало да ми изплащат кола(дано и да не ми се налага де :nono: ), която са ми откраднали, но за щети съм доволен от сегашният си застраховател, който е Армеец. За допълнителните защити има и стари теми, в които се е обсъждало, та може да ги разгледаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от madafaka_donkele » 23 Окт 2018, 15:12

Stanislav83 написа:Каско основно за кражба -къде?


Някъде, където имаш връзки. На Армеец по принцип най-малко се крадат...ама по принцип. Иначе може и като транспортера да си направиш с код да палиш, но искат ли да ти откраднат колата няма какво да ги спре. Все пак булинс, булстрад и подобните можеш да ги избягваш. Алианц също не бих препоръчал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Vlado_L » 24 Окт 2018, 8:36

Първата работа като си купиш БМВ е да размениш пиновете на ОБД-то и да си направиш преходник .
Слагаш една хубава аларма която е различна от масовите .
И най-важното, GPS тракер с автономно захранване, с батерия която държи 6м-1г, има такива с малки размери и могат да се скрият в колата.
Иначе с каското в Армеец не съм имал проблеми, платиха ми X-a преди да е приключило разследването .... т.е. проблема е в мудната милиция и нейната неспособност да върши работа, работа за 1-2месеца я вършат една година .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Каско основно за кражба -къде?

Мнение от Airdust » 15 Ное 2018, 12:19

Алианц, скъпо но са точни. Друг вариант е Булстрад или Дженерали.
Вземи си гараж и не я мисли толко тая талига :)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook