ДСЦ проблем е93

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Мечтае да кара: X5 ///M

ДСЦ проблем е93

Мнение от abefen » 23 Авг 2018, 13:58

Здравейте колеги. Имам следният проблем. Паля колата и всичко работи освен че на таблото имам червен удивителен знак. ДСЦ-то работи, АБС и всички системи. Карам си известно време и ми светкат всички лампи и всички системи са изключени. Гася паля не се оправя. На другият ден пак същото. Абе прави го когато си пойска. Гледах на диагностика и ми дава конектор на управлението прекъсва и хидравличен мотор някакъв проблем. Гледах наляганията по гумите при натискане на педала и си идва равномерно на всичките. Дали ще е само електронният блок се чудя или механичната част :dunno:
м50 + турбо....безценно ;)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от b00st » 23 Авг 2018, 16:28

abefen написа:Здравейте колеги. Имам следният проблем. Паля колата и всичко работи освен че на таблото имам червен удивителен знак. ДСЦ-то работи, АБС и всички системи. Карам си известно време и ми светкат всички лампи и всички системи са изключени. Гася паля не се оправя. На другият ден пак същото. Абе прави го когато си пойска. Гледах на диагностика и ми дава конектор на управлението прекъсва и хидравличен мотор някакъв проблем. Гледах наляганията по гумите при натискане на педала и си идва равномерно на всичките. Дали ще е само електронният блок се чудя или механичната част :dunno:

Пробвай това, което е описано тук.
viewtopic.php?f=112&t=430252
Също и калибрация през INPA/ISTA.
В краен случай - има дефектни хидриопомпи (абс помпа) на по-ранните, 2006та например. Проблема става в четките, ако я чукнеш с нещо по-тежко по металния корпус и се оправи може да е и от нея. Помпата се намира под малката пластмаса под кората, шофьорската страна, където се долива спирачна течност.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от abefen » 24 Авг 2018, 11:25

Значи имах проблем с мигачите и смених целият модул с лостчетата и го калибрирах. Взет е от кола без проблеми и същите екстри като моята даже година, но пак не става. Чудя се да е найстина от помпата защото ми я дава като грешка. Един приятел я смени и е бомба обаче при него даваше големи налягания към колелата и забила на 204 бара а моята си ги мени и седят ниски като не съм натиснал. Този модул може да се смени само електорниката попринцип та ще опитам май да видя ко ще стане.
м50 + турбо....безценно ;)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от b00st » 24 Авг 2018, 12:34

abefen написа:Значи имах проблем с мигачите и смених целият модул с лостчетата и го калибрирах. Взет е от кола без проблеми и същите екстри като моята даже година, но пак не става. Чудя се да е найстина от помпата защото ми я дава като грешка. Един приятел я смени и е бомба обаче при него даваше големи налягания към колелата и забила на 204 бара а моята си ги мени и седят ниски като не съм натиснал. Този модул може да се смени само електорниката попринцип та ще опитам май да видя ко ще стане.

Проблема рядко е в електрониката, в четките по-скоро. Търси от по-новите и свали механичната част. Електрониката ако се смени ще трябва да се кодира модула и е по-сложно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от Dextuar » 24 Авг 2018, 12:36

abefen написа:Значи имах проблем с мигачите и смених целият модул с лостчетата и го калибрирах. Взет е от кола без проблеми и същите екстри като моята даже година, но пак не става. Чудя се да е найстина от помпата защото ми я дава като грешка. Един приятел я смени и е бомба обаче при него даваше големи налягания към колелата и забила на 204 бара а моята си ги мени и седят ниски като не съм натиснал. Този модул може да се смени само електорниката попринцип та ще опитам май да видя ко ще стане.

На диагностика ли го калибрира или просто въртя волана?

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от abefen » 02 Сеп 2018, 14:05

Ами с диагностика го правих.
м50 + турбо....безценно ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от abefen » 24 Дек 2018, 14:30

Здравейте. Реших да обновя поста, защото решихме проблема :) Оказаха се четките на моторчето. Един пич в Плевен ги прави и стана бетон. Изчезнаха грешки изчезна всичко :) Весели празници на всички и благодаря за коментарите :mhihi:
м50 + турбо....безценно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от kali76 » 24 Дек 2018, 20:23

Драсни координати на този пич, ако обичаш колега,защото и аз имам проблем с АБС -а. Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от kali76 » 01 Яну 2019, 10:18

:yes:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: ДСЦ проблем е93

Мнение от b00st » 01 Яну 2019, 15:02

Уж важна система за сигурност, а са я направили толко кекава от BMW в Е90. Четките да ти отказват, или в оптичния диск влезнала прашинка и спира да работи. Трагедия...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook