Пара от щеката за масло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

Пара от щеката за масло

Мнение от dijec » 25 Авг 2018, 8:53

Здравейте колеги има доста написано но никъде няма еднозначен отговор на въпроса.Колата е е91 325д 197 коня При добре загрял мотор излиза пара от щеката за масло , но няма налягане при подаване на гз пушенето изчезва напълно.Разхода на масло е 1 литър за 15хиляди ...Филтър картерни газове е заменен преди 20к.Консултиръл съм се със поне 10 проверени майстора и отговорите са 5на5 нормално ненормално...... Хайде ся някой много запознат да помисли..

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пара от щеката за масло

Мнение от vld » 26 Авг 2018, 7:05

Абсолютно нормално поведение. ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

Re: Пара от щеката за масло

Мнение от dijec » 26 Авг 2018, 7:38

Кажи го на хората които не купуват колата заради това явление "баси издигания мотор"....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пара от щеката за масло

Мнение от vld » 26 Авг 2018, 7:59

Какво да им го казвам, те като нямат представа от това как работи един мотор и що е то картерно налягане....
Такива проверки са крайно неправилни и нищо не показват.
За да разбереш дали един мотор е здрав най добре е да му премериш компресията, но пък е скъпо и не им се дават пари на повечето, други пък не дават да им се разглобява колата....
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

Re: Пара от щеката за масло

Мнение от dijec » 26 Авг 2018, 8:04

Така е да... Момчето беше харесало колата но нищо не разбираше и ме закара на майстор.... Гледаха я 30 Мин четоха я караха я и на края заключението на майстора беше" хубава е колата всичко е 6 само тва духане много ме притеснява"

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пара от щеката за масло

Мнение от vld » 26 Авг 2018, 8:21

dijec написа:Така е да... Момчето беше харесало колата но нищо не разбираше и ме закара на майстор.... Гледаха я 30 Мин четоха я караха я и на края заключението на майстора беше" хубава е колата всичко е 6 само тва духане много ме притеснява"

Виж сега от духане до излизане на пара има голяма разлика, по принцип ако са износени сегментите има високо картерно налягане и мотора наистина пуши много като дръпнеш щеката, но то тогава има омасляване по самата щека,, отделно има омасляване и по кутията на въздушния филтър, защото масления сепаратор не смогва да отдели парите, и мотора харчи стабилно масло, от порядъка на 3-4 литра на 10 000км. Самоче, така на око трудно може да се определи дали духа или "ДУХА". Нищо неможеш да направиш в такъв случай, освен да му кажеш, че си съгласен да измери компресията за твоя сметка ако има проблем, ако няма си е за негова сметка меренето.
Там вече няма лъжа няма измама ако има проблем веднага ще се види и няма как да се прикрие.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook