вода в купето

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 21.11.2015
Пол: Мъж

вода в купето

Мнение от bojkata90 » 01 Юли 2018, 15:46

Здравейте, след дъждовете установих, че под шофьорската стелка и тази на задната седалка от същата страна има локви.Попих и изтисках всичко и днес като покарах пак се образуваха локви най-вече на задната стелка, а не е валяло.Течността си е вода не е от друго.Имам панорамен таван, но той-изглежда сух.Показанията на таблото днес взеха да премигват -явно влагата е отишла по някои от кабелите. Някой имал ли е подобен проблем или идеи къде да търся или читав сервиз?Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 14.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 120D 163

Re: вода в купето

Мнение от sonic3000 » 01 Юли 2018, 16:26

На мен на задната седалка се образува цяла локва, понеже е кожа и там си стои. Установих че при мен тече от горния край на вратата, не прилепват уплътненията и като заваля влезнах на задната седалка и го хванах, капи си яко..

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 29.04.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ

Re: вода в купето

Мнение от karsov » 02 Юли 2018, 12:17

bojkata90 написа:

Здравей, първо отвори тапите за отводняване- отдолу на колата, сигурно имаш 2-3 литра вода вътре, в и под мокета. Водата се събира отзад като по- ниска точка. Като източиш водата ще спре да премигва таблото, може и задните стопове да не работят което е по гадното.
Може да протича отпред от запушени канали мисля че имаш и при механизна за чистачките. Отзад- от вътрешно или външно уплътнение врата или от канали за оттичане шибидах. Всеки сервиз специализиран в обслужване на БМВ ще ти свърши работа, в подфорума "Сервизи" можеш да немариш някои от тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: вода в купето

Мнение от vixx » 03 Юли 2018, 20:21

karsov написа:
bojkata90 написа:

Здравей, първо отвори тапите за отводняване- отдолу на колата, сигурно имаш 2-3 литра вода вътре, в и под мокета. Водата се събира отзад като по- ниска точка. Като източиш водата ще спре да премигва таблото, може и задните стопове да не работят което е по гадното.
Може да протича отпред от запушени канали мисля че имаш и при механизна за чистачките. Отзад- от вътрешно или външно уплътнение врата или от канали за оттичане шибидах. Всеки сервиз специализиран в обслужване на БМВ ще ти свърши работа, в подфорума "Сервизи" можеш да немариш някои от тях.


И от вратите отпред обича да попива в мокета, директно през праговете.
Ако не се е разлепила мембраната в кората на вратата и дупките за отводняване отдолу на вратите не са задръстени, може да се мине с прилично почистване на всичките уплътнения, особено там където завършват предните варти и гумата опира в купето. Ако се е разлепила мембраната, се случва да влиза от там и да протича между кората и самата вратата.

На колегата не изглежда това да му е проблема, ама поне да са на едно място течовете, да се намира лесно с търсачката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: вода в купето

Мнение от stas.dakov » 16 Авг 2018, 10:04

При мен се оказаха вътрешните шумоизолации, с малко силикон ги оправих и теча спря.
Свали си корите на вратите и си виж изолациите дали са залепени от всички страни.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 21.11.2015
Пол: Мъж

Re: вода в купето

Мнение от bojkata90 » 17 Окт 2018, 9:26

Проблемът е решен. Оказа се че тече на задната,от предната врата и от запушен дренаж на панорамния таван от същата страна.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook