Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от zaharia » 10 Окт 2018, 16:07

bai_ILIA написа:... Само не приемам едно от тия руски форуми - смени на модерни масла на 7-8000км. Това ми идва в повече :ok: Ако са М-ки карани на писта да, но некви обикновенни автомобилчета, карани нормално всеки ден за мен си е просто overkill...

Точно обикновените автобилчета - не БМВ, а най-различни малолитражи, заминават още преди да са стигнали 100К км, особено ако се кара само градско. На руския форум е пълно с такива примери, затова ти писах и горното. Дизелните БМВта със здравите си мотори са по-скоро изключение от правилото. От мнозинството шофьори особено в България или Русия много са малко тия дето всеки ден върят по 100+км магистрала да ходят до работа и имат средна скорост над 70км/ч, т.е. до сманата да навъртат около 450моторни часа които по принцип са приемливи за дизелов мотор с голям обем и хубаво масло. Повечето си карат само градско с по 20-25км/ч и ако сменят на 30К км, ще им се съберат по 1200/1500м.ч. между смените с които няма начин да не си убят скоропостижно двигателите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от bai_ILIA » 10 Окт 2018, 16:14

чакай малко колега, сервизният интервал от 30 000км се случва много рядко. Моята е сменяла на 22-23к защото е била в Германия по магистралите. Колата сама си смята какво се прави с нея и те праща в сервиза, според алгоритъма. Невъзможно е да караш градско и да минеш 30 000км...Самата кола няма да го допусне, не и ако се спазват сервизните интервали. 30 000км е бил макса в идеални условия (яко магистрала), сега са го намалили от БМВ на 25 000км. С най-новата интерграция на софтуера съм и като си ресетнах маслото изписа 25 000км....Идеята на дългия интервал е ниски експлоатационни разходи. След това да го дух@ме бедните, никой не му пука кога ще умре БМВ-то в ръцете на потребители от вторичния пазар...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от @2bar » 10 Окт 2018, 20:22

zaharia написа:
bai_ILIA написа:... Само не приемам едно от тия руски форуми - смени на модерни масла на 7-8000км. Това ми идва в повече :ok: Ако са М-ки карани на писта да, но некви обикновенни автомобилчета, карани нормално всеки ден за мен си е просто overkill...

Точно обикновените автобилчета - не БМВ, а най-различни малолитражи, заминават още преди да са стигнали 100К км, особено ако се кара само градско. На руския форум е пълно с такива примери, затова ти писах и горното. Дизелните БМВта със здравите си мотори са по-скоро изключение от правилото. От мнозинството шофьори особено в България или Русия много са малко тия дето всеки ден върят по 100+км магистрала да ходят до работа и имат средна скорост над 70км/ч, т.е. до сманата да навъртат около 450моторни часа които по принцип са приемливи за дизелов мотор с голям обем и хубаво масло. Повечето си карат само градско с по 20-25км/ч и ако сменят на 30К км, ще им се съберат по 1200/1500м.ч. между смените с които няма начин да не си убят скоропостижно двигателите.


Все пак не всичко се върти около България и Русия, нали? Стига паника...всеки си сменя маслото, когато реши. На колко трябва да го сменя моето - за около 4 седмици лятото съм минал над 6к км. Веднага да го сменям ли???

Тези коли са направени да им се дава газ по магистралата (най - лявата лента, темпо над 220км/ч) и тогава няма никакви проблеми с маслото (идват други проблеми, ама кеф цена няма).

Какво толкова се притеснявате?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от Kurtov » 11 Окт 2018, 10:49

Аз съм чувал, че с 220 по магистралата най-бързо умира маслото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от bai_ILIA » 11 Окт 2018, 16:57

Преди малко гледах интервала на маслото . Сега вече изписва 23 000км на iDrive и дава 22650км на Карлито (не 25 както писах, явно съм запомнил грешно). Очевидно и БМВ са видяли, че експеримента с 30 000км е неуспешен понеже ти пестиш от смени на масла и филтри на хората, а и БМВ като ти подаряват пакети със смени, но после като сменяш двигатели сигурно не се е получил очакваният финансов резултат :mhihi: 23к значи, че ако си караш колата предимно градско, на 16-18к ще те прати за масло...Няма драма.

220км/ч е нищо за съвременна кола. Мойта на 200км/ч е 2600 оборота. Някак си няма какво да стане и на 250км/ч :mhihi: Немеца си дава яко газ, не знам защо се притесняват хората от това, Ганя мундар е по-опасен за колата от карането бързо...Всичките ми коли съм ги гонил яко по магистралата и няма грижи никога с нищо. Все пак съм вдигал 295км/ч с дизелче :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от wishy35 » 01 Ное 2018, 13:54

Таа. БМВ имат някаква кампания за обслужване, смяна на масло и филтър за само 129 паунда или нещо от сорта, даже май в България мернах АутоБавария правят нещо подобно. Смятах да направя преждевременна смяна към 4к мили, но така ще дойде малко под 3 и ще направя пак проба на маслото да видим как е желязото. След което мисля да сменя след още 6к мили и следващата да е след 9 (когато се пада по компютър на 18к). Тоест интервала 18к ще го направя на 3к (масло и филтър) 9к (масло и филтър) 18к (което обслужване е подред. И за в бъдеще ще си правя по една смяна по средата окол 8500-9000 мили. Естествено ако замерването на маслото не е доволно ще коригирам. Ще ъпдейтна като направя смяната (14.12) и излязат резултатите от пробата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от wishy35 » 02 Мар 2019, 12:49

Малко интересни новини.

Както препоръчаха колегите горе, направих преждевременна смяна след 3к мили (5к км) само че от БМВ забравиха да ми направят проба на маслото. За извинение ми дадоха писмо за безплатна смяна в бъдеще, когато направя 3-4к мили отново. Само че аз си смених работата и вече колата я карам много рядко и ще почака докато ги навъртя.

А сега една интересна история. В неделя бях на автомивка и се запознах с един колега, който е регионален мениджър и върти по близо 2к мили на седмица. Има 2011 е90 330д автомат, който е купил преди година на 46к мили. Вече автомобила е на 138к мили. За грубо 100к мили единствения проблем, който е имал е счупена пружина. Относно обслужване... тук идва страшната част. Сменил е маслото веднъж! Веднъж. Когато компютъра му е казал, че е превишил с 25к мили (а тук ти казва на 20к мили че е време за смяна), тоест е сменил на 45к мили. И в момента е превишил с 10 (тоест 30к мили преди последната смяна), но не изглеждаше да го вълнува особено, защото “двигателя” си работил като чук. И те така. Мен ме впечатли, че този двигател още е жив при такава злоупотреба. Но пък ме съмнява да е жив още дълго. Жалко за следващия собственик. И все пак донякъде ме впечатлява, че мотора е издържал до този момент при такава потресаваща липса на грижа.

Толкова от мен за сега, в бъдеще като направя следващата проба, ще постна резултати и ще видим. Но след този разказ някак си вече не съм толкова притеснен :conf: :shock: :shock: :shock:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от zaharia » 02 Мар 2019, 14:35

wishy35 написа:Малко интересни новини.
Както препоръчаха колегите горе, направих преждевременна смяна след 3к мили (5к км) само че от БМВ забравиха да ми направят проба на маслото. За извинение ми дадоха писмо за безплатна смяна в бъдеще, когато направя 3-4к мили отново. Само че аз си смених работата и вече колата я карам много рядко и ще почака докато ги навъртя.

А сега една интересна история. В неделя бях на автомивка и се запознах с един колега, който е регионален мениджър и върти по близо 2к мили на седмица. Има 2011 е90 330д автомат, който е купил преди година на 46к мили. Вече автомобила е на 138к мили. За грубо 100к мили единствения проблем, който е имал е счупена пружина. Относно обслужване... тук идва страшната част. Сменил е маслото веднъж! Веднъж. Когато компютъра му е казал, че е превишил с 25к мили (а тук ти казва на 20к мили че е време за смяна), тоест е сменил на 45к мили. И в момента е превишил с 10 (тоест 30к мили преди последната смяна), но не изглеждаше да го вълнува особено, защото “двигателя” си работил като чук. И те така. Мен ме впечатли, че този двигател още е жив при такава злоупотреба. Но пък ме съмнява да е жив още дълго. Жалко за следващия собственик. И все пак донякъде ме впечатлява, че мотора е издържал до този момент при такава потресаваща липса на грижа.

Толкова от мен за сега, в бъдеще като направя следващата проба, ще постна резултати и ще видим. Но след този разказ някак си вече не съм толкова притеснен :conf: :shock: :shock: :shock:

Благодаря за информацията колега, чакахме да се обадиш да видим какви са резултатите от анализа. Стурува ми се обаче, че 5к км са прекалено малко и не си струва да се дават парите, по-добре е да се изкара един нормален интервал и тогава да се гледа как се държи маслото в двигателя. С тая съкратена смяна поне се е поизчистил от това което се е натрупало в него и е намаляла киселиността.
Относно историята която описа, този или те е излъгал или скоро ще трябва да се разделя с двигателя си. Не мисля, че има автомобилен двигател който може да изкара с две смени на 80к преди да блокира, по малките двигатели в подобна ситуация ще умрат още преди първата.
Последна промяна zaharia на 02 Мар 2019, 14:52, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от host » 02 Мар 2019, 14:49

Може ако кара 95% извънградско, но пак не добра идея.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от wishy35 » 02 Мар 2019, 16:40

zaharia написа:
wishy35 написа:Малко интересни новини.
Както препоръчаха колегите горе, направих преждевременна смяна след 3к мили (5к км) само че от БМВ забравиха да ми направят проба на маслото. За извинение ми дадоха писмо за безплатна смяна в бъдеще, когато направя 3-4к мили отново. Само че аз си смених работата и вече колата я карам много рядко и ще почака докато ги навъртя.

А сега една интересна история. В неделя бях на автомивка и се запознах с един колега, който е регионален мениджър и върти по близо 2к мили на седмица. Има 2011 е90 330д автомат, който е купил преди година на 46к мили. Вече автомобила е на 138к мили. За грубо 100к мили единствения проблем, който е имал е счупена пружина. Относно обслужване... тук идва страшната част. Сменил е маслото веднъж! Веднъж. Когато компютъра му е казал, че е превишил с 25к мили (а тук ти казва на 20к мили че е време за смяна), тоест е сменил на 45к мили. И в момента е превишил с 10 (тоест 30к мили преди последната смяна), но не изглеждаше да го вълнува особено, защото “двигателя” си работил като чук. И те така. Мен ме впечатли, че този двигател още е жив при такава злоупотреба. Но пък ме съмнява да е жив още дълго. Жалко за следващия собственик. И все пак донякъде ме впечатлява, че мотора е издържал до този момент при такава потресаваща липса на грижа.

Толкова от мен за сега, в бъдеще като направя следващата проба, ще постна резултати и ще видим. Но след този разказ някак си вече не съм толкова притеснен :conf: :shock: :shock: :shock:

Благодаря за информацията колега, чакахме да се обадиш да видим какви са резултатите от анализа. Стурува ми се обаче, че 5к км са прекалено малко и не си струва да се дават парите, по-добре е да се изкара един нормален интервал и тогава да се гледа как се държи маслото в двигателя. С тая съкратена смяна поне се е поизчистил от това което се е натрупало в него и е намаляла киселиността.
Относно историята която описа, този или те е излъгал или скоро ще трябва да се разделя с двигателя си. Не мисля, че има автомобилен двигател който може да изкара с две смени на 80к преди да блокира, по малките двигатели в подобна ситуация ще умрат още преди първата.


Не съм сигурен дали мога да изчакам за пълна смяна, понеже идеята да я направя на 3-4 беше само да проверя анализа и в писмото ми пише че мога да сменя пак на същите мили безплатно защото механика забрави да ми вземе проба.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 6.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 2010 e90 330d
Детайли за колата: Ръчка

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от alma359 » 03 Мар 2019, 2:29

На моята кола и сменям маслото на 30к км и според сервизната книжка винаги е сменяно на толкова. Обаче предишния собственик е карал само извънградско и аз също. При средна скорост от 100км/ч това прави 300 мото часа на смяна, което не е много. Колата ми е на 416к и за сега нищо не е правено по мотора. Според мен е глупост да се сменя маслото на 5к. Това са доста излишни разходи.

Но този собственик, който сменя на 80к не е нормален

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от wishy35 » 03 Мар 2019, 12:41

alma359 написа:На моята кола и сменям маслото на 30к км и според сервизната книжка винаги е сменяно на толкова. Обаче предишния собственик е карал само извънградско и аз също. При средна скорост от 100км/ч това прави 300 мото часа на смяна, което не е много. Колата ми е на 416к и за сега нищо не е правено по мотора. Според мен е глупост да се сменя маслото на 5к. Това са доста излишни разходи.

Но този собственик, който сменя на 80к не е нормален


Аз нямам намерение да сменям редовно на 5к. Просто колегата захария препоръча да сменя на 3-4к мили поради завишените стойности на желязо в маслото. И когато го направих забравиха да ми направят втора проба, поради което ми обещаха безплатна смяна пак след 3-4. Иначе след това ще си го правя веднъж годишно или на 10к(мили) тоест 16к км
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от wishy35 » 21 Мар 2019, 22:36

Също забравих да отбележа, че когато реално направих първото голямо обслужване на 17к мили, забелязах разлика в range оттогава. Преди, максималния пробег по компютър беше 550 мили за пълен резервоар, докато сега редовно показва 600, 610,620. Тоест има едно увеличение с поне 50 мили на максимален пробег или иначе казано мотора гори една идея по малко.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.09.2018
Кара: e92 335d
Мечтае да кара: F32 435d

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от wishy35 » 30 Май 2019, 12:38

Та! Както каза колегата захария направих смяна след 3к мили, когато забравиха да вземат проба и ми обещаха безплатна смяна, която направих на 6к мили. Ето го и доклада. Желязото е в норма, за борона пише, че е добавка така че предполагам е окей? Следващата смяна ще е пак на 6 или 8к. Ако е на повече от 6 ще направя пак проба. Благодаря за помощта!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Колко често трябва да се сменя масло? е92 335д 2012

Мнение от Kurtov » 31 Май 2019, 4:51

wishy35 написа:Та! Както каза колегата захария направих смяна след 3к мили, когато забравиха да вземат проба и ми обещаха безплатна смяна, която направих на 6к мили. Ето го и доклада. Желязото е в норма, за борона пише, че е добавка така че предполагам е окей? Следващата смяна ще е пак на 6 или 8к. Ако е на повече от 6 ще направя пак проба. Благодаря за помощта!


Тези 10 сантистока не са ли малко за този двигател ?
Това все пак не е Honda, или Toyota, а и не е от най-новите двигатели на БМВ.
Ако този двигател изисква hths 3.5 то аз не бих карал с това масло, въпреки добрия анализ.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook