Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i E90

Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от Marev » 28 Сеп 2018, 17:37

Здравейте на всички,

притежавам БМВ Е90 320 и /150 к.с./. След преглед в доверен сервиз и установяване, че имам верига за смяна и след цялостен оглед изникнаха още куп проблеми, като крайната оценка е че двигателя е за основен ремонт. Това ми осигури малък инфаркт, като си бях подготвил известна сума пари за веригата, а сега в крайна сметка ще е нужно много повече от това, което съм предвидил и незнам дали си струва изобщо. Та колеги въпросът ми е струва ли си основен ремонт или да помисля за смяна на двигателя и така като не съм много вещ незнам какъв двигател ще е най-подходящ за това купе /не искам пак 2.0 150 коня/ Та какво ще ме посъветвате и кой двигател ще пасне. 2.3 примерно? Не се смейте наистина не разбирам много, а съм поставен в сериозна дилема и пред голям проблем. Благодаря Ви предварително! :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от pinko_23 » 29 Сеп 2018, 7:34

Колега слагай ги по голям двигател щото всичко на 2000 кубика е 6 цилиндъра, съответно трябва преработване на много други компоненти. Нито компа е същият, нито охладителната уредба е сметната за 6 цилиндъра и т.н. Така че според мене слагайки по голям двигател се хвърляш в голям филм. Незнам в кой сервиз си ходил но те съветвам да смениш сервиза моментално. Поздрави
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от don_gori » 29 Сеп 2018, 7:59

Колега понеже минах по горе долу същия път преди години ще ти споделя. Колата след смяна на масло и маслен филтър боклук стана на основен ремонт с надран вал и т.н. тогава реших да сменя мотора с по-голям от 1.8 на 2.8, смяната я направи един колега изключително читаво. Кефа беше голям но с времето започнаха да излизат доста неща за смяна - спирачна система, дифф и т.н. В едно време отделях доста средства за колата и все имаше нещо за правене при което си казах край и колата за съжаление отиде на части, че бях налял много пари и нямаше как да си върна поне 1/2 от тях въпреки че беше писана без номер на мотора и т.н.
Та филма е голям и продължава в пълна сила, отделно много се съмнявам да намериш читав мотор особено в Е90 който да го бутнеш вътре и да забравиш ремонтите. Ако пък смениш мотора с по-голям(което не изключва горното :mhihi: ) колата 90% според мен после няма да можеш да я продадеш, защото документално да я оправиш се изискват отново много нерви и пари.
Ако решиш да я правиш (то и в този случай си остава твоя завинаги :) ) е добре да намериш читав майстор, на който да имаш доверие че ще направи всичко както трябва, защото парите които си налял не са хич малко. Такъв тип ремонт струва и доста време, та колата трябва да я забравиш поне за 1 месец ..
И не на последно място ще те посъветвам да се образоваш и да попрочетеш форума, че така както нищо не разбираш ще те качват на черешата във всеки следващ сервиз. Аз бих я позакърпил(ако е възможно) и на борсата, че в противен случай си остава твоя за винаги ;)
Поздрави и успех с взимането на правилното решение :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от turbonetic » 29 Сеп 2018, 8:08

Хубаво е да я закараш при още 1-2 сервиза за да се разбере дали реално е за основен ремонт.Сега на мода е да ти вземат парите ,а реално на колата нищо и няма така ,че преценяй.Преди месец пратихме кола в перфектно състояние ,коята едва ли ,не я изкараха ,че двигателя е за хвърляне

Какви са симптомите ,че ще сменяш веригата и как стигнаха до извода ,че има много неща за правене
.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i E90

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от Marev » 29 Сеп 2018, 8:28

turbonetic написа:Хубаво е да я закараш при още 1-2 сервиза за да се разбере дали реално е за основен ремонт.Сега на мода е да ти вземат парите ,а реално на колата нищо и няма така ,че преценяй.Преди месец пратихме кола в перфектно състояние ,коята едва ли ,не я изкараха ,че двигателя е за хвърляне

Какви са симптомите ,че ще сменяш веригата и как стигнаха до извода ,че има много неща за правене
.


Казаха, че гарнитурата е за смяна, биален лагер. До тук с веригата 1400 лева, имало метални стружки в маслото. След това констатират, че една от пластините, които дръжат коляновия вал паднала или нещо подобно. Сега коляновият вал много мърдал и като цяло най-вероятно ще трябва основен ремонт. Това бяха думите. Утре ще ходя да гледам какво се случва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от WaCkY » 29 Сеп 2018, 15:43

Аз също имах проблем с този двигател като го взех.Смених гумички на клапаните,ремонт и шлайф на глава,комплект верига,сегменти,биелни лагери разни маркучи и гарнитури.Вече съм минал около 40 хил.км след този ремонт а двигателя си работи без никакви проблеми.Само сменям масло и филтри на всеки 10 хил.км, сипвам бензин и си пея колега :) .Ремонта го правих преди 2 години и всичко с труда ми излезна 2 хил.лв.Така,че спред мене не влизай в филми да сменяш с по голям двигател защото там ще влезнеш в доста голям филм и ще дадеш не 2 ами доса по голяма сума докато и смениш всички други неща.Важно е да намериш читав майстор който ще направи както трябва ремонта на мотора понеже е с Valvetronic а не всеки му разбира.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i E90

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от Marev » 30 Сеп 2018, 15:11

Эдравейте колеги, днес ходих в сервиэа, ще видят дали коляновия вал е ок, ако не е иэносен ще стабилиэират с нови лагери. Стискайте палци.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.11.2018
Пол: Мъж

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от reroy » 26 Ное 2018, 13:25

Здравейте, колеги

В подобна ситуация съм и аз с 318 Е90, дали да сменя верига и гумички на клапани или да вложа парите в 6 цилиндров двигател? Тъй като мненията около мен за N46 са по скоро негативни се замислих дали не може да се смени с М54 примерно B22 като доказана серия или N52 които е най малкия 6 цилиндров за Е90. Не са много по мощни от N46 все пак скоростната кутия трябва да се пази, а е автомат и ако трябва да се сменя и тя въобще го изключвам като вариант.

Та въпроса ми е какво мислите, автомата дали може да се върже за някой от тези двигатели или няма как да стане и по добре да си обслужа N46цата и да не се занимавам с глупости. Целата е не толкова скорост, колкото надежност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на двигател или основен ремонт Е90 320 и

Мнение от Leon » 27 Ное 2018, 12:07

Трябва да смениш цял комплект силово задвижване, не става само с двигател. Обслужи си твоя и си го карай, не е толкова скъпо. Или просто я смени с друга кола с шестак. Това, което го мислиш няма да ти хареса нито като нерви, нито като сума. А и като купиш друг мотор, нали пак трябва да го обслужиш ;)
Never mistake motion for action...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook