Тракане/тропане отзад

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 21.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91 320Д

Тракане/тропане отзад

Мнение от Lyubomir.Rangelov » 16 Окт 2018, 10:44

Здравейте колеги,

имам един въпрос относно много странно и дразнещо тракане на пластмаса. Чува се от задната част на колата.
Това нещо го нямаше преди да сменя веригите, и половината горивна система, заради счупена ГНП. В това число смених и резервоар.
Взетия е от същата кола комби. За е91 става въпрос с Н47 мотор. Почнах от резервоара. Сега уж трябва да е окей и да е направен така че да няма и шум от там, но отново по неравен път или релси се чува тракане и тропане на някаква пластмаса. Все едно нещп дрънка. С по-висока скоро е по-отчетливо. За резервоара единственото нещо, което не е както трябва да е според мен са двете шини, които го държат отдолу. Не лягат точно по улеите, които има резервоара. Погледнах на 3-4 модела като моята и не само и там е точно по тях и ляга идеално.
Сега откъм купето е направено с много вата и уплътнения. Проверих акумулатора, затегнах го, не мърда. Седалките не мърдат, нито облегалките.
Някой да има идея от какво и къде може да идва? Да се е сблъсквал с такъв проблем и шум?
Тампоните на амортесьорите откъм купето? Възможно ли е? Но при смяната на всичко задния мост не е пипан. Свалян е само кардан, гърнета и т.н.
Карах с празен багажник отново същото. Единствено това, което е в багажника под кората, в което има място човек да си сложи разни неща играе супер много нагоре надолу...Но не знам дали е било така или не е направено като хората и не съм сигурен, че този шум може да идва от това.

Благодаря :)
BMW 320d 177 к.с. - 2008 година

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook