CD Changer проблеми E9x

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

CD Changer проблеми E9x

Мнение от NeRoX » 31 Авг 2018, 16:44

Здравейте! Както повечето от вас знаят E9x модела може да чете CD-та с .mp3 разширение през CD Changer-а в багажника и DVD-то в купето. DVD-то го ползваме за картите на навигацията, тъй че то отпада. Това за коли с навигация. До колкото знам моделите без навигация четат .mp3 файлове на CD през четеца в купето. Поправете ме, ако греша. Точно се бях запознал с тази информация, записах няколко диска с .mp3, слушах си музика и changer-а реши да дефектира. Карах на магистралата, реших да сменя диска, но така и не успея да го зареди. Пробвах да върна предишния диск, който слушах, но не зареди и него. iDrive показваше "Loading". На първото спиране изкарах "касетата" в която се слагат дисковете и механизъма на changer-а не спираше да се движи нагоре, надолу. Опитах се да върна "касетата", но changer-а я изплюва. Малко по-късно проверих отново. Механизъма на changer-а не се движеше, така както трябва да е. Успях да сложа "касетата" и да го затворя - резултат никакъв. iDrive казва, че не може да види аудио файлове на никой от дисковете. Опитах отново да извадя "касетата" от changer-а, но вече безуспешно. При натискане на бутона на самия changer няма никакъв резултат, "касетата" не излиза. Някой ремонтирал ли е подобен проблем? Заслужава ли си? По он-лайн борсите има за по 30-50лв варианти от коли на части. Ама гаранция, че няма да се скапят след 2 седмици няма никаква. Все пак е стар механизъм. Ще се радвам, ако можете да споделите опита ви с това устройство, че ми писна да слушам радио... :mhihi: Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: CD Changer проблеми E9x

Мнение от vixx » 01 Сеп 2018, 2:12

Колега, опит не мога да споделя, но защо ти е изобщо тази хамалогия с тези дискове?
Колата ти има AUX, а Spotify има и безплатен, и платен вариант, като цената е повече от страхотна.
Ако не ти допада или имаш проблем с интернет трафика, винаги можеш да си вземеш един стар айпод и да го напълниш с музика. Аз ползвам и двата варианта, и диск в тая кола е влизал само веднъж за проба. Не знам дали си заслужава да се занимаваш изобщо с ремонт/покупка на тая джаджа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: CD Changer проблеми E9x

Мнение от NeRoX » 01 Сеп 2018, 17:50

vixx написа:Колега, опит не мога да споделя, но защо ти е изобщо тази хамалогия с тези дискове?
Колата ти има AUX, а Spotify има и безплатен, и платен вариант, като цената е повече от страхотна.
Ако не ти допада или имаш проблем с интернет трафика, винаги можеш да си вземеш един стар айпод и да го напълниш с музика. Аз ползвам и двата варианта, и диск в тая кола е влизал само веднъж за проба. Не знам дали си заслужава да се занимаваш изобщо с ремонт/покупка на тая джаджа.

Здрасти! Супер резонен въпрос! Много хората дори и не знаят, че имат подобно нещо в багажника! Бих ползвал AUX и го правя, ако пътувам дълго и не налага да си използвам телефона и да слизам от колата. В града, където съм най-често започва много да ме изнервя постоянно да си включвам и изключвам телефона към кабела, защото влизам и излизам от колата. Всеки път трябва и да цъкна на телефона, за да тръгне музиката отново. Слушам електронна музика и най-често си я намирам в Soundcloud. Приложението често е забравило вече на следващия ден до къде съм стигнал от сета /те са около 1час/ и трябва да пускам нещо друго от начало. Като приключа телефонен разговор, музиката отново спира и отново трябва да я пусна. Все досадни неща, докато шофираш в града и се качваш и слизаш. iPod е не лоша инвестиция, но все пак не е чааак толкова евтин, също трябва да пускаш и спираш музиката от него, когато слизаш и се качваш и му свършва батерията, която също трябва да се зарежда. CD-го го записвам, пъхам го changer-а и забравям за случая! Музиката си почва автоматично, спира си до там където е била и после пак продължава от там и не зареждам нищо... Записването на CD-а е малко занимавка, но пък си заслужава. Иначе моя рай е USB интерфейса, но малко е скъпо при нашите автомобили, ако нямат заводско такава екстра, доколкото разбрах.

Changer-а днес го ремонтирах в едно сервизче, което ми препоръчаха и си тръгна. Само го занесох свален, че имаше малко да се разглобява отзад.
Човека го разглоби целия changer, почисти му оптиката и раздвижи механизъма. Услугата ми струваше 30лв. Устройството било на Alpine. По принцип му се подменяли чарковете вътре. Оптика, механизъм, дори пластмасовите зъбни колелца се напуквали с времето и чупели. И те се сменяли. Трудното било да се намерят части и то най-вече се ползват от вече счупени такива. Каза, че ако се налага да се купува оригинална нова част и то по-голяма от Alpine - ремонта щял да се обезсмисли ценово. За цената на нов changer от официален представител на БМВ май няма какво да коментирам изобщо... :mhihi: И та така... Дано изкара по-дълго и дано темата помогне на някой. Ако се скапе отново - пак ще пиша. Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: CD Changer проблеми E9x

Мнение от NeRoX » 28 Окт 2018, 11:06

Да актуализирам темата само... След около месец коректна работа на чейнджъра - пак се прецака и спря да чете дисковете. Майсторчето от сервиза ме беше посъветвал да сменям често дисковете, за да се разработва, така и направих, но в последствие пак се развали. Честно казано, не съм сигурен, дали има смисъл да продължавам да си давам парите по ремонт на тази стара техника. В последствие установих, че CD плеъра в купето на колата ЧЕТЕ mp3! Нещо, за което четох, че не е възможно. Бях пробвал и нямаше успех. Наскоро ми казаха, че може, пробвах и наистина дисковете тръгнаха този път и засега така слушам музика. Проблема е, че явно оптиката му е тръгнала и често се случва музиката да забива, да прескача, бавно да зарежда след запалване на колата, а понякога блокира тотално и трябва да се извади диска. Общо взето CD интерфейсовете на автомобила след 11 години вече се предават и не работят коректно. Поне DVD-то работи добре и картата на навигация функционира. Май ще търси вариант за USB интерфейс в края на краищата...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook