Избор на нов акумулатор E9x

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от host » 12 Сеп 2018, 21:47

човека се чуди как да има акумулатор за 100лв ти му предлагаш зарядно за 20-30лв ... че то има китайски по 5лв ... :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 12 Сеп 2018, 22:49

koziak написа:Същата работа стана и при мен в макскар. Аз даже си бях с оригиналният акумулатор на колата който не е АГМ. Споделих им този факт, но според тях нямало значение. В сайта на варта ми илиза че ми препоръчват обикновен 80ач блу динамик, което също им споделих, но сперед тях и това нямало значение. Също така трябвало и да плащам за кодиране към АГМ. Теглих ин една майна, влязох в магазина до тях на Акумулатори БГ, купих си варта блу 80ач с гаранция и на същата цена, въпреки че на сайта им беше по скъп и затова отидох първо в макскар.

Да, същото се случи и при мен. Търговеца ме подкани да погледна какво се показва на компютъра при проверка в системата на VARTA за въпросния автомобил, модификация и т.н. На първо място беше въпросната VARTA 95Ah AGM и след него имаше дълъг списък с други варианти, Silver и Blue Dynamic. След като попитах, какви са другите акумулатори в списъка и защо са там ми обясниха, че те се препоръчвали за "топли страни", където нямало такова промени в температурите. Автомобила бил с куп електроника и модули и си "искал" AGM. В противен случай започвали да горят безбожно скъпи модули и нещата ставали тегави. Лично приятели на човека имали такива проблеми.

dextuar написа:Ебаси драмата за един акумулатор. Като се има предвид, че докато колата е твоя, най-вероятно повече никога няма да го мислиш. За съжаление, без да целя да обида някого, не разбирам от стискане ли или от други съобръжения, но явно не сте за тези коли колкото и стари да станаха последните вече. Та то едно хубаво зарядно за тези коли е към 150лв, то затова й имаше километричната тема с хвалби на лидълското...

Чак пък драма... Просто споделям консултациите с различни търговци, които направих. Може да има и за в бъдеще други хора, които се чудят какво да изберат и ако седнат да прочетат коментарите в тази тема да взема решение по-лесно. Целта на цялото нещо тук е да споделяме впечатления и информация, за да си помагаме. Досега не съм купувал акумулатор, въпреки че колата ми е 4та подред и не бях на ясно с материята. Винаги, когато правя по-скъпа покупка, обичам да разуча нещата в подробности, за да направя най-добрия избор цена-качество След това се чувствам доволен от избора. Не го приемам за стискане. Просто си правя сметката добре, защото това не е единствения разход, който ще се прави по колата в близко бъдеще. Идва зима и трябва да купя 4 зимни гуми и то 17ки и не искам да са най-големите боклуци, защото сигурността е на първо място. Имам подгревни свещи за смяна, които е добре да се сменят заедно с релето, а и пеперудите в колектора не са махнати. Цялата процедура е добре да се извърши наведнъж, за да не се сваля всмукателния колектор през два месеца, както знаете. През това време трябва и да се яде, да се плащат сметки и да се излиза някъде. А автомобила струва колкото Форд Фокус. Не съм си купил чисто нова тройка за 100 бона. Налага се да се правят и компромиси, няма как. 120лв не звучат кой знае колко много, но процентово погледнато са 60% отгоре. А темата дали сме или не за тези коли е прекалено дълга и субективна. Може и да не съм... Простете ми, че съм ентусиаст и се стремя да карам кола, каквато ми харесва, въпреки, че не мога да си позволя да я поддържам в официалния сервиз с OEM части!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от ildivvy » 12 Сеп 2018, 22:56

Отиди и дo магазина на "abt2001"! Малко след "Лидл"-а в Тракия е! Сигурен съм,че ще ти дадат каквото искаш,на хубава цена с гаранция,както си му е реда! Разгледай им и страницата в интернет...Аз останах супер доволен миналата седмица,като си купувах акумулатор за единия мотор!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от koziak » 13 Сеп 2018, 14:13

Те явно и от БМВ са се стиснали и не са за тия коли щом фабрично не са ми поставили АГМ


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от expl0de » 15 Сеп 2018, 4:55

Преди 1 месец съм написал как стоят нещата с гаранцията, ама няма кой да чете...
Вземи си монбат за 70 лева и колкото изкара. По каталог за тази кола са 300+

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от koziak » 15 Сеп 2018, 6:52

По кой каталог?
Струва ми се, че си въобразявате че тия 90ки са много модерни и сложни коли, но всъщност вече са 12 годишни кошници.
Да кара колкото кара и се сменя за следващата кола и толко. Не виждам какво толкова има да я обгрижвам, като се счупи- се маха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от drago9205 » 15 Сеп 2018, 9:51

Аз ще се повторя - ако e90 320 има много електроника и трябва да и се слоижи 95mAh AGM по каталог и всичко друго е недостатъчно - на 7-ма серия с х3 модули какво слагаме? 3 броя AGM?

Преди 2-3 години от джамбазите съм я взел с тая кола с 60mAh китаец Shock - карах я така няколко месеца зимно време, палеше си на -15 градуса (вярно с леко замисляне, но винаги е палела) и модули не са изгорели. Ако бяха благоволили да и сложат батерия с адекватен капацитет от 85-90mAh - сигурно щях да си карам с нея без да има проблеми.

Всеки сам си решава какъв акумулатор да сложи - който иска може да сложи акумулатор за 500 лева на кола за 9-10хил. Мисля, че в това няма лошо, но също така няма и много смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от host » 15 Сеп 2018, 10:32

drago9205 написа:Аз ще се повторя - ако e90 320 има много електроника и трябва да и се слоижи 95mAh AGM по каталог и всичко друго е недостатъчно - на 7-ма серия с х3 модули какво слагаме? 3 броя AGM?

Преди 2-3 години от джамбазите съм я взел с тая кола с 60mAh китаец Shock - карах я така няколко месеца зимно време, палеше си на -15 градуса (вярно с леко замисляне, но винаги е палела) и модули не са изгорели. Ако бяха благоволили да и сложат батерия с адекватен капацитет от 85-90mAh - сигурно щях да си карам с нея без да има проблеми.

Всеки сам си решава какъв акумулатор да сложи - който иска може да сложи акумулатор за 500 лева на кола за 9-10хил. Мисля, че в това няма лошо, но също така няма и много смисъл.


7ца https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D

3ка https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D

еднакви мотори

318d
https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от expl0de » 15 Сеп 2018, 10:44

Каталогът вероятно е на някоя от фирмите за батерии. Аз съм написал как стоят нещата с гаранцията и са ти го потвърдили търговците. Не е евтино, но не го и отределяме ние. Също написах ,че с един монбат ще караш за 1/3 от цената. Но ако вземе да ти прави мизерии, ще има да се чудиш дали е от акумулатора, или нещо друго се е прецакало.. успех с покупката и пиши на какво си се спрял и дали си доволен. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от drago9205 » 15 Сеп 2018, 11:16

Моят акумулатор май го взех от АутоПро или друг по-голям дистрибутор на авточасти. Дадоха ми 1 или 2 години гаранция въпреки, че не е от скъпите марки и не е AGM. Тези изпълнения от страна на МаксКар са си техни измишльотини винаги могат да ти дадат гаранция, просто се правят на интересни.
Тези каталози са препоръчителни/ориентировъчни, нова като е излезнала без АГМ няма никаква логика да не можеш да и сложиш обикновен. 80% от е90-ките в България движат с обикновен акумулатор, а не AGM.

@host - това ми е мисълта, разликата в препоръчаните акумулатори не е голяма спрямо 7-ца и 3-ка, а реално разликата в модули и електроника е двойна и тройна. Според мен 3-ките имат доволен резерв. Убеден съм, че обикновен акумулатор 85-95mAh на цена (под) 200лв. ще изкара едни 5 години в е90 без да се замисля. Ето и в примерът от каталога, който си дал може да се сложи 85mAh обикновен на 318-ка (320-ката е същата работа), не знам защо на човека са му отказали гаранция - това е непрофесионално от страна на дилъра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от Dextuar » 15 Сеп 2018, 11:35

Първо, между 318-ка без кьорава екстра и 320-ка с CIC, logic 7, подгреви на седалките, памети, блутути, keyless-и и още една торба екстри разликата в консумацията е огромна, ама вие си мислете, че е същото като да ръгнеш обикновения Момбат на 1/5 от цената на хубав AGM акумулатор, без значение от предписанието на производителя на автомобила :mhihi:

После да не се чудите що ви излиза акумулаторчето като послушате 15 минути радио в колата...

Разбира се, ако нямате екстри, съответно консуматорите, сигурно и 70Ah ще са ви предостатъчни и ще обявявате всички останали за ненормалници, че за 12 годишна кола купували акумулатор за 300+ лева.

host написа:човека се чуди как да има акумулатор за 100лв ти му предлагаш зарядно за 20-30лв ... че то има китайски по 5лв ... :kuku:

Явно не разбра какво съм имал предвид ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от drago9205 » 15 Сеп 2018, 11:47

Ами това е идеята - да се съобрази с екстрите и двигателя, както и с това какъв акумулатор слагат на колата от завода. 318, 320 дори 330 без много екстри - какво значение има.
Затова се впрягам толкова на магазините и търговците и това, което споделя колегата - много е лесно с един аршин да мерят в магазина - всички 320-ки са за 95mAh AGM, това са си откровени глупости. Нека да видим колко колеги изобщо с e90 карат с 95mAh AGM и са дали по 500 лева и колко карат с обикновени 85-95mAh за около 200 кинта. Коректно ли е като в каталога на Varta като му дават 85mAh обикновен, но магазинът казва - само на 95mAh AGM мога да дам гаранция.

На колегата колата най-вероятно не е като изброената хипотетична 320-ка. Предполагам става въпрос за средностатистическа 320-ка с някакви стандартни екстри като нави и подгрев. На такава кола всичко над средностатистически акумулатор за ~200 лева си е overkill. В този диапазон има достатъчно Варта, Банер, Бош и др. Silver Dynamic 85mAh е към 190-200 лева.
Последна промяна drago9205 на 15 Сеп 2018, 11:54, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от Dextuar » 15 Сеп 2018, 11:54

drago9205 написа:Ами това е идеята - да се съобрази с екстрите и двигателя даденият акумулатор и с това какъв акумулатор слагат на колата от завода. 318, 320 дори 330 без много екстри - какво значение има.
Затова се впрягам толкова на магазините и търговците и това, което споделя колегата за тях - много е лесно с един аршин да мерят в магазина - всички 320-ки са за 95mAh AGM, това са си откровени глупости. Нека да видим колко колеги изобщо с e90 карат с 95mAh AGM и са дали по 500 лева и колко карат с обикновени 85-95mAh за около 200 кинта. По каталог му дават 85mAh обикновен, но магазинът казва - само на 95mAh AGM мога да дам гаранция.

На колегата колата най-вероятно не е като изброената хипотетична 320-ка. Става въпрос за средностатистическа 320-ка с някакви стандартни екстри като нави и подгрев. На такава кола всичко над средностатистически акумулатор за ~200 лева си е overkill.

Дааа, така погледнато съм напълно съгласен съм с теб, идеята ми беше, че е най-добре по VIN или VO на колата да се види с какво е излязла, ако естествено някой не е барал преди това. Но лично аз, въпреки че нямам проблеми с акумулатора, бих заложил на същия размер като в момента, но AGM. Определено има разлика при предимно градско каране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от drago9205 » 15 Сеп 2018, 11:56

dextuar написа:най-добре по VIN или VO на колата да се види с какво е излязла колата, ако естествено някой не е барал преди това.

:bchug: :yes:
Съгласявам се, че това е най-добрият начин, по който да се процедира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от koziak » 15 Сеп 2018, 12:29

https://www.varta-automotive.com/en-gb/ ... S%29%22%7D

Ето това излиза за мен според каталога. Затова си купих същия и от акумулатори бг, си ми дадоха гаранция. Свалих си отигиналният акумулатор който също НЕ беше АГМ. Оригиналният беше 80ач 640а стартов, който си излиза и по ВИН. Не виждам причина да отказват гаранция
Ако идеята е, че понеже караме модерни западни коли трябва най-доброто, има и по-скъпи от АГМ, такаче да не се циганите с АГМ
Относно монбат, стига да отговаря на параметрите, не виждам нищо лошо.
Единствено като минус, което усещам сега е че колата вече не се чувста като да караш БМВ, с този акумулатор ми е някакси като Опел

Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook