Избор на нов акумулатор E9x

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 13 Авг 2018, 16:01

Здравейте! Поразрових форума назад, но не намерих такава тема и затова реших да пусна нова. Всеки на който ми предстои смяна на акумулатора ще може да потърси съвет и информация тук. Аз купих колата с не много читав акумулатор явно /не е оригиналния/, защото постоянно ми излиза предупреждение за ниско напрежение, след като загася двигателя и остана в колата със свиреща музика. Май ще е добре да го сменя преди зимата и започвам още от сега да се интересувам. Чух за тези AGM акумулатори, които са някаква по-нова технология, до скоро не знаех за съществуването им. :lol: До колкото разбрах се препоръчват за коли със start/stop система и/или регенерация на спирачното усилие. Моята няма такива екстри, тъй че смятам да си спестя парите за AGM. Въпроса е какъв нормален бихте ме посъветвали да е избера? Марка, модел, ампераж, пусков ток? Колата е '07 320d M47D20 6MT.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от Dextuar » 13 Авг 2018, 16:06

Колега, има тооооооолкова много писано по тази тема, че не мога да си обясня как не си го намерил.

VARTA, 80/90 Ah, 800 A и после задължително кодиране и регистриране.

Това е :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от c7aH4eB » 13 Авг 2018, 16:10

Трябва ти около 80 аЧ батерия, попринцип аз бих взел възможно най-големия, който се побира в коша там 80 ли ще е 82 и така. Правилно не ти трябва АГМ освен, че ще минеш по-евтинко реално няма и да го използваш по предназначение и ще му се скасява живота. Въпреки, че моята кола е с АГМ не съм старт-стоп и е на 3 години така я купих, освен че зимата, като е по-студено или продължително време не е карана колата при първо палене времено изключва някои консуматори, докато позареди. Не знам дали си е нормално или е почнал да стяга куфара :dunno: :mhihi: :mhihi:
Ето една тема, даже тея дни беше дигната относно кой какъв ползва, е ползван и т.н. - > viewtopic.php?f=4&t=317162
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 13 Авг 2018, 16:35

Имах предвид, че не намерих тема и писано в E9x подфорума. По другите подфоруми не съм търсил. Намерих само голяма тема за кодирането и регистрирането, но там не се коментираше много за избора на акумулатор. Благодаря за отговорите! Надявам се да има и други включили се. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от expl0de » 13 Авг 2018, 19:52

Ти какъвто и да искаш, като отидеш да си купиш нов, ще ти провеят колата в базата данни и ако не вземеш препоръчания ампераж от тяхната система, няма да ти дадат гаранция.
За да нямаш проблеми си го регистрирай или иди да ти го регистрират и поне 5 години трябва да изкараш. Тези коли са добре измислени да щадят акумулатора.
Последна промяна expl0de на 14 Авг 2018, 14:55, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от drago9205 » 14 Авг 2018, 13:59

Може някой да ме нахрани, че е "голяма цигания да сложиш евтин акумулатор на BMW", но аз винаги съм взимал евтини, да не кажа най-евтините такива (китайски или уж-източноевропейски) на цена от под 1.50лв. за амперчас. Впечатленията ми обаче са много добри и то не чисто като себестойност, а на фона на това колко време държат.

Последно за е90ката взех стандартен 95mAh на цена от 125 лева с някакви отстъпки, влезна доста плътно в коша отзад. Над 2 години вече и 2 зими не съм имал ядове с електроника и токове по колата, а в най-големите студове от -20 градуса колата пали без ядове, като никога не съм го дозареждал с токоизправител дори преди да го сложа.
Старта е36 се кара вече 6-та година с 45 или 55 милиамперов, струваше тогава 60-тина лева.
Други 3 МПС-та сме карали или караме пак с евтини акумулатори, като едното е бус, който стои под един навес зимата, неговият акумулатор май пак е на 5-6 години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от Shadowed » 17 Авг 2018, 11:53

Аз си взимам моите от оторизираните сервизи. За 335-цата 240лв с кодирането. На предишното ми е90 320d, пак толкова като вече се кара 8ма година! И няма ядове никакви, при положение че спи зимата отвън.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 17 Авг 2018, 13:29

expl0de написа:Ти какъвто и да искаш, като отидеш да си купиш нов, ще ти провеят колата в базата данни и ако не вземеш препоръчания ампераж от тяхната система, няма да ти дадат гаранция.
За да нямаш проблеми си го регистрирай или иди да ти го регистрират и поне 5 години трябва да изкараш. Тези коли са добре измислени да щадят акумулатора.


Предполагам, че времето, което ще изкарам с акумулатора зависи от гаранцията, която дават и качеството на самия акумулатор. Не виждам как ще си купя изобщо без да ми дадат гаранция. Каквото е нужно - ще регистрирам, разбира се. Просто до сега не съм купувал акумулатор и реших да сондирам мнение. Можеш ли да препоръчаш място?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 17 Авг 2018, 13:36

drago9205 написа:Може някой да ме нахрани, че е "голяма цигания да сложиш евтин акумулатор на BMW", но аз винаги съм взимал евтини, да не кажа най-евтините такива (китайски или уж-източноевропейски) на цена от под 1.50лв. за амперчас. Впечатленията ми обаче са много добри и то не чисто като себестойност, а на фона на това колко време държат.

Последно за е90ката взех стандартен 95mAh на цена от 125 лева с някакви отстъпки, влезна доста плътно в коша отзад. Над 2 години вече и 2 зими не съм имал ядове с електроника и токове по колата, а в най-големите студове от -20 градуса колата пали без ядове, като никога не съм го дозареждал с токоизправител дори преди да го сложа.
Старта е36 се кара вече 6-та година с 45 или 55 милиамперов, струваше тогава 60-тина лева.
Други 3 МПС-та сме карали или караме пак с евтини акумулатори, като едното е бус, който стои под един навес зимата, неговият акумулатор май пак е на 5-6 години.


Изобщо не виждам смисъл от хранене. Всеки сам преценя за себе си какво да купи за колата си и смятам, че никой няма право да го съди за избора му. Аз лично често си купувам евтини/китайски неща и съм много доволен от избора. Особено, когато съм решил, че няма смисъл да се набиват пари за марката просто. Та от тая гледна точка, ако един китайски за 150лв изкара 3 години, а един по-скъп за 400лв примерно изкара 5 години, то като теглиш чертата излиза по-изгодно да смениш два китайски. Пък на колата какво да й стане? Батерия като батерия...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 17 Авг 2018, 13:38

Shadowed написа:Аз си взимам моите от оторизираните сервизи. За 335-цата 240лв с кодирането. На предишното ми е90 320d, пак толкова като вече се кара 8ма година! И няма ядове никакви, при положение че спи зимата отвън.


Тази цена звучи страхотно! Чак не ми се вярва... За оригинален акумулатор с кодирането в оторизиран сервиз. Включени ли са някакви отстъпки? От преди колко време е тази цена?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от drago9205 » 17 Авг 2018, 13:48

240 наистина е доста добре като цена. Въпросът е какви пари, каква марка и с какъв капацитет е бил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от chris_barnes » 21 Авг 2018, 8:21

Shadowed написа:Аз си взимам моите от оторизираните сервизи. За 335-цата 240лв с кодирането. На предишното ми е90 320d, пак толкова като вече се кара 8ма година! И няма ядове никакви, при положение че спи зимата отвън.


Колега, би ли споделил кои са тия оторизирани сервизи? Сега намерих парт номер за моя автомобил - 61217555719 и според сайта на ДаруКар цената е 795.79 BGN. Колкото и да знам, че е хубаво да си купиш ОЕ акумулатор, няма сила на света, която да ме накара да дам 800лв. ДА, ще изкара 12 години, ама въпроса е, дали аз след 12 години ще я карам тая кола? Вероятно не -> инвестиция от такъв тип се обезсмисля.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от host » 21 Авг 2018, 8:44

12г кара ОЕМ-а с инсталация, консуматори и алтернатор чисто нови ОЕМ , небарани от "майстора".
Просто да се има предвид, че понякога акумулатора се сменя ... ама причината за смяната му си остава и почват нервите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от NeRoX » 21 Авг 2018, 8:51

Аз направих едно пътуване до морето и няма никакъв резултат с моя акумулатор. Чак се учудих. Продължава да започва да "пищи", че няма достатъчно заряд, около минута след като загася двигателя с включена музика. Очаквах, че след такова дълго пътуване ще си се зареди. Според вас това нормално ли е? Зачудих да не би да е другаде проблема.

Иначе не съм чувал за акумулатор, каращ 12 години. Моята кола е на 11 и в момента е с втори акумулатор. Не е оригиналния...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на нов акумулатор E9x

Мнение от Dextuar » 21 Авг 2018, 8:55

Алтернатора гледал ли си на живи данни как се държи? IBS сензора работи ли, кодиран ли е правилно акумулатора?

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook