Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от hiloallstars » 12 Авг 2018, 14:17

Колеги забелязах, че стрелката на обортомера започна да играе, когато оставя колата да се движи по инерция. Имам предвид качва с 100-200 оборота и сваля постоянно, усеща се и вътре в колата сякаш съвсем леко се натиска спирачката и се отпуска.


Не разбирам нищо от коли просто ги карам. Ако може да ми дадете мнение ако това не е нормално, то къде е проблема?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от datchko » 12 Авг 2018, 15:52

А колата каква е?

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от hiloallstars » 12 Авг 2018, 15:57

bmw e90 320d 163коня 2005 година автоматик

Примерно днес забелязах:
Карам с 110км и имам ограничение от 60 на пътя и просто спирам да подавам газ и си оставям колата да си намали сама по инерция. Но виждам че при 110кмч обортомера ми е около 2100 и докато намали да кажем на 1300 оборота стрелката играе постоянно нагоре надолу и усещам как колата просто не намаля плавно а все едно някой ми натиска съвсем леко спирачката и я отпуска.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от Dextuar » 12 Авг 2018, 16:04

ЕГР-а си провери

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от hiloallstars » 12 Авг 2018, 16:24

dextuar написа:ЕГР-а си провери



Утре ще я закарам да я погледнат.

Блгагодаря

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от hiloallstars » 13 Авг 2018, 15:44

dextuar написа:ЕГР-а си провери


Днес я закарах на диагностика и не откриха абсолютно никакви грешки. Какво ще ме посъветвате колеги ?
Обортомера започва да играе само под 1600 оборота

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от Dextuar » 13 Авг 2018, 17:45

hiloallstars написа:
dextuar написа:ЕГР-а си провери


Днес я закарах на диагностика и не откриха абсолютно никакви грешки. Какво ще ме посъветвате колеги ?
Обортомера започва да играе само под 1600 оборота
В живи данни не гледаха ли? Тя диагностиката не е да погледнеш за записани грешки само. С какво я четоха и гледаха ли стойности в движение?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от Shadowed » 17 Авг 2018, 11:24

Хидротрансформатор на скоростна кутия, или така наречения Torque convertor. Не зацепва в обратна посока преди да превключи на по-ниска предавка. Може и да е нещо по-леко за което си мисля, свързано със lock up системата, но пак е със скоростната кутия. Най-добре отиди в някой сервиз да я погледнат.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от hiloallstars » 28 Авг 2018, 21:44

Shadowed написа:Хидротрансформатор на скоростна кутия, или така наречения Torque convertor. Не зацепва в обратна посока преди да превключи на по-ниска предавка. Може и да е нещо по-леко за което си мисля, свързано със lock up системата, но пак е със скоростната кутия. Най-добре отиди в някой сервиз да я погледнат.


Като гледам стрелката на обортомера се колебае само като пусна газта и скороста падне под 70км/час и обороти под 1700-1600

тогава явно се мъчи да превключи на трета и после на втора но не може да захапе явно

Препоръчайте ми свестен сервиз за Пловдив да я закарам

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 22.02.2017
Пол: Мъж

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от hiloallstars » 28 Авг 2018, 21:48

dextuar написа:
hiloallstars написа:
dextuar написа:ЕГР-а си провери


Днес я закарах на диагностика и не откриха абсолютно никакви грешки. Какво ще ме посъветвате колеги ?
Обортомера започва да играе само под 1600 оборота
В живи данни не гледаха ли? Тя диагностиката не е да погледнеш за записани грешки само. С какво я четоха и гледаха ли стойности в движение?


Не разбирам колега аз само карам. Но не са гледали в живи данни. Закачиха я на лаптоп и казаха, че не виждат нещо нередно. Накарах ги да покарат малко за да видят за какво иде реч и казаха, че това не е кой знае какъв дерт и може да е от 100 неща и ако тръгна да ги сменям всички, ще ме боли глава.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.06.2019
Пол: Мъж

Re: Играене на обортомера при пускане на колата по инерция

Мнение от Inventive » 31 Мар 2020, 13:43

Здравейте колеги,

Да съживим малко темата, понеже с колегата все още не сме се справили с проблема.

Интересното е, че това го прави само на загрял двигател или след дълъг преход. На студен старт няма помен от проблема. Най - лесно е да сваляме кутиите за обслужване и торк срещу 2000 лв. Но друг колега с проблем в торка се е проявявало и на студен старт.

Закачахме моята на живи данни и нямаше никакви проблеми освен, че DPF-а е на границата почти до критичното.

Дали понеже карам постоянно на автопилот и до скоро бях с проблемни свещи, реле и термостати няма нещо общо с регенерацията на DPF-а и не му позволявам така или има нещо друго, което пропускам.?

Само да кажа, че дюзите са перфектни, а проблема започна да се проявява по - сериозно след, като смених термостатите.

Поздрави!

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook