Вибрация при спиране(не са дискове)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от Ranchev » 27 Сеп 2018, 16:51

Пиша темата от името на приятел.
Колата е е91 330xd 231 к.с Имаше вибрации при спиране. Сменихме предни дискове с накладки АТЕ Power Disk с накладки АТЕ. Вибрациите останаха. Преди малко гледахме колата на канал носачи тампони отдолу всичко е наред.
Това което прави впечатление е малко луфт в предните полуоски и в малкия кардан за предното 1ният преден амортисьор ме съмнява също. Това което забелязвам е че при първите 4-5 спирания се усеща по-слабо след това се засилва при спиране от 140 в колата не се седи. Бих предположил че са дефектни дискове но днес се возих в колата и се чува особен шум като тупкане докато спира което не виждам как може да е от спирачките, но път това че се засилва за мен анулира друго и води до нещо което загрява аа и раздатката пареше здраво не знам тъка ли трябва да е ? Гуми но при каране не се чува и усеща само при спиране.
VIN: KV70918 ако трябва.

Благодарим предварително :bchug:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от Atsalov » 27 Сеп 2018, 18:22

Тампони на кривите носачи, не казвай че са ОК, защото са омекнали ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 26.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от killyou » 27 Сеп 2018, 20:45

Ако са тампоните, купи само и единствено оригинални(от личен опит). В оригиналните има мнооого повече матриал от афтърмаркета. Афтърмаркета издържа една година при мене, нз може и на кофти бройка да съм попаднал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от ivoaudi » 28 Сеп 2018, 1:04

Като чуя АТЕ и все едно чувам Лемфьордер, Закс и подобни Богоизбрани ментета. Аз поне се наиграх, край нямаше. Не държа да съм непременно прав, но е твърде вероятно прехвалените АТЕ да имат разлепени дискове вътре в себе си, достатъчно често срещано "явление". Ефекта е точно този - първите 2-3 спирания биват и после(като загреят и се доотлепят на воля) бие, та не се седи.
Съжалявам за нелицеприятното предложение, ама пробвайте дори едни китайски дискове? Около 3 пъти по-евтини от златните АТЕ и около 13 пъти по-качествени..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от drago9205 » 28 Сеп 2018, 8:48

Аз имам подобна дилема. Сложих АТЕ обикновени дискове и имаше биене, после ги замерихме и бяха криви. След това с АТЕ Power Disc е по-добре, но пак има леко тупкане/тресене при по-висока скорост. Ще сменя и тампоните скоро и ще споделя, единият ми носач е нов, но мисля и на него да сменя тампона, защото идват в комплект по 2бр и май е добре да са еднакви (тук не знам какво ще кажат колегите с повече опит или със сервизи). Да вметна, че едните ате бяха Made in Czech Republic, а Power Disc в Germany (ако има някакво значение).

П.П. Ако някой ми снима Lemfoerder и Оригинален тампон на кривият носач бих се радвал да сравня дали са наистина толкова фрапантни разликите, аз съм взел Lemfoerder. Повечето майстори казват, че нямат проблеми с части на Lemfoerder, Sachs и др. висок клас афтърмаркет (които често са OEM). Откъм дискове всички сервизи казват, че може да има дефектни, но затова са и рекламациите там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от laviatan » 28 Сеп 2018, 10:09

Колеги - темата е стара колкото форума . Дискове / за бмв специално / само и единствено ОРИГИНАЛНИ БМВ .
Всяка една друга марка / Дали от БГ , Пакистан, Германия , Конго :mhihi: / си е малко или много компромис и има шанс за последващ проблем . Изключваме някой по"бутикови" които са по-скъпи и от бмв :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от M17cH » 28 Сеп 2018, 13:44

Нищо не се споменава дали вибрира и волана със натискане на спирачката. Ако не, може да са задните?
По спомен когато моите дискове ги прегрях и се изкривиха зле - "тупкането" се чуваше.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от c7aH4eB » 29 Сеп 2018, 7:26

Разбити кормилни накрайници ? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от m.dimitrov1992 » 29 Сеп 2018, 9:10

c7aH4eB написа:Разбити кормилни накрайници ? :dunno:

:yes:
другото което ми идва като идея е луфт в рейката

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от Ranchev » 01 Окт 2018, 10:22

m.dimitrov1992 написа:
c7aH4eB написа:Разбити кормилни накрайници ? :dunno:

:yes:
другото което ми идва като идея е луфт в рейката

Рейката и накрайниците ги гледах наред са м/у временно мерихме новите дисковете са криви като ги мериха на колата.
За сега в главата ми останаха 2-варианта
Криви проблем главини и от тях да криви дисковете
Проблемен апарат нещо да задържа ама не постоянно а когато си поиска (защото когато го гледах температурата на 2-та диска беше еднаква)
laviatan написа:Колеги - темата е стара колкото форума . Дискове / за бмв специално / само и единствено ОРИГИНАЛНИ БМВ .
Всяка една друга марка / Дали от БГ , Пакистан, Германия , Конго :mhihi: / си е малко или много компромис и има шанс за последващ проблем . Изключваме някой по"бутикови" които са по-скъпи и от бмв :mhihi:

Аз до колкото знам BMW дискове не правят. Спирачните системи са АТЕ и TRW в повечето случай ,конкретно на апаратите му пише АТЕ. За мен твоя коментар само си си изгубил времето да го пишеш да трупаш постове.
Сега колата не е моя но и аз не бих дал 604 лв за 2 -диска при условие че без никаква отстъпка при официален представител на АТЕ са 320лв 2-та
Сега храната ще почне еи като не са оригинални така става. Е съдба слагал съм многократно такива дискове на мой коли и е нямало проблем, сега има. Момчето си взе ремонтен комплект за апарати пращаме дисковете за рекламация и ако пак има проблем ще сменя главини.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от cww » 01 Окт 2018, 11:23

Сигурен ли си?
Тук друго казват.
Неслучайно са толкова скъпи.

http://www.bmw-werk-berlin.de/en/werk/produktion.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от laviatan » 01 Окт 2018, 13:24

Аз до колкото знам BMW дискове не правят. Спирачните системи са АТЕ и TRW в повечето случай ,конкретно на апаратите му пише АТЕ. За мен твоя коментар само си си изгубил времето да го пишеш да трупаш постове.


Колега Ranchev - време за губене нямам . Да трупам мнения ... :roll: грам не ми е приоритет .
Занимавам се с коли и авточасти от толкова много години ,че не ми е удобно да споменавам.
Вече почти нищо не пиша - както и доста други колеги от форума . Само чета .
Като човек икономист , но занимаващ се и с авточасти - логично погледнато имам полза да казвам,че алтернативите са по-удачния вариант / производители и дилъри дават огромни отстъпки/, за разлика от ОЕМ БМВ същите .
Мнението ми е от дългогодишен опит ,четене , мнения и т.н. Имал съм и досег с производствени линии, БМВ Германия , алтернативните производители от първа ръка .
Това,че дадена фирма произвежда дискове евентуално / като се има в предвид ,че през годините са различни вариациите/ В НИКАКЪВ случай не означава ,че качеството е идентично . За тъй нареченото в Бг "мерене" на студен диск ...няма да коментирам въобще .
Съжалявам ,че си губя времето и "натрупах" още едно мнение / може да имам бонус заради това/ и ти пожелавам успех в начинанието :yes:
п.с.- явно скоро няма и да пиша където и да е .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от ivoaudi » 01 Окт 2018, 14:18

Колегата ранчев се изака по възможно най-лошия начин при това като че ли на възможно най-неподходящия човек за това.
Колега ранчев, назад ти бяха дадени не точни, ами дори прецизни отговори какво се случва с колата ти. Препрочети просто мненията и не бързай да обвиняваш хората, опитващи се да ти помогнат.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от Ranchev » 01 Окт 2018, 14:25

laviatan написа:
Аз до колкото знам BMW дискове не правят. Спирачните системи са АТЕ и TRW в повечето случай ,конкретно на апаратите му пише АТЕ. За мен твоя коментар само си си изгубил времето да го пишеш да трупаш постове.


Колега Ranchev - време за губене нямам . Да трупам мнения ... :roll: грам не ми е приоритет .
Занимавам се с коли и авточасти от толкова много години ,че не ми е удобно да споменавам.
Вече почти нищо не пиша - както и доста други колеги от форума . Само чета .
Като човек икономист , но занимаващ се и с авточасти - логично погледнато имам полза да казвам,че алтернативите са по-удачния вариант / производители и дилъри дават огромни отстъпки/, за разлика от ОЕМ БМВ същите .
Мнението ми е от дългогодишен опит ,четене , мнения и т.н. Имал съм и досег с производствени линии, БМВ Германия , алтернативните производители от първа ръка .
Това,че дадена фирма произвежда дискове евентуално / като се има в предвид ,че през годините са различни вариациите/ В НИКАКЪВ случай не означава ,че качеството е идентично . За тъй нареченото в Бг "мерене" на студен диск ...няма да коментирам въобще .
Съжалявам ,че си губя времето и "натрупах" още едно мнение / може да имам бонус заради това/ и ти пожелавам успех в начинанието :yes:
п.с.- явно скоро няма и да пиша където и да е .

Е извинявай малко агресивно подходих аз съм си купувал части от тебе но просто това с оригиналните части аз не го вярвам и ми е болна тема а за мненията чисто си се заяждах защото напоследък къде какво пиша и по други форуми и само спам :lol: . Аре ще черпя бира без лоши чувства.
Винаги когато взимам части като термостати,обтегачи датчици и т.н. взимам оригинални независимо от цената. Но за спирачки нали е едно желязо и не взимам какви да е а от кажи речи най-скъпите от масовите модели. Познавам поне 10 човека който винаги си взимат най-евтините карат като идиоти и никога не им се кривят дисковете а ги карат докато имат "половин сантиметър" ръб. Сега нито съм им фен нито държа да са АТЕ дисковете но да виня дисковете не мисля. Или са били дефектни и днес след предявена рекламация ще ги сменят или проблема е в колата - апарати,главини. Бих си купил едни оригинални дискове само за да видя какво пише на тях. От бмв сигурно имат допълнителен качествен контрол но все пак х2 цена за отстранени примерно 5% фабрично дефектни не мисля че е ОК.
ivoaudi написа:Колегата ранчев се изака по възможно най-лошия начин при това като че ли на възможно най-неподходящия човек за това.
Колега ранчев, назад ти бяха дадени не точни, ами дори прецизни отговори какво се случва с колата ти. Препрочети просто мненията и не бързай да обвиняваш хората, опитващи се да ти помогнат.

Много хубаво си чел че даже не си разбрал че не е моя колата. Подробните обяснения се най-често срещаните причини какво се сещаш и както може да прочетеш за всяка една причина съм писал дали съм я проверил. Аиде не се прави на Дева Мария да защитаваш хората. И знам на кои сам го писал изчел съм предостатъчно от форума нямам нужда от пояснения.
Последна промяна Ranchev на 01 Окт 2018, 14:34, променена общо 2 пъти
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Вибрация при спиране(не са дискове)

Мнение от drago9205 » 01 Окт 2018, 14:26

killyou написа:Ако са тампоните, купи само и единствено оригинални(от личен опит). В оригиналните има мнооого повече матриал от афтърмаркета. Афтърмаркета издържа една година при мене, нз може и на кофти бройка да съм попаднал.
Според мен си попаднал на ментаци. Чисто за спорта сега сравнихме 2 тампона 1 лемфордер и 1 оригинален. Разлика в изливката и формата на гумата, в твърдостта(до колкото може да се сравни), както и в теглото нямаше. Надали има повече материал в единия при положение, че тежат еднакво и имат еднаква форма. Дори от едната страна втулката за болта е шлайфана по специфичен, но идентичен за 2та тампона начин.

Относно вибрацията. Просто има много възможни причини, само една от които е криви дискове. До колкото чета БМВ форума, рядко дисковете са били единственият фактор. Често става дума и за тампони или главини, или шенкели, или гуми, или джанти :)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook