Проблем с нулиране на инспекцията

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от 90e90e » 18 Юли 2018, 22:33

Многократно съм успявал да нулирам инспекцията, но... последния път ми я изписа по-рано от очакваното (не на 30к. км както по принцип става). Пробвам ли да ресетна - не ми отказва, но червения чайник си остава, а интервала го изписва като "0". След известен период забелязвам, че започва да ми отброява километрите, но изминати "след инспекционно"...Прави ми впечатление, че ми вади всеки път "изгоряла круша", а такава няма на 100% проверено - вкл. плафоните.

Някой има ли идея как да наборя проблема??? Или поне да пробвам...
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от Dextuar » 19 Юли 2018, 5:59

С какво ресетваш - програма или табло?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от 90e90e » 19 Юли 2018, 9:21

както и до сега - табло
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от Dextuar » 19 Юли 2018, 9:58

Пробвай през ИСТА

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от 90e90e » 20 Юли 2018, 8:52

Не съм го правил до сега(не ми се е налагало).
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от Dextuar » 20 Юли 2018, 9:12

Чудесен повод да го пробваш ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: гр.Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 к.с. N46B20B
Детайли за колата: arctic metallic

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от FE LIPE » 20 Юли 2018, 17:29

Става и през Carly.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от 90e90e » 23 Юли 2018, 22:15

Пробвах с делфи(кабел + софт)- нулира се, но.... ефекта съшия...червената инспекция при старт си остава - единствено броенето(count down) започва както преди - от 0, а не от 30 000. Дали има смисъл да се мъча с друг кабел или по-добре да търсим маСТор?
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от 90e90e » 24 Юли 2018, 10:18

Ако някой смята, че с иста мога да постигна по-голям успех - моля да сподели. И понеже последните ми няколко години бахя "на тъмно", моля за помощ - за избор - покупка на кабел (не знам какви новости има и от къде се сдобивате с читав кабел - работещ с програмата). Предварително благодаря на отзовалите се!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от BaDxBoY » 24 Юли 2018, 13:39

90e90e написа:Ако някой смята, че с иста мога да постигна по-голям успех - моля да сподели. И понеже последните ми няколко години бахя "на тъмно", моля за помощ - за избор - покупка на кабел (не знам какви новости има и от къде се сдобивате с читав кабел - работещ с програмата). Предварително благодаря на отзовалите се!


Аз си взех най-обикновения кабел K-dcan, дето върви по 30-40 лева в сайта с 3-те букви. Същия се предлага от склада на двойна цена .. Софтуера се намира в интернет.

Програмите са малко кофти за инсталация, не винаги става от първия път, но има всякакво инфо в нета. С Иста се ресетва всичко доста лесно, стига да видиш къде се влиза.
Имай в предвид, че можеш да усереш колата доста добре. Още на първото ми бърникания с иста и инпа, компютъра на двигателя ми заби (явно от кабела) и колата спря да пали. Разбира се трябваше после да ми се оправят бъркотийте .. На второто пипане да си ресетна ФРМ модула, си прецаках светлините и пак трябваше след мен да се оправя :mhihi:
Тия дни ще се пробвам спра проверката на една крушка и ако пак трябва да викам пътна помощ, ще ти подаря кабела да си чупиш колата на воля :lol: :lol:
Най-добре дай 10 лева на някой да ти го направи.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от vld » 24 Юли 2018, 16:51

С иста неможеш да я усереш единствено можеш да влезеш в менюто за корекции на дюзите при незапалена кола и да след това колата върти на стартер но не пали, но ако четеш описанието на процедурите никога няма да го направиш... А да можеш да я вкараш в транспортен режим и до там с усирането. Същото важи и за инпа но с разликата, че в иста има инструкции за всяка стъпка и какво ще последва от нея.....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от BaDxBoY » 24 Юли 2018, 17:18

vld написа:С иста неможеш да я усереш единствено можеш да влезеш в менюто за корекции на дюзите при незапалена кола и да след това колата върти на стартер но не пали, но ако четеш описанието на процедурите никога няма да го направиш... А да можеш да я вкараш в транспортен режим и до там с усирането. Същото важи и за инпа но с разликата, че в иста има инструкции за всяка стъпка и какво ще последва от нея.....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Мойта конкретно от Иста спря да пали. Както написах, може от самия кабел нещо да се е усрало, но компютъра на двигателя спря да отговаря.Върти си на място, но не пали. От там на пътна помощ и към човек дето разбира и за 5 минути ми я оправи. А после ФРМ-а с тоол32 го прецаках, но там може изключително лесно да се прецака нещо, ако се пипа и натиска всичко, както правя аз.
Последна промяна BaDxBoY на 24 Юли 2018, 17:22, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от vld » 24 Юли 2018, 17:21

Тоол32 е друга бира, там по добре да не пипаш ако не знаеш кое как.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от BaDxBoY » 24 Юли 2018, 17:24

vld написа:Тоол32 е друга бира, там по добре да не пипаш ако не знаеш кое как.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Мъча се да ресетна глупавия short circuit на крушка. Имал съм явно 50 пъти късо и модула спря да праща ток към крушката. Някаква защитна реакция, да не стане пожар са вкарали в моделите след е46.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Проблем с нулиране на инспекцията

Мнение от 90e90e » 25 Юли 2018, 15:11

поръчахме от трибуквеника, само не знам защо инсталацията на тая испа е 60 гигабайта. Нещо по-тънко за сваляне няма ли - нещо самокато за моята е90... с тия 60 гига - трябва да си отръскам ХДД...
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook