Препоръчайте добър сервиз/майстор за ходова част

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Препоръчайте добър сервиз/майстор за ходова част

Мнение от drago9205 » 28 Авг 2018, 13:24

Здравейте колеги.

Става дума за София и околие. Търся добър майстор/сервиз за ходова част в района.
Казусът ми е следният: март-април месец след удар оставих колата в сервиз, който ми беше препоръчан от приятел като добър. Тогава обаче от реглаж не разбирах - взех си колата, казаха, че е оправена, а сходимостта и геометрията на колата - екстра.
Взимам си колата карам, но тегли надясно. Отидох втори път при тях и им казах, че тегли те казаха "от гуми е сигурно като сложиш летните ще се оправи сигурно".
Сложих летните, но пак тегли надясно. Не му дойде времето на това няколко месеца, но миналата седмица отидох на реглаж (на друго място) и човекът ми каза, че и от разпечатката на реглажа в първият сервиз се вижда следното:
    1 градус ралика в надлъжният наклон (7 градуса на ляво, 6 на дясното). Тоест дясната ми гума е "по-назад" от лявата

:OT: Също човекът каза, че е доста некоректно да ми издадат така колата от първият сервиз без да ми кажат, че има отклонение, но това е друга тема...

Та понеже тегленето надясно ме дразни вече много, а и като знам, че има някакъв проблем това не ми дава мира, та искам да оправя нещата, но ми трябва място където евентуално имат и стенд за реглаж, но се занимават и с окачване. Най-вече искам да разбера дали има общо с неправилен монтаж на някой компоннет - носачи/шенкел/амортисьори от първият сервиз или е по-скоро крив шенкел или евентуално криво магаре след удара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Препоръчайте добър сервиз/майстор за ходова част

Мнение от PabloEscobar » 28 Авг 2018, 17:51

Най-вероятно не са могли да развият накрайниците. Преди месец бях на реглаж, не успяха да ги развият дори с нагряване и се наложи да се сменят въпреки, че бяха здрави.

Unbenannt.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна PabloEscobar на 28 Авг 2018, 18:41, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Препоръчайте добър сервиз/майстор за ходова част

Мнение от drago9205 » 28 Авг 2018, 18:29

Проблемът не е в накрайниците, а по-скоро, че сходимостта е регулирана много добре. Надлъжният наклон не се регулира той (най-грубо) представлява наклона на амортисьора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Препоръчайте добър сервиз/майстор за ходова част

Мнение от niki nikolov » 28 Авг 2018, 19:47

Mopart, до бензиностанцията на Марешки.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook